kirpik.gen.tr https://www.kirpik.gen.tr Kirpik, Kirpik Hastalıkları Belirtileri ve Tedavisi tr-TR hourly 1 Copyright 2019, kirpik.gen.tr Sat, 04 Jun 2016 00:00:00 +0000 Fri, 13 Dec 2019 00:00:00 +0000 60 Kaynak Kirpik https://www.kirpik.gen.tr/kaynak-kirpik.html Mon, 12 Nov 2018 03:42:36 +0000 Kaynak Kirpik, kirpiklerinin görüntüsünden memnun olmayan ve sürekli takma kirpik takıp çıkarmak istemeyen kadınların başvurduğu yarı kalıcı bir kozmetik uygulama yöntemidir. Kaynak kirpik; ipek kirpik ve protez kirpik olarak f Kaynak Kirpik, kirpiklerinin görüntüsünden memnun olmayan ve sürekli takma kirpik takıp çıkarmak istemeyen kadınların başvurduğu yarı kalıcı bir kozmetik uygulama yöntemidir. Kaynak kirpik; ipek kirpik ve protez kirpik olarak farklı şekillerde uygulanabilir. Kaynak kirpik uygulaması evde veya kuaförde yapılabilecek bir uygulama değildir. Özel eğitim almış kozmetolog veya estetisyenler tarafından hijyenik klinik ortamında uygulanmalıdır, aksi halde istenmeyen göz hastalıklarına sebep olabilir.

Kaynak Kirpik Nasıl Uygulanır:

Kaynak kirpik uygulaması bir uzman tarafından hijyenik ortamda yaptırılmalıdır. Çoğu zaman ipek kirpik denen bu uygulama yarı kalıcı bir yöntemdir hayat boyu gözde kalmaz fakat 6 ay gibi bir süre için daha uzun ve gür kirpiklere sahip olmayı sağlar. Kirpiklere daha belirgin bir görüntü vermek için kullanılan maskara ve renkli kozmetik gibi harcamaların azalmasına yardım eder. Bu yöntemle her gün takma kirpik yani falselash kullanmak zorunda kalınmaz. İpek kirpik ya da kaynak kirpik, tek tek uygulandığı için gayet doğal bir sonuç verir.

Kaynak KirpikKimlere Kaynak Kirpik Uygulanır:
 • Küçük gözleri daha belirgin hale getirmek için,
 • Düşük göz kapağına sahip kişilerde,
 • Maskaraya karşı alerjisi olan kişilerde,
 • Makyaja çok vakit ayırmak istemeyen kişilerde,
 • Uzun süre belirgin kirpik görüntüsü isteyen kişilerde kaynak kirpik uygulaması yapılabilir.
Kaynak kirpik uygulaması, kaynak kirpiğin markasına ve uygulayan merkeze göre farklı ücrette olabilir. Güzel bir görünüm ve uzun süre konforlu kullanım için kaynak kirpiğin iyi bir markadan olmasına dikkat etmek gerekir. İpek kirpik uygulamasından sonra normal maskaralar kullanılmaz ipek kirpiğe zarar verir.
]]>
Kirpik Biti https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-biti.html Tue, 13 Nov 2018 03:13:33 +0000 Kirpik biti, Bit insanlara özgü olan, kan emerek yaşamını sürdüren ve yavru dönemi olmayan parazittir. Özellikle hijyen koşullarının eksik olduğu kişilerde görülen veya bir başka kişiden bulaşma şeklinde insandan insana ge Kirpik biti, Bit insanlara özgü olan, kan emerek yaşamını sürdüren ve yavru dönemi olmayan parazittir. Özellikle hijyen koşullarının eksik olduğu kişilerde görülen veya bir başka kişiden bulaşma şeklinde insandan insana geçen bu parazitin yaşam alnı kılların içleri ve dipleridir. 
Bitler ikiye ayrılır; birisi Phthirus pubis, diğeri ise, Peduculus Humanus'dur. Saçlı bölgelerde ve deride görünen bitler humanusun capitis ve corporis tipleridir. Kasık ve kirpik bölgelerinde görünen bitler ise, pubis bitleridir. Bitler yapı itibarı ile kanıtsız ve bacakları zıplamaya müsait değildir. Tam tersine ayaklarında deriye ve saça tutunmak için çengeller vardır. Bu nedenle de bir baştan diğerine uçamaz yada zıplayamaz. Bitin yaşaması için gereken sıcaklık derecesi yirmi sekiz derece civarında olup, insan vücudunda bu ısı ideal yaşam alanıdır. Yetişkin bitler de yaşam alanı ne kadar uygun olsa da ortalama yaşam süresi altı gün kadardır.

Kirpik bitleri, yaşa yada kişinin tüylenme oranına bağlı değildir. Kirpikleri az bile olsa bu parazit sıkıntısı yaşanabilir. Kirpik bitleri genelde bayanlarda görülen bir parazittir. Sebebi de makyaj kalıntıları yada kullanılan takma kirpikler olabilir. Bu ürünlerin kullanımı esnasında gereken bakımların yapılmaması ve zaten bu hastalığı olan birisi ile aynı kişisel eşyaları kullanmak şeklinde kişiden kişiye geçerek kendisini gösterir. İki şekilde de kişinin bireysel bakımını çok temiz yapması ve başka insanların özel eşyalarını kullanmaması gerekir. 

Kirpik BitiKirpik bitlerinin nedenleri;
 • Hayvanlarla çok iç içe olan insanlarda,
 • Sahte kirpik kullananlarda,
 • Protez kirpik kullananlarda, 
Pubis bitleri genellikle kısa tüylerin olduğu bölgelerde görülür bunlar, kaş, kirpik, kasık bölgesi ve koltuk altı olabilir. Kirpiklerde olan bitler kirpik diplerine ve göz kapağının derisinin hemen altına yerleşerek beslenir ve ürerler. Özellikle kirpik diplerinde yuvalanma yapan bitler göz içerisine girebilir ve kişiyi inanılmaz derecede rahatsız edebilir. Genelde diğer bölgelerde kıllar temizlenerek bitlerden kurtulabilirsiniz ama bu durum kirpiklerde söz konusu olmadığı için başka şekillerde tedavi edilmelidir. Bu bitlerin varlığı göze temas etmeleri ile kişi hastaneye gider ve hekim tarafından mikroskobik muayeneden geçerek kirpik diplerine yerleşen bitleri kirpik diplerinde bulunan hiperamini azaltması ile anlaşılır. Çoğu kirpik biti vakıalarında kirpik biti yuvaları bulunsa da bitlerin kendisine pek rastlanmamıştır. Sebebi de gözlere inen bitler burada kişinin günlük temizliği ile yıkanıp gitmesinden ötürüdür. Bu bitlerin, kirpik diplerinde, kirpiklere yapışık vaziyette, hareketli, sarı ve kahverengi renkte yumurtaları vardır. 

Kirpik bitlerinin belirtileri;
 • Kaşıntı,
 • Kirpik diplerinde gözle görülür yuvalanmalar,
 • Göz içerisine giren bitlerin gözde batma ve kaşıntı yapması en belirgin belirtileridir.
Kirpik bitlerinin tedavisi;

Bu bitlerin öncelikle ne şekilde bulaştığının belirlenmesi gerekir aksi takdirde tedavi edilse bile yeniden oluşma riski vardır. Kirpik biti olan hastada ilk bakılacak şey cinsel yol ile bulaşan bir hastalığın sonucu olup olmadığıdır. Değil ise tedavisine başlanmalıdır. Tedavinin yapılmasında saf vazelin kullanmalı ve günde üç defa kirpik diplerine uygulanmalıdır. Kirpik diplerindeki bitler ve yumurtalar saf vazelin uygulamasından sonra ortalama iki hafta içerisinde tamamen imha edilir. Bu tür olgularda genelde kötü hijyenik şartlarda yaşayan kişilerde görülür. Bunun dışında ayrıca blefaritle karşılaşılan hastalarda görülebilir. Kirpik bitlerini yine hekim tarafından uygulanacak alternatif yöntemler ile de temizleyebilirsiniz. Hastanın gözü solüsyonlar ile temizlendikten sonra hekim tarafından orada bulunan bitler cımbızla çekilerek de temizlenebili]]> Kirpik Dökülmesi https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-dokulmesi.html Wed, 14 Nov 2018 01:59:30 +0000 Kirpik Dökülmesi, Kirpik göz kapaklarımızın altında ve üstünde bulunan kıllardır. Her insanda ve birçok  canlıda kirpik bulunur. İnsanlarda bulunan kirpiklerin üst göz kapaklarındaki uzun, alt göz kapaklarındaki kısa Kirpik Dökülmesi, Kirpik göz kapaklarımızın altında ve üstünde bulunan kıllardır. Her insanda ve birçok  canlıda kirpik bulunur. İnsanlarda bulunan kirpiklerin üst göz kapaklarındaki uzun, alt göz kapaklarındaki kısadır. Kirpikler gözlerimiz için çok önemlidir. Özellikle gözlerimizi dışarıdan gelen kirlere ve mikroplara karşı korur. Ayrıca gözümüze kaçacak küçük şeylerden de gözlerimiz kirpiklerimiz sayesinde korunur. 
Vücudumuzun her yeri hastalandığı gibi kirpiklerimizde hastalanabilir. Kirpik hastalıklarının başında kirpik biti, kirpik iltihabı ve kirpik dökülmesi başta gelir. Bunlar hayatımızı büyük ölçüde olumsuz anlam da etkiler. Şimdi kirpik dökülmesi neden olur ve nasıl geçer onu öğrenelim.

Kirpik DökülmesiKirpik dökülmesi neden olur

Kirpik dökülmesi ara sıra herkeste olur. Bu normal bir durumdur, eğer fazla dökülmüyor ise. Kirpiğimiz fazla dökülüyor ise mutlaka bir hastalıktan dolayı olur. Genellikle kirpik dökülmesine saç kıran, arpacık ve makyaj neden olabilir.

Makyaj: Sürekli makyaj yapmak kirpik dökülmesine neden olur. Rimelin kalitesiz oluşu ve şekillendirici aletleri sürekli kullanmak kirpikleri döker. Bir de kirpik makyajını temizler iken ovalamak kirpiklerin koparak dökülmesine neden olur. Bazı kişiler de ise kirpiğe yapılan makyaja alerjisi olabilir ve kirpiği buna kaynaklı dökülüyor olabilir.

Arpacık: Kimi yerlerde arpacık olarak bilinir, kimi yöreler de ise adı it dirseği olarak geçer. Arpacık göz kapağının altında veya üstünde kirpik aralarında görülür. Kendini şişlik, kızarıklık ve iltihaplanma ile belli eder. Kirpik araların da iltihaplı bir şekilde çıktığı için kirpiğin dökülmesine neden olur. Ama arpacık geçtikten sonra dökülen kirpikler tekrar yerine geliyor.

Saç kıran: Saç kıran bağışıklık sistemi hastalığıdır. Vücudun belli bir yerin de ya da her tarafın da kıl dökülmelerine neden olur. Bazen kirpik dökülmeleri de saç kıran yüzünden olabilir. Neyseki saç kıran yüzünden dökülen kirpikleri yerine gelir. Ama kişiye görede değişiklik gösterir, kirpiklerin tekrar çıkması. 
Kirpik dökülmesi var ise siz yine de bir doktora baş vurun. Çünkü kirpiğiniz başka bir neden de dökülüyor olabilir.
Kirpik dökülmesinin önüne nasıl geçilir biraz da ondan bahsetmek istiyorum.

Kirpik dökülmesi nasıl geçer

Kirpik dökülmesi için en etkili sonuç badem yağı. Badem yağını akşam yatmadan önce kulak çubuğu yardımı ile kirpikllerinize sürün ve yatın. Badem yağı kirpiğinizin daha gür ve daha sert çıkmasını sağlayacaktır. Ama düzenli bir şekilde 16 hafta uygulamanız lazım. Badem yağını uyguladıktan sonra sonuca kendiniz bile inanamayacaksınız.
]]> Kıvrık Kirpik https://www.kirpik.gen.tr/kivrik-kirpik.html Wed, 14 Nov 2018 09:12:54 +0000 Kıvrık Kirpik; Kadınlar makyaj yapmadıkları zamanlarda, daha güzel görünmek için kirpiklerinin kıvrık durmasını arzu ederler. Kimilerinin kirpikleri kendiliğinden kıvrık olduğundan dolayı, doğuştan şanslıdır. Fakat pek Kıvrık Kirpik; Kadınlar makyaj yapmadıkları zamanlarda, daha güzel görünmek için kirpiklerinin kıvrık durmasını arzu ederler. Kimilerinin kirpikleri kendiliğinden kıvrık olduğundan dolayı, doğuştan şanslıdır. Fakat pek çok kişinin kirpikleri ne yazık ki aşağı doğru bakmaktadır. Aynaya bakıldığında yalnızca göz kapaklarını görürüz ve bu da cansız bir görüntü oluşturabilir. Kıvrık kirpikler, gözleri daha iri, kirpikleri daha uzun gösterir. Yine aynı şekilde makyaj yaptığımız zaman da kirpiklerimizin kalkık durmasını istenir. Bazı rimeller kirpikleri fazlasıyla kıvırma özelliği olduğunu iddia etmekte olsa da, çok kalıcı yaptıkları söylenemez. Kirpik kıvırmanın bir kaç püf noktası vardır. Bazıları şunlardır;

Kıvrık görünüm sağlayan maskaralar;


Kıvrık fırçalı maskaralar akla gelen ilk tercih olabilir. Kirpikleri kıvırmasını ise, fırçanın tasarım biçimine borçludur. Ayrıca kıvrık gösteren maskaraların içerisinde silikon ve balmumu gibi kalıcılığı arttıran maddeler bulunur. Bu maddeler kirpiklerin daha uzun süre kıvrık görünmesine yardımcı olur.

Kıvrık KirpikKirpik kıvırıcı;

Kirpik kıvırıcılar, bu konudaki en etkili malzeme olabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir kaç püf noktası vardır.

 • Bilinen markaların kirpik kıvırıcıları tercih edilmelidir.
 • Kıvırıcının yapıldığı maddenin içeriğine dikkat edilmelidir. Pedleri çok sert olursa kirpikleri kırma gibi bir zararı olabilir.
 • Kıvırıcı makas tutar gibi tutulmalıdır. Tamamen açıldıktan sonra, üst kirpiğe yerleştirilmelidir. Mümkün olduğu kadar kirpik dibinden tutulmaya çalışılmalıdır.
 • Ardından yavaşça kapatılıp, narin bir şekilde sıkılmalıdır.
 • Alt kirpik için ise kirpiklerin orta kısmına yerleştirilmelidir. Bu sayede aşağı doğru bir kıvrım oluşturulabilir.
 • Kıvırıcı, fön makinesi ile bir kaç dakika ısıtılırsa, daha etkili sonuçlar elde edilebilir.

]]>
Erkek Kirpik https://www.kirpik.gen.tr/erkek-kirpik.html Wed, 14 Nov 2018 18:22:59 +0000 Erkek kirpik, Göz alıcı ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak ve kirpikleri forma sokmak için öncelikle sağlığınıza dikkat edin. Sağlıklı kirpikler, saçlar ve kaşlar için vitaminlere ihtiyaç duyarlar. Kirpikler kalınlaşmak Erkek kirpik, Göz alıcı ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak ve kirpikleri forma sokmak için öncelikle sağlığınıza dikkat edin. Sağlıklı kirpikler, saçlar ve kaşlar için vitaminlere ihtiyaç duyarlar. Kirpikler kalınlaşmak ve uzamak için A, E ,B Vitaminleriyle desteklenebilir. Ayrıca silis içeren takviyeler de kirpiklerinizin güçlenmesine yardımcı olacaktır. Tüketilen gıdalarda bulunan potasyum, magnezyum, kalsiyum, kirpiklerinizin uzamasına, demir, bakır, krom ve iyot kirpiklerinizin dökülmesini engelleyecektir.

Gece uyumadan önce bayanlar gibi erkeklerde kirpiklerine bakıp yapıp onları forma sokabilirler. Bu yöntemlerden en bilindik yöntem vazelin sürmektir. Beyler kirpiklerinize vazelin sürmek onları yumuşatacağı gibi kolayca kırılmalarının önüne geçecektir. Vazelin sürmek nemlendirir ve böylelikle kırılmaya karşı daya dayanıklı kirpiklere sahip olursunuz. Yeni kirpikler uzarken daha kalın ve dolgun bir görünümde olur. Vazelin kullanmak yerine Hint yağı kullanmayı tercih edebilirsiniz.Erkek Kirpik

Kişisel temizliğinize dikkat edin. Ortak havlu veya katı sabun kullanmayın. Çünkü göz ve göz kapağında oluşan enfeksiyonlar kirpik kaybına neden olmaktadır. Hızlı kirpik kaybında zaman kaybetmeden doktorunuza başvurunuz.
]]>
Kalıcı Kirpik https://www.kirpik.gen.tr/kalici-kirpik.html Thu, 15 Nov 2018 01:28:54 +0000 Kalıcı Kirpik, Kirpik, göz kapaklarının etrafında dizilmiş kıllardır. Kadınların gözlerini güzel kılan kirpiklerdir. Bakışlara çekicilik ve anlam derinliği yükler. Birçok kadın kirpiklerine anlam ve derinlik kazandı Kalıcı Kirpik, Kirpik, göz kapaklarının etrafında dizilmiş kıllardır. Kadınların gözlerini güzel kılan kirpiklerdir. Bakışlara çekicilik ve anlam derinliği yükler. Birçok kadın kirpiklerine anlam ve derinlik kazandırmak için birçok kozmetik ürün denenmiştir. Ama kalıcılığı yakalayamamıştır. Bu kozmetik ürünler bir gün veya  iki gün geçtikten sonra kalıcılığını yitirmektedir. Onun için erkekler nasıl saç ektirip doğal ve kalıcı saçlara sahip olabiliyorsa bayanlarda sıkıntı çektiği kısa ve ince kirpiklerinden kurtulup uzun süre dökülmeyen  ömür boyu kullanabilecekleri kalıcı kirpik ektirme imkanına sahip olabilmektedir. Ama  her yerde yapılan bir uygulama değildir. Güvenebileceğiniz bir estetik ve plastik cerrah uzman doktor aracılığıyla yapınız. Birkaç adım uygulama işlemiyle uzun süre kullanabileceğiniz ve bakışlarınızı çekici ve göz alıcı kılma imkanına sahip olabilirsiniz.

Kalıcı KirpikKalıcı Kirpik Uygulaması

Kirpik ekimi uygulamasında öncelikle kişinin ense bölgesi seçilir. Ense bölgesinin seçilme amacı daha yeni çıkmış saç kılları ve daha ince telli olduğundan dolayı ve dökülmemeye karşı daha dayanıklı olduğundan dolayı bu bölge seçilir. Bu bölgeden alınan saçlar kirpiklere uzun ve doğal görünümlü göstermektedir. Enseden alınan saç telleri genellikle 400 ve 600 arasında yeterli olmaktadır. Alınan saçlar ensede  dikiş veya herhangi bir iz bırakmaz. Bu uygulama 2 saat sürmektedir ve uygulama aşaması bittikten sonra 3 gün boyunca bölge temiz tutulması ve su temas edilmemesine dikkat edilmelidir. Çünkü enfeksiyona yol açabilmektedir. Ağrısız ve yan etkisiz bir süreçtir. Ekilen kirpiklerde dökülmeler görülmesi doğaldır. Bu dökülmeler korkutmasın sizleri çünkü geçici dökülmedir. Bu süreçten sonra yeniden çıkan kirpikler kalıcılığı yakalayıp ömür boyu kullanacağınız kirpiklere sahip olabileceksiniz. Bu süreç devam ederken uzayan kirpiklere masaj yapılması önemlidir. Bu kirpikler belli dönemlerde uzayabilmektedir. Çünkü saç tellerinden alınmış bu kirpikler saçların vermiş olduğu özellikten dolayı belli dönemlerde 4 veye 6 ay içerisinde uzamaktadır. Uzayan kirpikleri düzgün bir şekilde kesip ve kirpik şekillendirici aletleriyle şekil vermeniz yeterlidir.
]]> E Vitamini Kirpik Uzatırmı https://www.kirpik.gen.tr/e-vitamini-kirpik-uzatirmi.html Thu, 15 Nov 2018 02:34:38 +0000 E vitamini kirpik uzatır mı, E vitamini vücudumuzun bileşiminde beta, alfa, gama ve delta tokoferolleri bulunan E vitaminidir. E vitamini yağda erir ve karaciğerde depolanır, pişirmeye ve ısıya karş E vitamini kirpik uzatır mıE vitamini vücudumuzun bileşiminde beta, alfa, gama ve delta tokoferolleri bulunan E vitaminidir. E vitamini yağda erir ve karaciğerde depolanır, pişirmeye ve ısıya karşı dayanıklıdır. E vitamini cilt sağlığında oldukça faydalıdır. Gündüz cildimizi nemlendirir, gece ise önceden yıpranmış olan dokularımızı onarmada yardımcıdır. E vitaminin saymakla bitmeyen faydası vardır. Bunlar bağışıklık sistemini güçlendirir, kansere karşı koruyucudur, güçlü bir antioksidandır, hücrelerde yenilenmesini ve hücre yapısını korumada yardımcı olur. Yaraların iyileşmesinde yardımcı olur, ciltteki sorunlarımıza iyi gelir ve cildimizi güzelleştirir, yaşlanmamızı geciktirir, Alzheimer hastalığına iyi gelir, damar tıkanıklığını ve vücuttaki sertleşmeye iyi gelir. Kolesterol dengelemeye yardımcıdır, kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir ve korur. göz sağlığına iyi gelir. E vitaminin saymakla bitmeyen vücuda faydaları vardır. E vitamini bebeklerde de zeka gelişimin de önemli rol oynar. E vitamini eksikliğinde ise vücuttaki yan etkileri gözlerde görme bozukları, halsizlik, cinsel isteksizlik, kansızlık ve kalp hastalıklarına neden olur.

E Vitamini Kirpik UzatırmıE Vitamini bitkileri

E vitamini özellikle bitkisel tohumlarda, susamlarda, fındık gibi bitkisel yağlarda, mısırözü yağında bulunur. E vitamini bitkilerde ise ıspanak, kabak, lahana, marul ve yeşil sebzelerde bulunurken diğerleri besinler ise patates, buğday, pirinç, mısır, domates, darı, fındık, ceviz, çavdar, yumurta sarısı ve ton balığında bulunur. E vitamini çok faydalı bir bileşendir.

E vitamini kirpik uzatır mı

E vitamini bütün vücudumuza faydalı olduğu gibi kirpik uzatmamıza da faydası vardır. E vitamini kirpiklerimiz için önemli olup ve kısalığından yakınıyorsanız doğal yöntemlerlede besleyerek uzatabiliriz. E vitamini kullanımında en etkili yöntemlerden bir de e vitamini serumları ve vitaminleri olarak, kirpiklerimizi besler, uzatır, onarır ve güçlenmesinde yardımcı olur. Kirpikleri uzatmak için e vitamini yağı alarakta günde bir iki defa kullana biliriz. E vitamini yağını kirpiklerimize özellikle yatmadan önce kullanmamız da fayda vardır. E vitamini kirpiklerimizi uzatmamızda çok önemlidir. Kirpiklerimizi uzatırken saçlarımıza nasıl masaj yapıyorsak kirpiklerimize de masaj yaparak uzatırız. Kirpiklerimizi maskaradan, uzak tutarak da koruyabiliriz. Kirpiklerimizi uzatmak için dengeli ve düzenlide beslenmemiz gerekmektedir. 

]]>
Kirpik Makyajı https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-makyaji.html Thu, 15 Nov 2018 09:24:17 +0000 Kirpik makyajı; kirpiklerin daha dolgun, doğal görünümlü, canlı görünümlü ve daha uzun görünümlü olmasını sağlamak için yapılan makyaj ve bakım işlemlerinin tümüdür. Makyaj eski çağlardan beri kadınların daha zari Kirpik makyajı; kirpiklerin daha dolgun, doğal görünümlü, canlı görünümlü ve daha uzun görünümlü olmasını sağlamak için yapılan makyaj ve bakım işlemlerinin tümüdür. Makyaj eski çağlardan beri kadınların daha zarif görünmelerini sağlayan işlemlerdir. Makyaj ile alımlı ve dikkat çekici olmak mümkündür. Makyaj yapan kişiler araştırmalara göre insan ilişkilerinde kendine daha fazla güvendikleri ortaya çıkmıştır. Kirpik makyajı ile gözlerin daha belirgin olması, kirpiklerin dikkat çekici olması sağlanır. 

Kirpik bakımı için yapılması gerekenler;
 • Daha uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak için kirpik bakımı çok önemlidir. Kirpikler doğal canlı hücrelerin devamı olup beslenmeleri gerekmektedir. Kirpiklere badem yağı veya hint yağı sürülerek beslenebilir. Bu sayede kirpikler hacimli ve dolgun bir şekil kazanır.
 • Eyeliner kullanımı; kirpik diplerine eyeliner uygulanarak doğal bir görünüm kazandırılır. Kalem ve eyeliner ile desteklenen kirpik makyajı göz makyajının doğru yapılmasında atlanmaması gereken ayrıntılardır.
 • Kirpik kıvırıcı kullanımı kirpikleri olduğundan daha uzun göstermektedir.
 • Düşen kirpiklerin el yardımı ile ayıklanması; düşen kirpikler diğer kirpiklerin de ters dönmesine neden olabilmektedir. Düşen kirpikleri gün içerisinde makyajsız olunduğu bir anda kontrol etmek kirpiklerin doğal görünümünü korumak için faydalı olacaktır. 
Kirpik MakyajıKirpik makyajının en önemli unsuru maskaranın doğru kullanılmasıdır. Maskara kullanımı ile kirpiklerin hacim kazanması ve daha dolgun görünmesi sağlanır. Maskara kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar;
 • Maskara uygulanırken kirpiklerin dip kısmında başlamak gerekir, üst kirpiklere maskara uygulanırken baş hafifçe geriye doğru kaydırılmalı gözler ileriye doğru bakmalıdır, maskara diplerden uçlara doğru doğru yapılmalıdır.
 • Topaklanma önlenebilmesi için ilk kirpik maskara yapıldıktan sonra maskaranın kurumasını bekledikten sonra diğer kirpiğe maskara yapılır, bu sayede topaklanma önlenmiş olur. Topaklanma nedeni doğal dağınık kirpikler.
 • Göz rengi ile uyumlu maskaranın seçilmesi; renkli gözlüler açık kahverengi maskara kullanmalı diğerleri siyah renk maskara kullanmalıdır.
 • İki çeşit maskara kullanımı; kirpikleri ayırmak için ince maskara ve doğal görünüm için kalın maskara kullanılmalıdır.
 • Maskara saç renginden daha koyu bir tonda olmalıdır.
 • Kirpik kıvırıcıları maskaradan önce kullanmak daha doğrudur.
 • Maskaraların son kullanım tarihlerine dikkat etmek gerekir. Maskaralar diğer bakım ürünlerine nazaran ömrü çok kısa olan bakım ürünleridir. Maskaralar genelde kullanıma başlandıktan 3 ay kadar sonra bozulmuş olurlar, bakteri ve kötü koku maskarayı kullanılmaz hale getirmektedir. Makara kullanımı ile kirpik makyajı tamamlanarak, kirpikler doğal ve dolgun bir görünüme sahip olurlar.
]]>
Çay Kirpik Uzatırmı https://www.kirpik.gen.tr/cay-kirpik-uzatirmi.html Fri, 16 Nov 2018 04:34:41 +0000 Çay Kirpik Uzatırmı, Kirpik göz kapaklarımızın alt ve üst kısımların da bulunan kıllardır. Kirpikler gözlerimiz için çok önemlidir. Gözlerimize girecek toz, kir ve mikroplara karşı korur. Bunun yanı sıra kirpiklerimiz g Çay Kirpik Uzatırmı, Kirpik göz kapaklarımızın alt ve üst kısımların da bulunan kıllardır. Kirpikler gözlerimiz için çok önemlidir. Gözlerimize girecek toz, kir ve mikroplara karşı korur. Bunun yanı sıra kirpiklerimiz güzelliğimizin bir parçasıdır. Güzelliğimiz için bir çok şeyler yaparız, göz güzelliğimiz de bunlardan biridir. Gözümüzü sürme ve rimel ile daha canlı ve daha güzel olmasını sağlarız. Özellikle kirpiklerimiz bizim için daha da önemlidir.  Kirpiklerimizin daha sık ve daha uzun olması çok hoşumuza gidecek bir durumdur. Bunun için kirpiklerimizi daha uzun göstermesi için bazı makyaj hilelerine baş vururuz.
Biz makyaj yerine evde daha doğal olan bazı bitkilerden yararlanalım. Üstelik bu şekilde hem kirpiğimiz daha uzun gözüküyor, hem de daha sık duruyor. Üstelik makyaj gibi gidici değil, kalıcı oluyor.

Çay Kirpik UzatırmıKirpik uzatmak için çay,

Her kadın güzelliğine önem verir. Yüz güzelliği ve göz güzellikleri çok önemlidir. Kadınlar gözlerin de özellikle kirpik güzelliklerini çok önemserler. Uzun ve kalın olması kadınlar için çok önemlidir. Şimdi kirpiklerimiin daha uzun olması için evde rahat bir şekilde uygulayacağımız bir tarif vereceğim. Çay denildiği zaman aklımıza ilk olarak siyah çay gelir. Ama kirpiklerimizi besleyip uzatacak olan yeşil çaydır. Şimdi yeşil çay nasıl uygulanır onu öğrenelim.
Yeşil çayı demledikten sonra şekersiz bir şekilde soğumaya bırakalım. Soğuduktan sonra yeşil çaya kulak çubuğu batırıp, sonra kirpiklerimize iyice sürelim. Yaklaşık on beş dakika kadar bu şekilde bekleyip, sonra soğuk su ile yıkayalım.  Yeşil çayı kirpiklerimize üç ay kullanalım. Üç ayın sonunda sonucu göreceksiniz.
]]>
Kirpik İltihabı https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-iltihabi.html Fri, 16 Nov 2018 07:03:02 +0000 Kirpik iltihabı, her yaşta ve cinsiyette görülebilen, özellikle kirpik diplerinde ve göz kapağında oluşan bir hastalık çeşididir. Diğer adı da blefarit olan kirpik iltihabı, gözlerde bulunan bakteri miktarının aşırı artmas Kirpik iltihabı, her yaşta ve cinsiyette görülebilen, özellikle kirpik diplerinde ve göz kapağında oluşan bir hastalık çeşididir. Diğer adı da blefarit olan kirpik iltihabı, gözlerde bulunan bakteri miktarının aşırı artması ile ortaya çıkmaktadır. Daha çok yağlı bir cilde sahip olan kişilerde ortaya çıkan bu hastalık, farkedilmez ve tedavi edilmezse uzun yıllar bu şekilde devam edebilir. İnsanların estetik görünümlerinin yanı sıra yaşam kalitesini de düşüren kirpik iltihabı ilerlerse, kirpik dökülmesi, kirpiklerin göze batması, aşırı kaşıntı ve alerji, göz cildinde beyazlaşma, görme bozukluğu yada görme kaybına da sebep olabilmektedir. 

Ön blefarit ve arka blefarit olmak üzere iki çeşit kirpik iltihabı bulunur. Ön blefarit, genellikle kirpiklerin dibinde oluşur, yağlanma ve kepeklenmeye sebep olur. Kirpik diplerinde iltihap olduğu için sarı akıntılar meydana gelir. Arka blefarit hastalığı ise, yine kirpik diplerinde oluşur ve bu bölgede şişlik, kızarıklık, yoğun bir akıntı oluşur. Arka blefaritte kişinin gözyaşı köpük şeklinde akar ve çok fazla rahatsızlık verir. 

Kirpik İltihabıKirpik iltihabının oluşum sebepleri
 • En çok riskli grup, yağlı bir cilde sahip olanlardır. 
 • Antidepresan ve kortizon ilaçlarını düzenli kullanan kişilerde de kirpik iltihabı daha sık görülmektedir. 
 • Bağışıklık sisteminin bazı nedenlerden dolayı zayıflaması ile de kirpik iltihabı ortaya çıkabilir. 
 • İş alanından dolayı yada başka sebeplerle kimyasal maddelere maruz kalmak da kirpik iltihabı oluşturabilir. 
 • Ergenlik döneminde kişilerin vücut yapısında ve yağ oranında değişiklikler meydana geldiği için, bu süre zarfında kirpik iltihabı daha fazla görülmektedir. 
 • Göz bakımı ve temizliğine özen göstermemek de riskli gruba girmek için yeterli olabilir. Sadece göz temizliği değil, gözlerle sık temasta bulunan el ve yüz temizliği de oldukça önemlidir. 
Kirpik iltihabının belirtileri, 

Göz bölgesinde şişlik, kızarıklık, yoğun ve sarı renkli akıntı, aşırı kaşıntı, kirpik diplerinde döküntü ve kabuklanma, göz yaşında köpüklenme, gözde aşırı çapak oluşumu, gözlerde sulanma, batma ve yanma hissi, kirpiklerde dökülme ve düzensizlik gibi oldukça önemli belirtiler oluşturur. Bu belirtiler fark edilirse zaman kaybetmeden bir uzmana görünmek ve mutlaka tedavi olmak gerekir. Tedavi edilmezse daha büyük sorunlara ve kirpik kaybına yol açan bu hastalık, çok fazla titizlik ve hassasiyet gerektirmektedir. Gözler sürekli temiz tutulmalı, eller sık sık sabunla yıkanmalı, sıcak su ve pamuk yardımı ile göz kapağına düzenli olarak temizleme ve bakım yapılmalıdır. Böylece bölgede biriken çapak, yağ ve kabuklanmalar zamanla temizlenecektir. Tedavinin önceliği temizlik olduğu için, doktorlar da bu yöntemi tavsiye edecektir. Eğer kirpik iltihabınız çok ilerlemişse, ilaçla tedavi yöntemi uygulanır. Çok nadir olsa da, kirpik iltihabı gözün korneasına zarar vermişse ameliyat yapmak da bir tercih olarak görülür. 
]]>
Sarımsak Kirpik Uzatırmı https://www.kirpik.gen.tr/sarimsak-kirpik-uzatirmi.html Fri, 16 Nov 2018 09:27:06 +0000 Sarımsak Kirpik Uzatır mı, Sarımsağın her şeye iyi geldiği, mucizevi bir bitki olduğu hemen hemen her yerde duyacağınız bir cümledir. Sarımsak gerçekten de yaşam kalitenizi artıran, sizin daha zinde olmanızı sağlayan, mikr Sarımsak Kirpik Uzatır mı, Sarımsağın her şeye iyi geldiği, mucizevi bir bitki olduğu hemen hemen her yerde duyacağınız bir cümledir. Sarımsak gerçekten de yaşam kalitenizi artıran, sizin daha zinde olmanızı sağlayan, mikroplara karşı antioksidan görevi gören aynı zamanda saça, cilde ve kaş-kirpiğe iyi gelen bir besindir. 

Sarımsak Tüketerek Kirpik Uzatmak 

Sarımsağın saçlara kirpiklere iyi gelir. İster içten ister dışarıdan maske yoluyla bu üründen yararlanabilirsiniz. Sarımsağı tüketerek aslında çok daha faydalıdır. Çünkü içten daha güçlü kirpik köklerine sahip olmanıza daha canlı ve uzun olmasını sağlar. Saçlarınız içinde bu geçerlidir. Aynı zamanda kıl köklerinde oluşabilecek bakteri ve benzeri rahatsızlıkların oluşmasını önleyerek, kıl köklerinizin güçsüzleşmesini de önler. Fakat ben sarımsak yiyemem diyorsanız maske yoluyla da %100 olmasa da büyük oranda uzaman sağlanabilmektedir. 

Sarımsak Kirpik UzatırmıSarımsakla Kirpik Maskesi 

Bir sarımsağı ikiye bölüp suyunu kirpik uçlarına değdirin. Biraz göz yakacaktır. Fakat çok diplere inmemeye çalışın. Aynı şekilde kaşlarınıza da bunu uygulayabilirsiniz. Sarımsağın içerisinde bulunan maddele kirpiğin gürleşmesine ve uzamasını sağlar. Bunun yanı sıra aktarlardan doğal sarımsak yağı temin ederek bir kulak çöpü yardımıyla yağı kirpiklere yedirebilirsiniz. Aynı zamanda badem yağı alıp içine bir kaç sarımsak atabilirsiniz. Bu iki karışımda gözlerinizi ortaya çıkaracak olan kirpiklerinizin hızla uzamasına yarar. 
]]>
Argan Yağı Kirpik https://www.kirpik.gen.tr/argan-yagi-kirpik.html Fri, 16 Nov 2018 23:15:22 +0000 Argan yağı kirpik, argan yağı ülkemizde yetişmeyen bir ağaçtan elde edilir. Sadece Fas'da yetişen bir ağaçtan elde edildiği için Fas yağı olarak da bilinir. Fas bölgesinde yetişen bu ağaç bir çok sağlık sorununa iyi g Argan yağı kirpik, argan yağı ülkemizde yetişmeyen bir ağaçtan elde edilir. Sadece Fas'da yetişen bir ağaçtan elde edildiği için Fas yağı olarak da bilinir. Fas bölgesinde yetişen bu ağaç bir çok sağlık sorununa iyi geldiği için hayat ağacı olarak anılır. Argan yağını elde etmek oldukça zahmetli bir iştir. Yaklaşık 1 litre argan yağı elde etmek için en az 8 ağaç gereklidir. Ağaçlardan toplanan yemişler önce elle soyulur ve kavrulur daha sonra da ezilerek yağı çıkarılır. Çeşitli yabancı kaynaklar tarafından bu yemişlerin fındık tadında olduğu söylenir. İçerisinde el emeği olduğu için Fas dışındaki diğer ülkelerde yüksek fiyatlara satılır.  Argan yağı son zamanlarda ülkemizde de popülerlik kazanarak sıklıkla tercih edilen bitkisel yağ çeşitleri arasında yer alır. Argan yağı içerik ve fayda bakımından zeytin yağına benzerliği ile bilinir.  İçeriği tem yağ asitleri açısından oldukça zengindir. Çok iyi bir antioksidan olmasının yanı sıra ve güçlü bir E ve D vitamini deposuna sahiptir. Argan yağı aynı zamanda antioksidan hücrelere zarar veren ve yaşlanma belirtilerini ortaya çıkaran serbest radikaller ile iyi bir savaş gösterir. Bu sayede cilt ve vücut sağlığına oldukça fayda sağlar. Cildin elastikiyetini arttırarak cildi korur ve canlılık, parlaklık verir. Cilt sağlığının dışında saç ve kirpik bakımında da sıklıkla kullanılır. 

Argan Yağı KirpikArgan Yağı Kirpiklere Nasıl Uygulanır 

Argan yağı kıl köklerini güçlendirme özelliği ile saç ve kaşlarda olduğu gibi kirpiklerde de besleyici etkisi bulunur. Argan yağı içerdiği vitaminler ve mineraller sayesinde kıl köklerinin daha çok beslenmesini ve var olan kirpiklerin daha sağlıklı görünmesini sağlar. Özellikle kış mevsiminde cilt gibi kirpikler de zarar görür. Olumsuz hava şartlarının yanı sıra kullanılan makyaj malzemelerinin ve makyaj temizleme ürünlerinin kimyasal etkileri zamanla kirpiklerde ciddi bir yıpranma yaratır. Bu şekilde hasar görmüş kirpikler için argan yağı kullanımı sonucunda argan yağının nemlendirici etkilerine iyi cevap vermektedir. Yalnızca nemlendirmek ile kalmaz aynı zamanda kirpikleri besleyerek kirpiklerin doğal rengini ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Argan yağı seyrek ve güçsüz kirpikleri güçlendirip, dökülmeleri önler. Böylece kirpik yapısının güçlenmesine yardımcı olur. 

Argan yağının daha fazla etki göstermesi için kirpiklere sürmeden önce kirpiklerin ve ellerin temizlemesi gerekir. El temizliği için anti bakteriyel sabun tercih edilebilir. Kirpiklerde aynı şekilde temizlendikten sonra parmak ucuna birkaç damla argan yağı damlatılır. Argan yağı kullanılmadan önce mutlaka parmakları birbirine sürterek yağın biraz ısınmasını sağlanır. Daha sonra parmak uçlarıyla kirpiklere nazikçe masaj yaparak argan yağını kirpik ve kirpik köklerine yedirilir. Argan yağı içeriğindeki bileşenler sayesinde kirpiklere hızlıca nüfuz edecek ve kirpiklerin canlanmasını sağlayacaktır. Aynı işlem temiz bir pamuk yardımıyla da sağlanabilir. Argan yağı gün içinde istenilen her saat ya da gece yatmadan önce uygulanabilir. Uyku boyunca argan yağı kirpik köklerini uzun bir süre besleyeceği için daha  çok gece yatmadan önce uygulanması tavsiye edilir. Sabah uyanınca ıslak bir pamuk yardımıyla göz kapağı ve kirpikler silinerek argan yağından kurtulur. Uygulama esnasında göze argan yağı kaçması durumunda bol su ile yıkanmalıdır. Argan yağı sadece hasar görmüş kirpiklerin onarılmasında değil sağlıklı kirpikler içinde tercih edilir. Sağlıklı kirpik sahipleri yine aynı yöntemi uygulayarak kirpiklerinin gürleşmesini ve uzamasını sağlayabilir. 
]]>
Ceviz Yağı Kirpik Uzatırmı https://www.kirpik.gen.tr/ceviz-yagi-kirpik-uzatirmi.html Fri, 16 Nov 2018 23:37:59 +0000 Ceviz yağı kirpik uzatırmı, Ceviz yağı ne işe yarar diye düşündüğümüzde içerisinde önemli vitamin ve mineraller taşıyan ceviz, özellikle beynimiz için gereken gümüş iyonunu içerir. Yapısı itibarı ile de insan beynini Ceviz yağı kirpik uzatırmı, Ceviz yağı ne işe yarar diye düşündüğümüzde içerisinde önemli vitamin ve mineraller taşıyan ceviz, özellikle beynimiz için gereken gümüş iyonunu içerir. Yapısı itibarı ile de insan beynini andıran şekli de bunu kanıtlar niteliktedir. Ceviz yağı, en çokta bu sebepten ötürü kıymetli bir yağdır. Ceviz yağı kirpik uzatırmı, saçlara sağladığı bakım ve canlılık uzamasını sağladığı için şampuanda kullanılan ceviz yağını kirpiklerinize uyguladığınızda da aynı etkiyi bulma olasılığımız çok yüksek o yüzdende kirpiklerimiz içinde deneyebiliriz.  Ceviz yağı beynin gelişimi dışında birçok şeye de fayda sağlar.

Ceviz Yağı Kirpik UzatırmıBunların başında;
 • Kolesterolü düşürür, 
 • Müshil ve safra arttırıcı etkisi vardır.
 • Cildi içeriğindeki mineraller sayesinde nemlendirir.
 • Kuru ciltlerde besleyerek nemlendirilmesini sağlar,
 • Öksürüğü keser.
 • Saçların yumuşak ve parlak olası için kullanılır.
 • Ceviz ayrıca tatlı ve yemeklerde kullanılır.
Ceviz yağının saçlar üzerindeki etkileri düşünüldüğünde yine aynı şekilde kirpik ve kaşlarda aynı etkiyi göstermesi bakımından önemlidir. Besleyici özelliği ve kıl köklerini güçlendirici özelliği ile kirpiklerin dökülmesini durdurarak beslediği için uzamasına yardımcı olabilir. Ceviz yağını kirpiklerinize uygularken dikkat etmeniz gereken bir kirpik fırçası yada kulak çöpü kullanabilirsiniz haftada iki gün yapabileceğiniz bu uygulamayı banyo öncesi kirpiklerine sürüp, küçük parmak masajı hareketleri ile kirpiklerin diplerine nüfus etmesini sağladığınız takdirde kirpiklerin kök hücrelerini besleyerek dökülmelerini engeller ve bu sayede de kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. Gözlerinizde bırakmamanızda fayda vardır. 

Ceviz yağı bitkisel bir yağ olup hiç bir yan etkisi yoktur. Tamamen doğal bu yağı yüksek ateşte ısıtmamanızı öneririz aksi takdirde acı bir tat oluşur. Kullanım ömrü maksimum 8-10 hafta arasındadır. Diğer bitkisel yağlara oranları fiyatı piyasada daha yüksektir. 
]]>
Eeose Kaş Kirpik Serumu https://www.kirpik.gen.tr/eeose-kas-kirpik-serumu.html Sat, 17 Nov 2018 15:51:41 +0000 Eeose kaş kirpik serumu, Kirpiklerin ve kaşların daha hacimli ve daha dolgun olması yüz güzelliğini ortaya çıkarmaktadır. Kaş bölgesindeki kılların daha güçlü ve gür çıkması olması bakımlı ve güzel görünmeyi sağlar Eeose kaş kirpik serumu, Kirpiklerin ve kaşların daha hacimli ve daha dolgun olması yüz güzelliğini ortaya çıkarmaktadır. Kaş bölgesindeki kılların daha güçlü ve gür çıkması olması bakımlı ve güzel görünmeyi sağlar. Piyasada bulunan ürünlerde sıkça kullanılan kimyasal maddeler nedeniyle saçların, kirpik ve kaşların döküldüğü görülmektedir. Bu nedenle seçilen üründe doğru karar  verilmelidir. İlk önce kaş ve kirpik serumu nedir ve ne işe yarar önce bunları öğrenmek gerekmektedir.

Kaş kirpik serumu hakkında bilinmesi gerekenler ve dikkat edilmesi gereken unsurlar

Alınan serumun içeriği çok önemlidir. Serumun içerisinde bulunan maddelere bakılmalı kişiye alerji yapabilecek maddeler varsa alınmamalıdır. Eeose kaş ve kirpik serumu  cilde hiçbir zararı bulunmamaktadır. Bu serum üretilirken sadece kıl köklerine yönelik üretilmiştir. Her türlü cilt tipine uygundur, ciltte tahrişe neden olmaz. Yine de aşırı hassas cilde sahip kişiler ürünü almadan önce dermatoloğa danışabilir.

Kullanılacak olan ürün gözde sorun yaşamanıza neden olabileceği için güvenilir bir yer ve marka tercih edilmelidir. Eeose kaş ve kirpik serumu kısa zamanda kaş ve kirpik kıllarının gür çıkmasına ve daha canlı görünmesine yardımcı olurken, kıl köklerindeki sorunu da çözerek onarılmasını sağlar.

Eeose Kaş Kirpik SerumuEeose kaş kirpik serumu nasıl kullanılmalıdır

Kıl kökleri, minik dokunuşlarla  ya da masaj yapılarak bu bölgenin kan dolaşımının hızlanması sağlanmalıdır. Böylece daha gür çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Serum, bir damlayla bile kalıcı etki yaratmaktadır. Bu nedenle çok kullanmak yerine az ve masaj eşliğinde uygulanmalıdır. Eeose serumunun her bir damlası oldukça yararlıdır.

Eeose kaş ve kirpik serumu, aynı zamanda kirpiklerin doğal boyutundan daha uzun olmasına da yardımcı olan bir üründür. Uzmanlar tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır. Sadece kirpiklerin uzamasını değil aynı zaman da hacim kazanmasını ve daha yeni kirpiklerin çıkmasını da sağlamaktadır.

Kirpiklere kalem çeker gibi sürülür.  Serum gün boyu, etkisi kalıcıdır. 15 günde etkisi fark edilir. Düzenli kullanımda daha bakımlı kaş ve kirpiklere sahip olmak mümkündür.
]]>
Kirpik Uzatma https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-uzatma.html Sun, 18 Nov 2018 15:50:50 +0000 Kirpik uzatma,:Öncelikle belirtmeliyiz ki sağlıksız beslenme genetik nedenler çeşitli hastalıklar nedeniyle kullanılan ilaçlar veya hastalıklar sonucunda kirpiklerimiz istediğimiz uzunlukta ve kalınlıkta olmayabilir. Tabi sağlık Kirpik uzatma,:Öncelikle belirtmeliyiz ki sağlıksız beslenme genetik nedenler çeşitli hastalıklar nedeniyle kullanılan ilaçlar veya hastalıklar sonucunda kirpiklerimiz istediğimiz uzunlukta ve kalınlıkta olmayabilir. Tabi sağlıklı ve sık kirpiklere sahip olmak doğru yöntemler kullanılarak mümkün olabilir. Kirpiklerin uzaması ve kalınlaşmasi için yardımcı olarak badem yağı, vitaminler ve kirpik uzatıcı solüsyonlara ihtiyacı vardır. Vitamin olarak A E ve B vitaminleri saç, kaş ve kirpiklerimiz için faydalı olan başlıca vitaminlerdir. Havuç ve muz bu vitaminler açısından zengindir

Kirpik UzatmaKirpik gürleştirme ve uzatma yöntemleri: 
 • Günde 1-2 kere temiz bir maskara fırçası yada kirpik tarağı ile kirpiklerinizi tarayın. Tararken fırçanın ucuna E vitamini damlatın ve kirpiklerinizi yağlayın. Kirpiklerinize her gün bu işlemi yapmanız kirpiklerinizi kökünden besleyip harekete geçirecektir. Kirpiklerinizin daha sağlıklı, canlı ve etkileyici görünüm kazandıracaktır.
 • Hint yağı kirpikler için en önemli yağlardandır. Bütün aktarlarda bulunabilecek ve kirpik uzatmak güçlendirmek hacim kazandırmak sıklaştırmak için kullanılan en etkin yağlardan biridir. Saç kaş ve kıl uzatma konusunda tek başına oldukça etkilidir.
 • Vazelin de kirpiklerinizin uzaması kalınlaşması ve harekete geçmesine yardımcıdır. Havadaki zararlı maddelerden kirpiklerinizi vazelinle koruyabilirsiniz. E vitamini yoksa gece uyumadan önce vazelini yine fırça yardımıyla kirpiklerinize sürün ve uyanınca ılık suyla yıkayın.
 • Zeytinyağı da kirpiklerinizi yenileme işlemine yardımcı olur. Pamuğun üzerine bir miktar zeytinyağı döküp kirpiklerinize sürdüğünüzde kirpiklerinizin yenilenip kalın ve uzun bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz. Bu işleme 3-4 hafta devam edin.
Kakao yağını uyumadan önce yine bir pamuk yardımıyla kirpiklerinize sürebileceğiniz yağlardandır. Kirpiklerinize nem ve canlılık kazandıracaktır.
Badem yağı yine oldukça etkili ve zengin vitamin değeri taşır ve kirpiklere son derece faydalıdır. Hiçbir ek işlem ve karışım yapmadan kirpiklere uygulanır.Gece yatmadan önce 1-2 damla badem yağını kirpiklerinize kökünden ucuna doğru sürün. Çok güzel sonuçlar elde edeceksiniz.
Yumurta akı tam bir protein deposudur.Yumurta akını kirpiklerinize uygulayıp oldukça etkili sonuçlar alabilirsiniz.Yumurta akını hint yağıyla karıştırıp kirpiklerinize uygulayın.Kirpiklerinizin uzayıp sıklaştığını göreceksiniz.
Vücudunuzun aldığı protein ve vitaminlere dikkat edin. B C E vitaminleri bol olan yiyecekler tercih edilmeli. Omega 3  kirpik kıvırıcı ve maskaraların kirpiklerinize verdiği zararı onarır ve yeniler. Balık, yumurta, yoğurt, havuç, muz başlıca kirpik yenilemeye yardımcı besinlerdir.

Kirpiklerinize sürdüğümüz yağların kimyasal içermemesine dikkat etmelisiniz. Kirpiklerinizin uzaması gürleşmesi ve güzel görünmesi için makyajı fazla yüzde tutmamak makyajlı uyumamak gerekir. Tabi makyajınızı temizlerken kirpiklerinize zarar vermekten kaçının.
]]>
Kirpik Kesmek https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-kesmek.html Sun, 18 Nov 2018 18:24:01 +0000 Kirpik kesmek, kirpikler göz kapaklarının kenarlarında, sıklıkla tek sıra halinde dizilmiş olan kıllardır. Erkeklerde kalınlıkları 67 mikron iken kadınlarda ise 90 mikrona yakın bir değerdedir. Üst göz kapaklarımızda 150-20 Kirpik kesmek, kirpikler göz kapaklarının kenarlarında, sıklıkla tek sıra halinde dizilmiş olan kıllardır. Erkeklerde kalınlıkları 67 mikron iken kadınlarda ise 90 mikrona yakın bir değerdedir. Üst göz kapaklarımızda 150-200 adet, alt göz kapaklarımız da ise bu değer 70-100 arasındadır.  Diğer bölgelerimizde bulunan kıllara göre daha da koyu renklidirler. Beyazlama yaşları diğer kıllara nazaran daha da fazladır. Genellikle düzlerdir. Kirpikler estetik görünümde önemli bir değere sahip olduğu için, bayanların kullandığı takma kirpiklerde ekonomide önemli yerleri almaktadırlar. Bazı bayanlar ise daha estetik görünmek için kirpiklerini uzatırlar veya keserler.

Kirpik KesmekKirpik kesmek,  insanda kıl yapısına sahip olan hemen hemen her bölgede uzama görülür. Günümüzde hemen hemen herkes daha uzun kirpiklere sahip olmak istiyor. Bunun içinde kirpiklerini keserek uzatmaya çalışmaktadırlar. Ve de bu durum pek de kötü görünmüyor çünkü kirpikleri saçlara benzettiğimizde saçların da kesildiğinde uzadığını gördüğümüzde pek de saçma gözükmüyor. Bu yüzden kirpiklerimizi uçlarından kesmek onların daha da hızlı uzamasını sağlayabilir. Tabi ki bu yöntem biraz riskli gözüküyor. Bundan ötürü birçok kişi kirpiklerini kesmek yerine doğal yöntemlerle uzamasını sağlıyor.Kirpik bakımı da kirpiklerin erken uzaması için ayrı bir yer tutmaktadır. Bu dönemlerde akılda kalan diğer bir meselede kirpiklerin kesince uzayıp uzamadığı konusudur. Kirpiklerinizi kökten olmayacak şekilde uçlarında keserseniz kirpiklerinizin uzadığına tanık olacaksınız. Sırf kirpiklerinizi uzatmak adına kirpiklerinizi kökten kesmeye kalkışmayın çünkü hem bu hareketle gözlerinin sağlığını tehdit etmiş olursunuz hem de elde edeceğiniz sonuç uçtan kesmişcesine olur. Bu yüzden eğer kirpiklerinizi uzatacaksanız ya bunu doğal yollardan halledin ya da kirpiklerinizi aşırıya kaçmamak şartıyla uçlarından kesin. 
]]>
Rüyada Kirpik Görmek https://www.kirpik.gen.tr/ruyada-kirpik-gormek.html Mon, 19 Nov 2018 07:12:47 +0000 Rüyada kirpik görmek, Rüya sahibinin bir türlü hayatta yüzünün gülmediğine ve bu yaşına kadar çok büyük sıkıntılar yaşadığını ama artık yüzünün güleceğine o yaşadığı sıkıntıların bir anda son bulacağına v Rüyada kirpik görmek, Rüya sahibinin bir türlü hayatta yüzünün gülmediğine ve bu yaşına kadar çok büyük sıkıntılar yaşadığını ama artık yüzünün güleceğine o yaşadığı sıkıntıların bir anda son bulacağına ve çok mutlu bir hayat süreceği şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahibi bekarsa kendi ailesinden yana bir türlü yardım almak istemediği için tek başına yaşadığı ve göğüslediği bu sıkıntıları ailesinin duyması üzerine özellikle aile büyüklerinden göreceği yardım sayesinde daha kolayca sıkıntıları son bulacaktır. Eğer rüya sahibi evliyse o zaman bu sıkıntıları evlilik yüzünden olduğundan ve karısı ile sıkıntılarını da yine aile büyükleri sayesinde son bulacağına işaret etmektedir. Bu rüya çok hayırlı bir rüyadır ve en kısa zamanda sıkıntılar bitecek ve ferah günlere gideceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Kirpik GörmekRüyada kirpik görmek, eğer ki gördüğünüz rüyada kirpikleriniz dökülüyorsa ve gözlerinizde hiç kirpikleriniz kalmıyorsa o zaman bu durum kötü olarak yorumlanmaktadır. Sizin ya da çevrenizde bulunan çok yakın olan bir akrabanızın bir hastalık geçireceğine ve sizin bu durumda çok üzülerek işinizden olacağınıza ve çok zor zamanları yaşayacağınıza işaret etmektedir. Bir rüya sahibinin eğer kendi kirpikleri değil de karşısında konuştuğu kişinin kirpiklerinin döküldüğünü görüyorsa o zaman bir hastalık geçirdiği ya da geçireceği ama bu hastalıktan çok kısa sürede kurtulacağına işaret etmektedir. Eğer rüya sahibi daha önceden kötü denilen bir hastalığa yakalandıysa ve kurtulup tekrar bu hastalığın pençesine düştüyse gene sevdiklerinin desteği ile kurtulacağına sadece moralini çok yüksek tutması gerektiği ve her şeyin Allah'tan geldiğini bilmesi gerekmektedir.

Rüyada kirpik görmek, eğer kendiniz rüyanızda kısa olan kirpiklerinize takma kirpik taktığınızı görürseniz sizin bir sıkıntıdan çok büyük mutluluğa kavuşacağınıza ve özellikle de maddi anlamda çok rahat edeceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır. Uzun zamandır beklediğiniz bir haberi alacağınıza ve sizin muradınızın çok kısa bir sürede olacaktır. İşlerinin çok rast gideceğine ve bir anda olumsuzluğa kapılıp da sıkıntı yaşadığı iş yerinde neredeyse kapatma aşamasına geldiğini ama işlerinin bir anda açılacağına ve kendisinin de bu duruma şaşırarak sevineceğine de işaret etmektedir. Evli olan ve eşiyle sorunları olan çiftlerin de bu rüyası sayesinde artık daha alttan almayı öğrenmesi ve bir anda alevlenerek karşısında bulunan hayat arkadaşını kırmaması gerekmektedir.
]]>
Kirpik Kıvırma https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-kivirma.html Mon, 19 Nov 2018 13:04:03 +0000 Kirpik Kıvırma, herkesin bildiği ve klasik bir yöntem olan kirpik maşası ile kirpik kıvırma yöntemidir. Kirpik maşasını kullanacağınız zaman mutlaka kirpikleriniz tam anlamı ile temizken kirpiklerin tam dibine yerleştirin. Ço Kirpik Kıvırma, herkesin bildiği ve klasik bir yöntem olan kirpik maşası ile kirpik kıvırma yöntemidir. Kirpik maşasını kullanacağınız zaman mutlaka kirpikleriniz tam anlamı ile temizken kirpiklerin tam dibine yerleştirin. Çok fazla kirpiği sıkmadan ve zarar vermeden bir kaç defa sıkı bırakın. Eğer kirpiklerinizin çekiştiğini hissetmişseniz biraz ileri alarak kıvırma işlemine bu şekilde devam edin. Daha sonra kirpiğin orta kısmına gelerek aynı işlemi tekrarlayın. Kirpiğin uç kısmını kıvırmak özellikle daha kısa görünmesine neden olabilir. Bunun için uç kısmını çok fazla sıkmadan hafif bir şekilde kıvırmak yeterli olacaktır. Kirpik kıvırmada kullanılan maşa genellikle plastiktir, ancak demir olanı da mevcuttur. Lastik olan kirpik maşasını kullanmadan önce mutlaka kirpikleriniz temiz iken bu işlemi gerçekleştirin, lastiğin yapışmasından dolayı kirpiklerin kopmasına neden olabilir. Eğer kirpik maşası kullanacaksanız özellikle demir olanı ve lastik olmayanını tercih etmeye özen gösterin, çünkü daha pratik ve kullanışlıdır.

Kirpik KıvırmaIsıtıcılı Kirpik Kıvırıcısı, ısıtıcılı kirpik kıvırıcısı normal olan kirpik kıvırıcısı şeklinde mevcut olduğu gibi, aynı zamanda rimel tarağı şeklinde de bulunmaktadır. Isıtıcılı kirpik kıvırıcısı oldukça etkili bir yöntemdir. Isıtıcılı kirpik kıvırıcısının zarar vermediği hakkında düşünceler vardır, ancak yinede kullanırken çok dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü ısıtma özelliği olmasından dolayı kirpiğe daha fazla zarar verme durumu söz konusu olabilir. Kirpik kıvırıcısını fön makinesinde takriben bir dakika kadar tuttuktan sonra hemen kirpiği kıvırabilirsiniz. Hatta sıcak suyun altında kirpiklerinizi bir dakika kadar tuttuktan hemen sonra yine kirpik maşası ile kıvırarak aynı çözümü elde edebilirsiniz. 

Kaşık İle Kirpik Kıvırma, evinizde bulunan metal yemek kaşığı, çay kaşığı ya da tatlı kaşığını fön makinesi, saç maşası ya da sıcak su ile ısıttıktan sonra üst kirpiklerin dibine yerleştirin. Parmağınızı kullanarak kirpiklerin alt tarafından yukarıya doğru kaşığı üstüne bastırılarak bir müddet bekletin ve bu işlemi tekrarlayın. Kirpiğin orta kısımlarını kıvırmak için kaşığın sapını ısıtarak istediğiniz gibi kolaylıkla kirpikleri kıvırabilirsiniz. 

Parmak İle Kirpik Kıvırma, bu yöntemde öncelikle kirpiklerinize çok hafif bir rimel uygulaması yapın. Ardından kirpiklerinizi parmağınızın ucunu kullanarak hafif yukarıya doğru kaldırın ve kıvırma işlemini uygulayın. Daha sonra bir miktar daha rimel uyguladıktan sonra parmak ucu ile orta kısımdan kirpiklerinizi kıvırarak yukarı kaldırın ve kuruması için bir süre bekleyin.

Kirpik Perması İle Kirpik Kıvırma, kirpik permasının yapılması için öncelikle kirpik yapısının analizi ile başlanmalıdır. Eğer kirpikleriniz uzun ise, orta boy bugidi kısa ise, ince bugidi kullanmak daha doğru olacaktır. Ayrıca kişinin kirpik bugidisi yapabilmesi için kıl yapısı da büyük önem taşımaktadır. Kişinin kirpik yapısının kalın ya da ince olması ile alakalı olarak kullanılacak ilaçların ne kadar süre kalacağına karar verilmelidir. Kirpik bugidisi için öncelikle kirpiğe yapıştırıcı sürülür. Ardından uygun olan bugidi göz kapaklarına yapıştırma işlemi yapılır. Bu işlem için bir kaç saniye beklenir ve yeniden bugidinin üzerine bir miktar yapıştırıcı sürülür, daha sonra kirpikler teker teker yapıştırılır. Ancak kirpik bugidisi işleminin mutlaka bir uzman olan kişi tarafından yapılması önerilmektedir. Bugidinin üzerine kirpikler yapıştırıldıktan sonra birinci solüsyon üzerine sürülür ve yaklaşık 15 dakika kadar beklenir. Eğer kirpik yapısı kalın ise bekleme süresi 20 dakika kadardır. Ardından ikinci kat solüsyon sürülür, bu ikinci kat çoğunlukla kıvırma işlemini sabitlemek içindir. Bu işlem uygulanırken kirpiğin kıvrıklığını ve uzunluğu belirlenir ve 15 ile 20 dakika arasında beklenir. Ayrıca bu bekleme sürelerinde solüsyonun hava ile]]> Kirpik Dibi İltihabı https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-dibi-iltihabi.html Tue, 20 Nov 2018 12:35:15 +0000 Kirpik Dibi İltihabı, Ciddi bir rahatsızlık türü olan kirpik dibi iltihabının oluşmasındaki en önemli neden bağışıklık sisteminin zayıflamasından kaynaklıdır. Kirpik diplerinde zararsız bakteriler yaşamlarını devam ett Kirpik Dibi İltihabı, Ciddi bir rahatsızlık türü olan kirpik dibi iltihabının oluşmasındaki en önemli neden bağışıklık sisteminin zayıflamasından kaynaklıdır. Kirpik diplerinde zararsız bakteriler yaşamlarını devam ettirmektedir. Ancak bir kısım çevresel ve kimyasal etkenlerden kaynaklı olarak kirpik dibi iltihabı ortaya çıkmaktadır. Şayet bir kimsede kirpik diplerinde yağ hücrelerinin aşırı yağ salgılaması, sigara dumanı, kimyasal maddeler, kortizon gibi alerjik maddelerden kaynaklı olan rahatsızlıklar nedeniyle göz dibinden iltihaplı akıntı oluşmaktadır. Bu iltihaplı akıntı gözün sulanması, gözün kaşınması ve gözde sarı şekilde iltihabın oluşmasına neden olmaktadır. Kirpik dibi iltihabına erken müdahale edilmemesi halinde kişinin ciddi anlamda sağlık problemleri ile karşı karşıya kalacağı aşikardır. Hakeza kirpik dibi iltihabı daha çok ergenlik döneminde vücudun fazlaca yağlanmasından dolayı ortaya çıktığı görülmüştür. Bu rahatsızlık uzun yıllar boyunca belli aralıklarla kendisini göstermektedir. Bu rahatsızlıktan dolayı kişinin yaşam kalitesi olumsuz olarak etkilenmektedir. Kirpik dibi iltihabı görülen kişilerde göz kapaklarında şişlik ve kızarıklık, kirpik diplerinde kabuk bağlama görülmektedir. Görülen bu kabuk zamanla kabuk bağlayarak çapaklanma durum görülür. Tedavi edilmediği taktir de kirpikleri içe döndüğü görülmüştür. Buna mukabil kirpiklerde beyazlaşma, kornea üzerinde kuru noktalar. Şalayon denen arpacık yapısının sert yağ kistlerini oluşturduğu görülmüştür. 

Kirpik Dibi İltihabıKirpik Dibi İltihabının İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri

Kirpik dibi iltihabına zamanında müdahale edilmemesi halinde şişlik, kızarıklık, kirpik diplerinde kabuklanmalar oluştuğunu belirtmiştir. Ancak bu kalınlaşma ve kabuklanmaya müdahale edilmemesi halinde daha büyük rahatsızlıklar oluşmaktadır. İlk etap da çapaklar oluşmasına rağmen zamanla bu çapaklanma ilerleyerek iltihaplı akıntıyı oluşturur. Ardından konu uzman hekime bildirilmemesi halinde bu defa kişide kirpik dibi iltihabı oluşur. Bu kirpik dibi iltihabı ilerleyerek göz iltihaplarını oluşturur. Böylesi bir durumla karşılaşan bir kimsede zamanla göz enfeksiyonları oluşur. Bu göz enfeksiyonları göz de görme bozukluklarına neden olarak ilerleyen zamanlarda görme yetisini kaybedecek düzeye gelebilir. Bu nedenle kirpik dibi iltihabı oldukça ciddi bir rahatsızlık türü olup kesinlikle ihmale gelmeyecek bir rahatsızlıktır. Bazı bayanlar yoğun makyaj yapmaktadır. Makyaj yaparken kullanılan kimyasal maddelerden olan sürme ve rimellerin içerisinde kimyasal maddeler bulunur. Makyaj malzemelerinin kalitesiz olmasından kaynaklı olarak kirpik diplerinin iltihaplanmasına neden olmaktadır. Böylesi bir durumla karşılaşan kişi kimyasal maddelerin uygulamış olduğu etkilerden kaynaklı olarak ciddi anlamda rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalabilir. 

Kirpik Dibi İltihabı Tedavi Yöntemleri

Bu rahatsızlık türü ihmale gelmeyecek bir durumdur. Kirpik dibi iltihabı görülen kimselerde tedavi işlemi yapılmaz veya geciktirilir ise göz kayıpları gibi ciddi rahatsızlıklar oluşabilir. Bu hususla ihmale gelmeyen böylesi bir rahatsızlık türü ile karşı karşıya kalan kimse öncelikle göz ve göz çevresinde bulunan yapının hijyenik olarak korumasını sağlamalıdır. Ayrıca kimyasal ve fiziksel zararlı materyaller göz çevresinden uzaklaştırılmalıdır. Bununla birlikte elimiz her türlü maddeye değmektedir. Bu nedenle şayet kirpiklerimize ve gözümüze dokunacak isek elimizi yıkamaya gayret göstermeliyiz. Bu önlemlerin yanı sıra kişi şayet yüzüne makyaj yapmakta ise bu kimyasalların düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Şayet göz üzerinde enfeksiyonlar oluşmakta ise kimyasal madde içeren makyaj malzemeleri kullanılmamalıdır. Kirpik ve göz çevresi hijyen kaidelerine göre temizlenmesine rağmen kişide hala kirpik dibi iltihabı bulunmakta ise konu uzman hekime bildiri]]> Buğday Özü Yağı Kirpik https://www.kirpik.gen.tr/bugday-ozu-yagi-kirpik.html Wed, 21 Nov 2018 05:16:13 +0000 Buğday Özü Yağı Kirpik, Birçok kadın kirpiklerinin çok daha kalın, uzun ve dolgun olmasını ister. Kirpikleri ne kadar dolgun olursa olsun bayanlar bakışlarına daha da derinlik katmak için her zaman daha fazlasını isteyebilir Buğday Özü Yağı Kirpik, Birçok kadın kirpiklerinin çok daha kalın, uzun ve dolgun olmasını ister. Kirpikleri ne kadar dolgun olursa olsun bayanlar bakışlarına daha da derinlik katmak için her zaman daha fazlasını isteyebilir ve bu isteklerini gerçekleştirebilmek için birtakım kozmetik ürünleri tercih edebilir ya da kirpiklerinin göz alıcı görünebilmesi için takma kirpik kullanırlar. Ancak evde hazırlayabileceğiniz oldukça kolay ve pratik yöntemlerle arzu ettiğiniz dolgun ve uzun kirpiklere sahip olabilmeniz mümkün. Ayrıca bilinmelidir ki sağlıklı bir beslenme şekli bütün vücudun sağlığı için gereklidir ve kirpiklerin de sağlıklı ve istenildiği gibi olması için de sağlıklı, A, B ve E vitaminleri bakımından oldukça zengin olan besinlerin tüketilmesi oldukça önemlidir. 

Soğan, balık, muz, yumurta ve havuç gibi oldukça sağlıklı ve bu vitaminleri bol miktarda içeren yiyecekler, kirpiklerinizin çok daha sağlıklı bir şekilde uzamasına ve daha dolgun görünmesine katkı sağlayacaktır. Ayrıca güzellik için kullanılan bir takım ürünler markaları iyi olsalar bile belli bir zaman sonra kirpiklerin azalmasına ve dökülmesine sebep olabilmektedir. Sağlıklı ve gür kirpiklere sahip olabilmek ve kirpiklerinizin dökülmesi gibi sorunlarla karşılaşmamak için, göz makyajınızı gece yatmadan önce kesinlikle silinmesi ve yıkamalısınız. Aynı zamanda bir takım bitkisel yağlar ile yapılacak olan kirpik bakımları da kirpiklerin dolgunlaşmasına katkı sağlamaktadır. Sizde uzun, gür ve canlı kirpiklere sahip olmak istiyorsanız evde hazırlayabileceğiniz doğal ve bir o kadar da ucuz olan yağlar sayesinde bu hayalimizi gerçekleştirmek sizin elinizde. 

Kirpikleri besleyip uzatacak olan birtakım yağlar vardır. Kirpikleri uzatıp dolgunlaştıran bu yağların içerisinde en etkili olanını buğday özü yağı olduğunu biliyor muydunuz En doğal biçimde kirpik uzatmayı ve kalınlaştırmayı sağlayan buğday özü yağını kendim uyguladım ve sonucundan oldukça memnun kaldım. Sizler ile paylaşacağım bu kürü uyguladığınızda eminim ki oldukça iyi sonuçlar alıp memnun kalacaksınız. Ancak sizlerle paylaştığım bu kürü yalnızca bir defa deneyip asla vazgeçmeyin. Çünkü bu doğal yağla yapılan kür yalnızca bir kez uygulama sonucunda etkisini göstermez. Düzenli bir şekilde uyguladığınızda sizde benim gibi şaşırtıcı sonucu göreceksiniz.

Buğday Özü Yağı KirpikBuğday özü yağı ile kirpik dolgunlaştırma:

Bu buğday özü yağı ile yapılan bitkisel kürü uygulamadan önce gözünüzde bulunan makyajın mutlaka temizliğini yapmalı ve ılık su ile yüzünüzü yıkamalısınız.
 • 1 yemek kaşığı buğday özü yağı 
 • 1 yemek kaşığı badem yağı 
 • Yarım yemek kaşığı soya yağı 
 • 1 fincan soyulmuş ceviz ve fındık
 • Yarım yemek kaşığı lonolin
Küçük bir cezvenin içerisine bir yemek kaşığı buğday özü yağı, bir yemek kaşığı badem yağı, yarım yemek kaşığı soya yağı ve soyulmuş ceviz ve fındıklarını koyun ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı ocağa alıp düşük ateşte yaklaşık 10 dakika kadar ısıttıktan sonra süzdürün ve içerisine yarım yemek kaşığı lanolin de ilave ettikten sonra bu karışımı ufak bir cam kavanoza koyun ve gece yatmadan önce kulak çöpü ile ya da bir pamuk yardımı ile hafif bir şekilde kirpiklerinizin diplerine gözünüze kaçmasına dikkat ederek sürün. Hazırladığınız bu kürü dört beş defa tekrar ettiğinizde kirpiklerinizdeki dolgunluğu ve uzunluğu fark edebilirsiniz.

]]>
Kirpik Uzatma Kürü https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-uzatma-kuru.html Wed, 21 Nov 2018 10:42:54 +0000 Kirpik uzatma kürü, normalinden daha kısa ve biçimsiz kirpiklere canlılık kazandırmak ve daha uzun olmasını sağlamak için özellikle kadınlar tarafından uygulanan ve tamamen bitkisel içerikli yöntemlerdir. Doğuştan ve genellik Kirpik uzatma kürü, normalinden daha kısa ve biçimsiz kirpiklere canlılık kazandırmak ve daha uzun olmasını sağlamak için özellikle kadınlar tarafından uygulanan ve tamamen bitkisel içerikli yöntemlerdir. Doğuştan ve genellikle genetik olan kısa kirpikleri uzatmak için kullanılan bu kürler, bunların yanı sıra yanlışlıkla yanan yada çok fazla dökülen kirpikler için de çözüm yolu olabilmektedir. Birbirinden farklı birçok kür uygulanabilir ve bunlar tamamen doğal olduğu için doktorlar tarafından da tavsiye edilen zararsız yöntemlerdir. Bu kürleri numaralandırarak şöyle açıklayabiliriz: 

Birinci Kür: 1 bardak kaynamış suyun içerisine, 1 yemek kaşığı kakao yağı ve bir çay kaşığı kadar hint yağı eklenir. Karışım iyice karıştırılır ve sıcak su dolu bir başka kap içinde kıvamını alması için beklenir. Daha sonra soğutulur ve gece yatmadan önce kirpiklere sürülür. Kök bölgesinden uç tarafa doğru sürülür ve gözlere temas ettirilmemeye çalışılır. Bu işlem aralıksız 15 gün boyunca uygulanmalıdır. 

Kirpik Uzatma Kürüİkinci Kür: Beş adet ceviz içi, beş adet fındık içi dövülür ve bir çorba kaşığı kadar kuyruk yağı eklenerek uygun bir tavada eritilir. Daha sonra süzgeçten geçirilen bu karışımın sıvı kısmına birkaç damla da parfüm eklenir. Cam kavanozda saklanması daha uygun olan bu kürü kulak pamuğu yardımı ile kirpik diplerine sürmeniz yeterli olur. Her gece sürülmesi daha etkili olacaktır. 

Üçüncü Kür: Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı, 3 adet ceviz, 3 adet fındık ve bir tatlı kaşığı kadar soya yağı karıştırılıp, ocakta yavaş bir şekilde 10 dakika kadar ısıtılır ve süzülür. Daha sonra içine bir çay kaşığı kadar da lanolin eklenir ve karışım yine cam kavanozda saklanır. Yatmadan önce hergün kirpik diplerine sürülmelidir. 

Dördüncü Kür: Bir yemek kaşığı fındık yağı, bir yemek kaşığı ceviz yağı, bir yemek kaşığı susam yağı, bir yemek kaşığı sarımsak yağı, bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı badem yağı karıştırılır ve bir şişeye konulur. Gece yatmadan önce kirpik diplerine sürülür ve hatta kaşlara da rahatlıkla uygulanabilir. 

Beşinci Kür: Bir tatlı kaşığı buğday özü yağı, bir tatlı kaşığı lanolin, iki yemek kaşığı hint yağı ve üçer adet fındık ve ceviz içi yavaş bir şekilde ocakta ısıtılır. Süzülen bu karışım pamuklu çubuk yardımı ile her gece kirpiklere sürülebilir. Etkisini gösterinceye kadar tekrarlanabilir. 

Altıncı Kür: Badem yağı, yağ asitleri bakımından çok zengin ve nem verme oranı çok fazla bir yağ olduğu için, sadece badem yağı gece yatmadan önce kirpiklere sürülmelidir. Çok fazla sürülmemeli ve göze temas etmesinden kaçınılmalıdır. 

Yedinci Kür: Bir tatlı kaşığı siyah çay, bir tatlı kaşığı Türk kahvesi ve yarım çay bardağı kadar su karıştırılıp bir cezve yardımı ile kaynatılır. Bir bez ile süzülür ve elde edilen su cam bir kavanoz yada şişe içine konulur. Buzdolabında saklamak daha uygun olmaktadır. Yatmadan önce kulak pamuğu yardımı ile kirpiklere uygulanabilen bu kür oldukça etkili yöntemlerden biri olarak bilinir. Gözlere ve cilde temas etmesine izin vermemelisiniz. Bu karışım da istenen amaca ulaşıncaya kadar her gece uygulanabilir. 
]]>
Kaş Kirpik Bakımı https://www.kirpik.gen.tr/kas-kirpik-bakimi.html Thu, 22 Nov 2018 08:34:42 +0000 Kaş ve Kirpik Bakımı, Kaş ve kirpikler yüz hattımızı belirginleştirdiği ve ayriyeten sağlığımızın da aynası olduğu için kaş ve kirpik bakımına oldukça önem gösterilmesi gereken bir konu olmaktadır. Özellikle so Kaş ve Kirpik Bakımı, Kaş ve kirpikler yüz hattımızı belirginleştirdiği ve ayriyeten sağlığımızın da aynası olduğu için kaş ve kirpik bakımına oldukça önem gösterilmesi gereken bir konu olmaktadır. Özellikle soğuk ve ayaz kış mevsiminde saçımız ve cildimiz gibi kaş ve kirpiklerimizde oldukça zarar görür ve bu yüzden dökülmeler görülebilir. Olumsuz hava şartlarının verdiği zarar gibi günlük makyaj yapımı da kaş ve kirpiklere oldukça zarar verir ve dökülmeler yaşanır. Bu olumsuzlukların yaşanmamasını istiyorsanız özel bir bakım programı uygulamalısınız. Kullandığınız her makyaj malzemesi ve temizleyicilerin  içinde bulunan kimyasal  maddeler sonucunda zamanla ciddi bir yıpranma söz konusu olabilir. Bu yıpranmada istenmeyen kötü sonuçlara yol açar. Saçımız ve cildimiz için farklı bakımlar uygularız ama kaş ve kirpiklerimizi ihmal ederiz. Oysa ki saçlarımız ve cildimiz gibi kaşımız ve kirpiklerimizin de düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Kaş ve kirpik bakımı için bazı kozmetik ürünlerin haricinde bitkisel yağların kullanımı daha iyi sonuç verecektir. Kozmetik ürünlerinin içerisinde kimyasal maddeler olduğu için yarardan ziyade zararı görülebilir. Hasar görmüş kaş ve kirpikleriniz için kullanılacağınız bitkisel yağlar sonucunda kaş ve kirpikleriniz ihtiyacı olan olan nemi kazanır ve kaş ve kirpikleriniz daha bakımlı olur. Ayrıca düzenli kullanım sonucunda gürleşme de görülür. 

Kaş Kirpik BakımıKaş ve Kirpik için Bitkisel Bakım

Kaş ve kirpik bakımı için Hint yağı ve badem yağı mükemmel bir nemlendirici özelliği olan bakım yağlarıdır. Bu bakım yağları sadece nemlendirmek ile kalmaz aynı zamanda  kaş ve kirpiklerinizi besleyerek gürleşmesine de yardımcı olmaktadır. Ayrıca kirpiklerinizin doğal rengini de ortaya çıkarmakta da etkili olmaktadır. Hint yağı, Hint yağı ağacının tohumlarından elde edilen zengin, kayganlaştırıcı ve nemlendirici etkisi olan bir yağdır. Ayrıca dudak bakımı içinde tercih edilir. Tatlı badem yağı, badem ağacının tohumlarının sıkılması ile elde edilen bir bakım yağıdır. Bu yağında nemlendirici ve besleyici etkisi fazladır. Burada şunu belirtmemde fayda var acı badem yağı gözler için zararlıdır ve kullanılmaması gerekir.  

Kaş ve Kirpik Bakımı için Yapılacak Maske

Bu maskeyi banyo sonrasında uygulamanız gerekiyor. Bir çay kaşığı tatlı badem yağını ve bir çay kaşığı hint yağını karıştırdıktan sonra temiz bir pamuklu kulak çöpünü bu yağa batırıp kaşlarınıza ve daha sonra göz içine ve göz çevresi cildine değdirmeden kirpiklerinize uygulayın. Bir saat kaldıktan sonra pamuğa biraz gül suyu dökün ve temizleyin. Ayrıca gül suyunun da nemlendirici ve onarıcı etkisi bulunmaktadır.
]]> Vazelin Kirpik Uzatırmı https://www.kirpik.gen.tr/vazelin-kirpik-uzatirmi.html Fri, 23 Nov 2018 08:14:40 +0000 Vazelin kirpik uzatır mı, kirpikler bayanların enaz saçlar kadar güzelliğine güzellik katan göz yelpazesi olarak adlandırılır. Bu durumda saçlara yapılan çoğu bakım gibi kirpiklerde oldukça bakım isteyen tüylerdir. Kirpikler Vazelin kirpik uzatır mı, kirpikler bayanların enaz saçlar kadar güzelliğine güzellik katan göz yelpazesi olarak adlandırılır. Bu durumda saçlara yapılan çoğu bakım gibi kirpiklerde oldukça bakım isteyen tüylerdir. Kirpikler, gözümüzü dışarıdaki zararlı tozlara karşı korumaya yardımcı olan en önemli bir diğer yaradılış mucizesi olarak bilinirken aynı zamanda özellikle bayanlarda gözlerin daha buğulu ve muazzam görünmesine yardımcı olan güzellik aparatıdır. Kimi bayanlar doğuştan uzun kirpiklere sahipken kimileri ise kullanılan makyaj ürünleri, hastalık veya doğuştan kısa kirpiklere sahiptirler ve bu kirpikleri uzatmak için birçok kimyasal olan yabancı ürünlere para vermişlerdir. Tabiki her zaman olduğu gibi doğal bakımlar oldukça daha etkili ve faydalı sonuçlar verdiği görülmüştür. Vazelin kirpik uzamasına oldukça yardımcı ve doğal bir bakım sağlayan mucizevi bir krem olduğundan dolayı çoğu kişi tarafından oldukça çok kullanım alanları farklı olarak kullanılmaktadır. Vazelin hem hesaplı oluşu ile hemde uygulaması oldukça kolay olduğundan dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu madde içerisinde bulundurduğu besleyici yağlar sayesinde oldukça emilimi kolay olmasıyla birlikte kullanımı kolaylaştıran kirpik uzamasına oldukça fayda sağlayan bir bakım kremi olarak bilinmektedir. Bu bakım kremini çoğu market veya kozmetikçilerde bulmanız oldukça kolaydır ve maliyet açısından da cebinize oldukça fayda sağlamaktadır. Kirpik uzamasına yardımcı olarak aynı zamanda kirpiklerin daha da güçlenmesine yardımcı olur ve doğal olarak dökülmeyi engelleyerek kirpiklerin çoğalmasını sağlar.

Vazelin Kirpik UzatırmıKirpik uzamasına yardımcı olan vazelinin kullanımı,

İlk olarak alınan vazelinin bilindik bir marka olmasına ve içerisindeki yağ oranına bakılması gerekiyor. Daha sonra haftada en fazla dört kez gece yatmadan kirpik ve diplerine göze temas etmeden uygulayarak emilimi olduktan sonra gece yatmadan uygulamak daha doğru bir karar olur. Hergün uygulanması daha fazla sonuç vereceği anlamına gelmez. Doğal olarak iki hafta boyunca uygulandıktan sonra etkisini gözle görülür düzeyde farkedilir hale geldiğini göreceksiniz ve bu mucizevi bakım kreminden vazgeçmek oldukça zor olacaktır.

Vazelin kirpik uzatmaya yardımcı olurken aynı zamanda kirpik üzerindeki rimeli de temizlemek için oldukça doğal yöntem ve makyajı kolaylıkla çıkarmaya yardımcı krem olarak kullanabilirsiniz. Bu kremin kapağını oldukça kapalı muhafaza etmeniz gerekir. Çünkü içerisine uçuşan tozlar daha sonra kirpik üzerine sürülürken zarar verme olasılığı oldukça yüksektir ve alerjik duruma yol açabileceğinden dolayı hijyenik olarak sağlanması daha uygundur. Kirpikler, kadınlar açısından oldukça önemli bir yere sahip olduğu gibi erkekler içinde oldukça önem taşıyan güzellik görüntüsüdür. Bu nedenden dolayı erkeklerde bu muhteşem kremi rahatlıkla kullanabilir ve oldukça iyi sonuçlar alabilirler.
]]>
Kirpik Perması https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-permasi.html Fri, 23 Nov 2018 22:23:04 +0000 Kirpik Perması, kirpikler her kadın için ayrı bir önem sahiptir. Gözlerin ve bakışların güzelliği kirpikler ile ortaya çıkar. Yoğun ve hacimli kirpikler her zaman için ilk tercih sebebidir. Kirpikler bayanlar için makyajı Kirpik Perması, kirpikler her kadın için ayrı bir önem sahiptir. Gözlerin ve bakışların güzelliği kirpikler ile ortaya çıkar. Yoğun ve hacimli kirpikler her zaman için ilk tercih sebebidir. Kirpikler bayanlar için makyajın en belirgin unsurudur ve görünüş olarak en önemli yüz bölgesidir. Kirpik güzelliğinin tespitinde kullanılan kriterlerden bir tanesi de kirpiklerin uzun ve kıvrımlı bir yapıda olmasıdır. Bu nedenle çok eski zamanlardan bu yana kirpikler, evde basit kirpik kıvırma aletleri kullanılarak kıvrılır. Günümüzde ise teknolojinin ilerlemesiyle basit kirpik kıvırma aletlerinde bir çok yenilik yapılmıştır. Güzellik merkezleri her alanda olduğu gibi kirpik bakımı gibi alanlarla da hizmet vermektedir. Bu merkezler güzellik uğruna teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanan yerlerdir. Son dönemlerde revaçta olan kirpik perması özel perma makaraları, perma maşaları kullanılarak kirpiklere kavis kazandıran bir kirpik bakım işlemidir. Artık kirpiklerde saçlar gibi özel perma makineleri sayesinde permalanarak kıvırcık hale getirilir. Kirpik perması tamamen doğaldır ve sağlıklıdır. Kirpikler uygulama esnasında hiç bir zaman zarar görmüyor. Ayrıca kirpik perması işlemi fiyatları günümüz koşullarında 60 TL ile 100 TL arasında değişmektedir. 

Kirpik PermasıKirpik Perması Nasıl Yapılır

Kirpikler vücudun en zor şekle giren ve aldığı şekli en zor koruyan tüyler arasındadır. Bu nedenle perma yapılmaksızın istenilen kavise ulaşması bir hayli zor olabilmektedir. Kirpik perması kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre uygulaması yaklaşık olarak 40-50 dakika sürer. Kirpik perması gerek ısı kullanılarak gerekse de kirpiklere  sağlığa zararı olmayan kimyasal maddeler yardımıyla kirpiklere uygulanır. Uygulama esnasında bir takım özel silindirik bigudiler kullanılır. Bu sayede kirpiklerin daha kıvrımlı ve dalgalı bir şekil almasına yardımcı olunur. Kirpik permasının etkisi yaklaşık olarak 2-3 ay kadar sürer. Bunun en büyük nedeni kirpiklerin 90 günlük bir dönemde dökülmesi ve yerine yenilerinin çıkmasıdır. Bu nedenle kirpik permasında kalıcı çözümler elde edebilmek için her seferinde 2-3 ayda bir tekrarlanması gerekir. Kirpik permasında kullanılan silindirik bigudiler kirpik boyuna uygun şekilde seçilir. Kirpikler bigudiye sarıldıktan sonra yaklaşık 35-40 dakika kadar o şekilde bekletilir. Daha sonra kirpiklere uygun bir solüsyon uygulanır. Bu solüsyon sayesinde kirpikler hava ile temas etmeyecek şekilde maskelenmiş ve korunmuş olur. Kirpik perması uygulama itibariyle saç permasının mantığına çok yakındır. Kirpiklerin göz kapağı mukozası gibi vücudun dış etkilerine karşı oldukça duyarlı bölgesinin yakınında olmasından dolayı uygulama esnasında oldukça dikkatli davranılması gerekir. Bu nedenle herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmaması için işlemin bakım uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Kirpik perma yapıldıktan sonra kirpikler birkaç günlük sonra renk olarak hafifçe açılacağı için makyaj ile bu renk farkının kapatılması önerilir. Ayrıca kirpik perması işleminden sonra düzenli olarak kirpikleri besleyen ürünlerin kullanılması tavsiye edilir. Kirpik köklerinin güçlendirilerek ve kirpiklerin dökülme sürecini yavaşlatacak ürünler kullanılması önerilir. 

Kirpik Perması Güvenli midir

Kirpik perması uygulaması yaptıracakların ilk sorduğu sorulardan bir tanesidir. Uygulama, işinde uzman kişiler tarafından yapıldığında son derece güvenlidir. O nedenle kesinlikle evde tek başına denenmemesi önerilir. Çünkü permada kullanılan kimyasal madde her ne kadar sağlığa zararsız olsa da gözle temasından kaçınılmalıdır. Gözle temasında göze ciddi zararlar verebilen ve hatta körlüğe kadar uzanan yan etkiler ortaya çıkabilir. Tüm bunların yanı sıra uygulama sonrası lens kullanımının hiç bir sakıncası yoktur. Gözün ve yüzün yıkanmasında, makyaj yapılmasında yada makyajın temizlenmesinde herhangi bir engel bulunmaz. Sadece rimellerin temizlenmesinde kirpikler çok fazla b]]> Takma Kirpik https://www.kirpik.gen.tr/takma-kirpik.html Sat, 24 Nov 2018 18:10:29 +0000 Takma Kirpik, Bayanların güzelliğine ayrı bir zariflik katan takma kirpik göz çevresinin daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Bir çok kirpik firması tarafından üretilen takma kirpiğin temini oldukça kolaydır. Ayrıca takma Takma Kirpik, Bayanların güzelliğine ayrı bir zariflik katan takma kirpik göz çevresinin daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Bir çok kirpik firması tarafından üretilen takma kirpiğin temini oldukça kolaydır. Ayrıca takma kirpik bayanın etkileyici ve büyüleyici bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Bununla birilikte takma kirpik kullanan bayanların tekrardan sürme çekme gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü takma kirpiğin yapısında bulunan bileşikler, kirpiğin canlı bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte takma kirpik kullanan kimsenin çok daha güzel görünmesi sağlanmıştır. Özellikle kişinin gözlerini daha fazla ön plana çıkarmaktadır. Takma kirpikler yapılan araştırmalarda, doğal kirpikten daha uzun olmasından dolayı zararlı göz ışıklarına karşı gözün korunmasını sağlamıştır. Hakeza takmak kirpik takıldıktan sonra uygun kalemle göz altı çizilmesi halinde bayana ayrı bir ağırlık katacaktır. 


Takma Kirpik Nasıl Takılır,

Güzel ve karşıdakini mükemmel kirpiklerle etkilemek isteyen bir bayanın en etkili silahı kesinlikle takma kirpik kullanımıdır. Bu gün sizlerle takmak kirpik nasıl takıldığını paylaşacağım. Öncelikle göz makyajı tamamlanmalıdır. Akabinde ise takma kirpik, kirpik yapıştırıcı ve takmak kirpik cımbızı kullanılarak takmak kirpik işlemi gerçekleştirilir. Takma kirpik yerleştirilmeden önce göz ve gözün çevresindeki makyajın eksiksiz olarak tamamlanması gerekir. Bu makyajdan sonra göz farı ve rimel tamamlanmalıdır. Ardından ise takma kirpiğin uygulanacağı kirpik tabanına takmak kirpik yapıştırıcı sürülür. bu yapıştırıcı sürüldükten sonra 30 saniye kadar bekletilir. Ardından kirpiğin iki ucuna tutularak at nalı tarzında bükülür. Böylelikle göz kapağına takılan kirpik rahatlıkla yerleşim olur. Akabinde el ve takma kirpik cımbızı yardımı ile kirpik diplerine tam anlamıyla takma kirpik yerleştirilir. Bu yerleştirme işleminde takma kirpiğe nazik olarak müdahale edilmelidir. Bu takma kirpikler yerleştirildikten sonra kirpik kuruyunca şeffaflaşır ve doğal bir görünüm kazanır. Uzman hekimlerin yapmış olduğu araştırmalar neticesinde takma kirpiklerin belirli bir yaş aralığına gelen bayanların kullanması önerilmiştir. Çoğunlukla takmak kirpik yaş sınırığının 18- 35 yaş aralığında olan kişilerin kullanması önerilmiştir. Şayet 18 yaşından küçük kimselerin takma kirpik takması, göz enfeksiyonlarının oluşmasına neden olmaktadır. Bunun temel nedeni ise 18 yaş altı kişilerin çocuk gurubuna girdiği ve mikroorganizmalara karşı vücutlarının daha fazla etkilenmesinden kaynaklıdır. Kimi küçük çocuklar annelerinden gördükleri bu takma kirpikleri takmak isterken gözlerine zarar verdiği gözlemlenmiştir. Bu nedenle 12 yaşından küçük çocukların ulaşamayacağı noklarda takmak kirpiklerin muhafaza edilmesi gerekmektedir. 

Takma Kirpik Faydaları,

Uzmanlar uygun sağlık şartları altında yapılan takmak kirpiklerin kişinin doğal bir güzelliğe kavuşmasını söylediği görülmüştür. Takma kirpik özellikle bir yanma veya kişinin kirpiğinin seyrek yada kirpiğinin az olmasından dolayı kullanılmaktadır. Bu sebeple kişinin dış görünüşünde gözlerinin ön plana çıkmadığı görülmüştür. Böyle bir durumda takma kirpik kullanılması halinde kişinin gözlerinin ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Ayrıca bir çok iş kadını takmak kirpik sürekli olarak kullanmaktadır. Bunun temel nedeni kişilerin bir sunum ya da konuşmada etkileyiciliği ve zarafetiyle ön plana çıkartarak istediği sunumu sağlamaktadır. Hakeza takmak kirpik kullanan kimseler sürekli olarak sürme ve rimel derdiyle uğramadığından dolayı bayanları cezbeden bir durum halini alır. 

Takma KirpikBilinçsiz Takmak Kirpik Kullanmanın Sonuçları,

Yapılan araştırmalarda kimi bayanlar daha fazla güzel görünmek amacıyla bir kısım takmak kirpikleri kullanmaktadırlar. Ancak bu kişiler yeterince araştırma yapmadan merdiven a]]> Dökülen Kirpik Çıkarmı https://www.kirpik.gen.tr/dokulen-kirpik-cikarmi.html Sun, 25 Nov 2018 14:05:24 +0000 Dökülen Kirpik Çıkar mı, Kirpikler, göz güzelliğinde vazgeçilmez bir unsurdur. Her insan dolgun kirpikleri olsun ister. Ancak, kirpik dökülmesi de, oldukça fazla insanın oldukça fazla karşılaşmış olduğu problemlerden birid Dökülen Kirpik Çıkar mı, Kirpikler, göz güzelliğinde vazgeçilmez bir unsurdur. Her insan dolgun kirpikleri olsun ister. Ancak, kirpik dökülmesi de, oldukça fazla insanın oldukça fazla karşılaşmış olduğu problemlerden biridir. Kirpiklerinizin dökülme nedeni oldukça önemlidir. Bazı insanların kirpikleri, doğal bir şekilde dökülür. Bazı insanların ise, oldukça sık kozmetik ürünü kullanmaktan, kirpikleri zarar görmektedir. Özellikle fazla kaliteli olmayan ürünler, kirpik dökülmesine sebep olmaktadır. 

Bazı zamanlarda, meydana gelen sağlık problemlerinin etkileri, kirpikler üstünde de meydana gelmektedir. Dökülen kirpikler yeniden çıkar mı sorusuna en iyi cevap, dökülen kirpiklerin yerlerine yenisi gelecektir. Kirpiklerin çıkması ve yeniden uzaması, bir aylık veya beş haftalık bir zamanı kapsamaktadır. Çıkmakta olan kirpiklerin, ortalama olarak üç ayın ardından, tekrar dökülme meydana gelir. Bu sebepten dolayı, kirpik dökülmesi, oldukça ciddi boyutlara gelmemiş ise korkmaya gerek yoktur.Dökülen Kirpik Çıkarmı

Kirpiklerin dökülmesi, insanları yalnızca güzellik bakımından tedirgin etmemelidir. Bu olay, oldukça fazla ciddiye alınmalıdır. Çünkü kirpiler, gözlerin koruyucu kısmını oluşturur. Göze girme olasılığı bulunan toz ve öbür yabancı maddelere karşı, koruma sağlayacaktır. Kirpikler, terlemeye karşı da koruma sağlamaktadır. Kirpiklerin saçlar gibi uzamasının mümkün olmadığı, bilinmektedir. Kirpikler yapıları bakımından, uzayabilecekleri en çok uzunluğa, altı hafta gibi bir sürede oluşur. Bir kirpik çıkmasının ardından, herhangi bir etken nedeni ile kopmadı ise, uzama olayını kırk beş gün içinde tamamlamaktadır. Yüz gün sonunda da, doğal bir netice olarak kendi kendine dökülür.

Kirpik dökülmesinin önüne geçmek için, ağır bir şekilde kullanılmakta olan kozmetik ürünlerinden vazgeçilmesi gerekmektedir. Kalemler, likitler ve rimeller, güzel bir görüntü meydana getirse de, kirpiklerin dökülmesine sebep olur. Bu nedenle, oldukça yoğun bir biçimde, bu tür ürünlerin kullanılmaması önerilir. Her ne kadar kirpikler yeniden meydana gelse de, bu ürünlerden dolayı oluşan dökülmelerde, kirpik yapısından bir seyrelme meydana gelir. Bu seyrelmenin sonucunda, kirpikleri eski haline getirmek, oldukça zahmetli olan bir olaydır. Kirpiklerin daha kısa zamanda yeniden çıkması için, bol miktarda B vitamini tüketilmelidir. Bununla beraber, A ve E vitamini bulunduran serumların kullanılması da kirpik dökülmesine karşı iyi gelecektir. Makyaj temizlemeden kesinlikle uyunmamalıdır. Bol miktarda, meyve sebze tüketmeye özen gösterilmelidir. Bazı zamanlarda da, kirpikleri badem yağı sürerek, evde kürler yapılmalıdır.
]]>
Göze Kirpik Kaçması https://www.kirpik.gen.tr/goze-kirpik-kacmasi.html Sun, 25 Nov 2018 20:47:39 +0000 Göze Kirpik Kaçması, Oldukça sinir bozucu bir durum olan göze kirpik kaçması halinde kişinin göz bebeği ve göz beyazına sürekli olarak bir batma hissi oluşmaktadır. Çoğunlukla göz ile çok fazla oynamaktan veya göz kirpikle Göze Kirpik Kaçması, Oldukça sinir bozucu bir durum olan göze kirpik kaçması halinde kişinin göz bebeği ve göz beyazına sürekli olarak bir batma hissi oluşmaktadır. Çoğunlukla göz ile çok fazla oynamaktan veya göz kirpiklerinin doğal olarak kopmasından kaynaklı olarak kirpiklerin göze girmesinden kaynaklı olarak bu rahatsızlık oluşur. Kişi böylesi bir durumla karşılaşması halinde gözünü sürekli olarak kapatma isteği duyar ayrıca gözüne kirpik batan kimse bölgesel kızarıklık oluşmaktadır. Böylesi bir durumla karşılaşan kimse ıslak bir peçete yardımı ile göz üzerinde bulunan kirpiği rahatça çıkartabilir. Şayet kirpik bazen göz kapaklarının alt bölgesine kaçmaktadır. Böylesi bir durumla karşılaşan kimse gözünü sağa ve sola çevirerek bu kıl yapısının dışarıya doğru çıkmasını sağlamaktadır. 

Göze Kirpik KaçmasıGöz Kirpik Kaçması Tedavi Yöntemleri

Kimi kişilerde göze kirpik kaçması halinde bu durumun farkına varmaz ve kirpik göz kapağının alt kısmında kalır. Böylelikle zaman içerisinde kirpiğin bulunduğu bölgede enfeksiyonlar oluşabilir. Böylesi bir durumla karşılaşılması halinde gözde ağrı ve sulanma durumu söz konusu olur. Bu durum da şayet kirpik göze ağrı verir. Bu nedenle kişi gözün içerisindeki kirpiği çıkarması gerekir. Şayet bu kirpik çıkmıyor ise gözünü bol su ile yıkamada fayda bulunur. Şayet yıkama yöntemi ile bu kirpik çıkartılmaz ise bu defa uzman bir hekim yardımı ile uygun cihazlar yardımı ile kaydırılan kirpik gözden cımbız ya da bir peçete ucu yardımı ile çıkartılır.
]]>
Kirpik Bakımı https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-bakimi.html Mon, 26 Nov 2018 03:07:31 +0000 Kirpik Bakımı, Gözlerin güzelliğini ortaya çıkaran ve bakışların etkili olmasını sağlayan kirpiklerin bakımı çok önemlidir. Kirpikler, göz kapaklarının kenarında bulunan ve gözü dış etkenlere karşı korumaktadır.   Kirpik Bakımı, Gözlerin güzelliğini ortaya çıkaran ve bakışların etkili olmasını sağlayan kirpiklerin bakımı çok önemlidir. Kirpikler, göz kapaklarının kenarında bulunan ve gözü dış etkenlere karşı korumaktadır.  Kirpiklerde saç gibi uzayıp, dökülmekte ve yıpranmaktadır.  Nasıl ki saç bakımına dikkat ediliyorsa kirpik bakımına da dikkat edilmelidir. Kirpiklerin bu kadar önemli olmasına rağmen birçok kişi kirpik bakımına dikkat etmemektedir. Özellikle kadınlar yoğun çalışma koşulları ve zaman kısıtlılığından dolayı kirpik bakımını ertelemektedir. Kirpikler saçlar gibi uzamak da veya dökülmektedir fakat saçların yenisi çıkarken kirpiklerin yenisinin çıkması çok zordur. Hatta bakımsız olan kirpikler döküldükten sonra çıkmayabilir.  Bu nedenle kirpik bakımına dikkat etmeli ve kirpiklerin güçlenmesi için önlem alınmalıdır. Besleyici bakımlar uygulanmalıdır.  Kirpik bakımı aslında çok zaman almayan ve evde ekonomik olarak uygulanacak birkaç yöntemler yapabilirsiniz. 

Geçmişten günümüze kadar kadınlar kirpiklerin beslenmesi için tatlı Hint yağı kullanmaktadır. Kirpik bakımı denilince akla ilk gelen kirpik yağını akşamları yatmadan önce ve sabahları kalktıktan sonra yüzünüzü yıkadıktan sonra kullanabilirsiniz. Hint yağının yanı sıra kirpik bakımı için badem yağı da kullanabilirsiniz. Hint yağını ya da badem yağını fırça yardımıyla kirpiklere sürerek fırçalayın. Bu işlemi uygularken fırçanın ucunun çok sert olmamasına dikkat edin ve uygulama esnasında fırçayı kirpiklerin uzanış yönünde süremeye özen gösterin. Masaj yaparak uygulamanız da fayda olacaktır. Yanı üst kapakta ki kirpiklere yağ süreceğiniz zaman kirpikleri yukarı doğru alt kapakta ki kirpikleri fırçalarken de aşağı doğru fırçalamanız gerekmektedir.  Ayrıca yağın gözünüze kaçmamasına dikkat edin. Yoksa gözünüzde kızarıklıklar oluşur ve gözünüz yanabilir. 

Kirpik BakımıKirpiklerin daha güçlü olması ve daha sağlıklı görünmesi için şunlar yapılmalıdır;
 • Düzenli ve sağlık beslenin. Diğer kıl köklerinin oluşması ve uzaması için gerekli dengeli beslenme kirpiklerin uzaması ve sağlıklı olması için de gereklidir.
 • Kesinlikle göz makyajı ile uyumayın. Gün boyu nefessiz kalan ve kimyasal ürünlerle karşılaşan kirpiklerin dinlenmesi gerekmektedir.
 • Besleyici yağlar kullanın 
 • Kirpiklerin gelişimi ve sağlıklı uzaması için mutlaka E vitamini kullanın 
 • Kirpik uzatmak için veya kirpiklerin daha kıvrımlı gözükmesi için kullanılan kirpik makaslarına dikkat edilmelidir. 
 • Maskara seçimlerinde kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Maskara kullanırken kirpik diplerine sürmekten kaçınılmalıdır. 
 • Kirpik diplerine masaj yapılmalıdır.
 • Geceden yatmadan önce bir pamuklu çubuk yardımıyla kirpiğe vazelin sürülebilir. Vazelin kirpiği nemlendirir be güçlendirir.
]]>
Kirpik Yapıştırıcısı https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-yapistiricisi.html Mon, 26 Nov 2018 18:40:23 +0000 Kirpik yapıştırıcısı, takma kirpik kullanan insanların yapay kirpikleri göz kapağına yapıştırmak için kullandıkları özel bir yapıştırıcıdır. Özellikle insan cildine hasar vermeyen ve alerji yapmayan malzemelerden üreti Kirpik yapıştırıcısı, takma kirpik kullanan insanların yapay kirpikleri göz kapağına yapıştırmak için kullandıkları özel bir yapıştırıcıdır. Özellikle insan cildine hasar vermeyen ve alerji yapmayan malzemelerden üretilen takma kirpik yapıştırıcıların kullanılması önerilir. Piyasa da bir çok kirpik yapıştırıcısı bulunmaktadır. Birçok takma kirpik markası kirpik yapıştırıcılarını takma kirpik kutuları içinde 2 ya da 3 ml ambalajlar içinde satsada, tek olarak satılan kirpik yapıştırıcıları kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Birçok marka cerrahi yaraların bile estetik bir şekilde kapatılmasını sağlayan duofiber teknolojisinden faydalanarak kullanıcıya hiçbir sorun yaşatmayan ürünler üretmişlerdir.
Pahalı ve high end diye tabir edilen markaların kirpik yapıştırıcıları olduğu gibi uygun fiyatlı markalarında son yıllarda gayet kullanışlı ve uygun kalitede kirpik yapıştırıcıları ürettikleri görülmüştür. 

Kirpik YapıştırıcısıKirpik yapıştırıcısı olarak kullanılan üründe en önemli unsurlardan biri; kirpiğe yapıştırıcı uygulandıktan sonra şeffaflaşması ve göz üstünde beyaz bir leke gibi görünmemesidir, bununla beraber son yıllarda siyah renkte kirpik yapıştırıcıları da piyasada yerini almıştır. İhtiyaca göre bir kirpik yapıştırıcısı bulmak son yıllarda çok kolaylaşmıştır.
]]>
Kirpik Serumu https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-serumu.html Tue, 27 Nov 2018 09:37:04 +0000 Kirpik serumu, uzun bakımlı ve gür kirpiklere sahip olmak için kullanılan bir bakım ürünüdür. Bütün kadınlar uzun ve gür kirpiklere sahip olmak ister ve bunun için genellikle maskara kullanırlar, fakat makyaj yapmadan da günl Kirpik serumu, uzun bakımlı ve gür kirpiklere sahip olmak için kullanılan bir bakım ürünüdür. Bütün kadınlar uzun ve gür kirpiklere sahip olmak ister ve bunun için genellikle maskara kullanırlar, fakat makyaj yapmadan da günlük hayatın içinde özenilen bakımlı uzun ve gür kirpiklere sahip olmak için kirpik serumu kullanmak gerekir. Saçlarımız yüzümüz gibi kirpiklerimizin de bakıma ihtiyacı vardır. Kirpik serumu olarak kullanılacak malzemeler doğal maddeler ve yağlarla evde hazırlanabileceği gibi güvenilir dermokozmetik markaların ürünlerinden de faydalanılabilir.Kirpik serumu eğer evde hazırlanacaksa son derece doğal ve mümkünse organik malzemelerle hazırlanmalı ve birkaç gün içinde tüketilmelidir. Kirpik serumu hazırlamak için en çok kullanılan malzemelerden bazıları badem yağı,ısırgan otu özü,sarı kantaron özü,beyaz çay özü provitamin B5,folik asit,A,C,E vitaminleri at kestanesi özü dür.

Kirpik SerumuKirpik serumu hazırlamak için gereken malzemeler genellikle aktarlardan veya eczanelerden temin edilebilir hatta eczanelerde serumlar hazırlatılabilir. Buna rağmen kirpik serumunu evde hazırlamak için yeterli vakti olmayan veya hazır temin etmek isteyenler içinde bir çok markanın kirpik serumu bulunmaktadır. Kirpik serumu alırken dikkat etmek gereken en önemli şey tercih edilen markanın güvenilirliği ve serumun içeriğindeki malzemelerdir. Kimyasal maddelerin yoğun kullanılması tedavi etmeye çalışırken gözlere ve kirpiklere zarar verebilir.
Kirpik serumu almak için güvenilir dermokozmetik markaların ürünleri tercih edilmelidir.
]]>
Kaş Kirpik Serumu https://www.kirpik.gen.tr/kas-kirpik-serumu.html Tue, 27 Nov 2018 16:46:25 +0000 Kaş Kirpik Serumu, Kaş ve kirpikler gözlere anlam verir. Aynı zamanda yüzün güzelliğini de ortaya çıkarmaktadır. Kaş kirpik serumu ile kaş ve kirpiklerin daha uzun ve tekrar gürleşmesi için sağlanabilir. Makyajı Kaş Kirpik Serumu, Kaş ve kirpikler gözlere anlam verir. Aynı zamanda yüzün güzelliğini de ortaya çıkarmaktadır. Kaş kirpik serumu ile kaş ve kirpiklerin daha uzun ve tekrar gürleşmesi için sağlanabilir. Makyajı tamamlayıcı unsurlardan birisi de göz makyajıdır. Şayet kaş ve kirpikler uzun ve gür değil ise, bakım serumu çok daha kolay ve pratik bir çözüm olacaktır. Etkili kaş ve kirpik serumu, bimatoprost içermelidir. Çünkü bimatoprost göz tansiyon yüksekliği tedavisinde kullanılan bir maddedir. Bu yüzden göz tansiyon yüksekliği teşhisi ile bu maddeyi kullanan kişilerde kirpiklerin ve kaşların kalınlaştığı ve daha fazla uzadığı görülmüştür. Yani göz tansiyon yüksekliği tedavisinin bir yan etkisidir. Şayet etkili bir serum kullanmak için bu maddeyi içermelidir. Ancak kaşların ve kirpiklerin kalitesini ve sayısını artırmak için bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış bu tür serumlar kullanılmalıdır.  Bu nedenle bir çok klinik testlerle kaş kirpik serumlarının fayda sağladığını belirtiyor. Çünkü yaş ilerledikçe, vücut deforme olur ve kalıtımsal olarak da kaş ve kirpikler de tıpkı saçlarda olduğu gibi daha zayıf çıkar. Yaşlandıkça en zayıf halini alırlar. Bu bağlamda kemikler, kaslar ve organlar gibi onlar da eskirler. Bu yüzden en pahalı bakım ürünleri de kullanılsa bile bir gün yaşlanacak ve ne kullanılırsa kullanılsın bırakıldığı zaman vücut kendi kalitesine döner. Fakat makyaj yaparak görüntü açısından kısmen de olsa geçici olarak daha güzel görüntü sağlanabilir. Kaşlara ve kirpiklere uygulanan serum ile kaş kirpik dökülmelerini belli oranda azaltır ve durdurur.    

Kaş Kirpik SerumuKaş Kirpik Serumu Kullanımı;

 • Kıl kökleri masaj yapılır ve kan dolaşımı hızlandırılır.
 • Böylece daha güçlü çıkmalarına yardımcı olur.  
 • Serumun küçük bir damlası bile kalıcı etkiler yaratır.
 • Bu sebeple çok sürmek yerine az bir masaj ile uygulanır.
 • Kaş kirpik serumu doğal boyutundan daha uzun hale getirir.
 • Hacim kazanmasını sağlar ve yerine çıkmaları için olanak sağlar.
 • Kirpiklere kalem çeker gibi sürülür ve gün boyu etkisi devam eder.
 • En az 15 gün içerisinde etkisi fark edilir derecede arttırır.
 • Düzenli kullanılır ise daha bakımlı kaş ve kirpiklere kavuşturur.

Kaş Kirpik Serumu ve Faydaları;

 • Kaş tellerini besleyerek en doğal haliyle büyümesini sağlar.
 • Güçlenerek dolgunlaşan bu kaş ve kirpik besleyici serumun,
 • İçeriğinde homotaurine, biotin kompleksi ve keratin maddeleridir.
 • Kaş tellerinin dökülmesini önler ve yapısında bitkisel özler vardır.
 • Bu sayede kaşların yumuşak ve boşluk olan yerleri doldurur.
 • Kaş ve kirpik serumu çok hızlı bir şekilde etkilerini gösterir.
 • Serumun altı hafta boyunca aksatılmadan kullanılması gerekir.
]]>
Kirpik Gürleştirme https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-gurlestirme.html Wed, 28 Nov 2018 04:01:21 +0000 Kirpik Gürleştirme, kirpikler güzel görünmek bir yana göz sağlığımız için oldukça önemlidir. Güneş ışınlarına ve havadaki tozlara karşı filtre görevi yaparak gözleri dışarıdan gelecek yabancı maddelere karşı korur Kirpik Gürleştirme, kirpikler güzel görünmek bir yana göz sağlığımız için oldukça önemlidir. Güneş ışınlarına ve havadaki tozlara karşı filtre görevi yaparak gözleri dışarıdan gelecek yabancı maddelere karşı korurlar. Birçoğumuz gözleri ortaya çıkaran, uzun, çekici ve bunların yanında sağlıklı kirpiklere sahip olmak ister. Fakat bu bazen mümkün olmayabiliyor. Kirpiklerin kepeklenmesi, kaşınıp dökülmesi gibi rahatsızlıklar nedeni ile, istediğimiz görünüme kavuşamayabiliriz. Kirpiklerimizin uzun ve güzel olması için uğraş verirken, onların görme becerimiz açısından ne kadar mühim olduklarını unutmamalıyız. Dermatolaglar, kirpiklerin ortalama 6 ay ömrünün olduğunu söylemekte ama sonrasında dökülen kirpiklerin yerine yenisinin çıktığını da belirtmektedirler. 

Kirpikler neden dökülür
Birçok kadının sık olarak yaşadığı güzellik sorunlarından biridir kirpik dökülmesi. Her bayan, kirpikleri güzel ve göz alıcı olsun ister. Çünkü, gözleri ve bakışları ortaya çıkaran önemli bir etkendir kirpikler. Tıp dilinde Madarosis denilen kirpik dökülmesi çoğunlukla yaşam şartlarına bağlı veya bazı hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıkar. Örneğin; yanlış makyaj uygulamaları ve temizlemeden bırakılan makyaj kalıntıları dökülme nedenlerinden biridir. En çok dökülme yaşayanlar; kalıcı makyaj yaptıran kadınlar olduğu bilinen bir gerçektir. Beğenilmeyip çıkartılmak istenen göz makyajı uygulamaları kirpiklere ciddi tahribatlar verir. Kirpiklerin dökülmesine yol açan başka bir sebep ise strestir. Birçok rahatsızlığın strese bağlı yaşandığı hepimizin bildiği bir şeydir. Kirpik ve kaş dökülmeleri de bunlar arasındadır. Göz kapağını kaşımak-ovmak, göz enfeksiyonları ve kullanılan birtakım ilaçların yan etkisi sonucu da kirpik kayıpları yaşanabilir. Fakat kirpiklerinizin normalden fazla döküldüğünü düşünüyorsanız mutlaka bir uzmana başvurmalısınız.

Kirpik GürleştirmeKirpik Gürleştirmek için doğal yollar:
Yüz güzelliğinizin önemli bir parçası olan kaş ve kirpiklerinizi evde yapabileceğiniz doğal karışımlar ile gürleştirip korumak mümkündür. Eşit ölçülerde karıştıracağınız hint yağı ve badem yağını 15 gün süreyle her gece uyumadan önce kirpik diplerine sürünüz. Gözlerinize kaçırmamaya dikkat ediniz. Badem yağı, yağ asitleri yönünden zengin olduğundan kirpiklerinizin nem ihtiyacını da karşılama özelliğine sahiptir.Bir diğer yöntem ise; ceviz, sarımsak, fındık, badem, susam ve zeytinyağı karışımıdır. Her birinden  1 tatlı kaşığı alarak bir kâsede karıştırın ve kirpiklerinize sürerek gürleşmelerini sağlayın. Şunu unutmamak gerekir ki bu yöntemler sadece destekleyici uygulamalardır. Ciddi boyuttaki dökülme ve seyrelme durumlarında kirpik ekimi gerekebilir.
]]>
Kaş Ve Kirpik Uzatma https://www.kirpik.gen.tr/kas-ve-kirpik-uzatma.html Wed, 28 Nov 2018 18:14:29 +0000 Kaş ve kirpik uzatma, bayanlar için oldukça önemli olan iki temel güzellik unsurları arasında yer alır. Kaş uzatma yani diğer adıyla kaşın çoğalmasını sağlamak oldukça zor ve zaman isteyen bir süreç olmasına rağmen bayan Kaş ve kirpik uzatma, bayanlar için oldukça önemli olan iki temel güzellik unsurları arasında yer alır. Kaş uzatma yani diğer adıyla kaşın çoğalmasını sağlamak oldukça zor ve zaman isteyen bir süreç olmasına rağmen bayanlar tarafından oldukça uygulanan bir süreçtir. Kirpikler eğer doğuştan bir sebep olmadan makyaj veya çevresel faktörlere bağlı olarak kısa kalmış ise tabiki uzatma yöntemi oldukça yüksektir. Kaş ve kirpik insanoğlunun yaradılışından ve varoluşundan buyana görsellik açısından oldukça önemli yer taşımaktadır. Fakat bunlarla birlikte kullanılan kalitesiz makyaj ürünleri, sağlıksız olarak besin değeri çok düşük gıdalar tüketerek, genetik olarak nedenler ve bazı rahatsızlıklar sonucunda kullanılan ilaçlar ya da kalıcı hastalıklar sonucunda kirpik ve kaş kimi zaman istenilen boyutta uzunluk ve kalınlıkta olmayabilir. Aslında kirpiklerin ve kaşların daha sağlıklı uzaması ve daha sık görünmesi ve oluşması için oldukça farklı doğal kürler de bulunmaktadır. Kaş ve kirpiklerin uzamasına yardımcı olabilecek kremler, sarımsak, vitaminler ve daha farklı solüsyon içeren  kaliteli maskaralardan badem yağı gibi çok farklı doğal olan yani kimyasal madde içermeyen kürler hazırlamak veya sürmek oldukça mümkün ve etkili bir yöntem olarak bilinmektedir. 

Kaş ve kirpik uzatmak için beslenme
Aslında saçlara yapılan çoğu bakımı kaş ve kirpiklere de uygulamak gerekir. Çünkü doğal ve daha sağlıklı bir görünüm için bu tüylerin de oldukça vitamine ihtiyaç duydukları bilinmektedir. Dolayısıyla her zaman için gerekli miktarda B vitamini,A vitamini ve E vitamini gibi besin değeri yüksek olan besinlerle beslenmek en temel başlangıç ve en çok etki gösteren özellik olarak bilinmektedir. Bu vitaminler doğru ve günlük olarak alındığı taktirde sonuç olarak oldukça uzun kaşa ve kirpiklere sahip olurken aynı zamanda daha canlı gözükmesine yardımcı olmasını sağlayacaktır. İçerisinde en çok B ve E vitamini bulunduran besinler havuç ve muz gibi meyveler oldukça fayda sağladığı bilinmektedir.

Kaş Ve Kirpik UzatmaKaş ve kirpik uzatmak için bitkisel yöntemler
Bu iki önemli yüz görselliği sağlayan unsurların daha uzun olmasına yardımcı olarak en çok bilinen yağlar arasında en başta badem yağı gelmektedir. Özellikle makyajdan ya da duş aldıktan hemen sonra yatmadan her gece kirpik ve kaşlarınıza badem yağı sürerek hem daha hızlı uzamasını sağlamak hemde daha canlı ve gür olmasına oldukça fayda sağlamış olursunuz. Bu tatlı badem yağı sayesinde hem kırılma olmasını hemde koparak dökülmeleri en aza indirmiş olursunuz. Kirpik ve kaş uzatma yöntemlerinde özellikle kaliteli olan makyaj ürünleri kullanılması oldukça önemli bir etki olarak kabul edilir. Çünkü kötü makyaj ürünleri daha çok dökülmeye ve kırılmaya yol açmaktadır. Ürünlerin hipoalerjik olmasına oldukça dikkat edilmesi gerekir ve aynı zamanda gün içerisinde sarımsak sürerek daha da etkili bir yöntem uygulanmış olacaktır. Kirpik ve kaş uzatma yöntemi için bir diğer bitkisel çözümler ise vazelin ve zeytinyağı kullanmaktır. Günlük olarak ayrı ayrı kullanıldığı taktirde oldukça önemli ve doğru sonuçlar verdiği gözlemlenmiş bir olay olarak bilinmektedir.

Kaş ve kirpik uzatmak için günlük olarak temiz tutulması ve tarak yardımıyla taranması oldukça güzel yöntemler arasında yer alır. Ayrıca yatmadan önce bol su içmek de oldukça fayda sağlamaktadır.
]]>
Bebeklerde Kirpik Dökülmesi https://www.kirpik.gen.tr/bebeklerde-kirpik-dokulmesi.html Wed, 28 Nov 2018 19:31:32 +0000 Bebeklerde kirpik dökülmesi: Bebeklerde kirpik dökülmesi genetik yapıyla ilgilidir. Aileden anne ve babadan alınan genler de bunun doğrultusunda gelişir. Ancak, bebekler ergenlik çağına geldiklerinde kaş ve kirpiklerinde ki sayıda Bebeklerde kirpik dökülmesi: Bebeklerde kirpik dökülmesi genetik yapıyla ilgilidir. Aileden anne ve babadan alınan genler de bunun doğrultusunda gelişir. Ancak, bebekler ergenlik çağına geldiklerinde kaş ve kirpiklerinde ki sayıda artar ve çoğalır. İnsanların kirpikleri de saçları gibi dökülür, yerine yenileri çıkar. Ancak bu süre 3-4 ay sürebilir. Bu kirpiklerin dökülüp yerine belirgin bir şekilde çıkması da 3-4 ayı bulmaktadır. 

Bebeklerin kirpikleri neden dökülür;  Bu dökülmelerin de bir çok sebepleri vardır. Bunların bazıları, yetersiz beslenme, gözde arpacık dediğimiz göz hastalığı, stres, vücuttaki kan miktarı, demir eksikliği, kansızlık, troid bezinin normal den az çalışması veya normal den çok çalışıyor olması, vitamin eksikliği gibi faktörler bebekler de kirpik dökülmesine sebep olmaktadır. Ayrıca kirpikler fazla ışıktan, terden, toz ve toprak gibi çevre kirliliğinden de dökülür. Bebeklerde ki kaş ve kirpiklerin dökülme sebeplerinde  en çok rastlanan bir başka  neden de guatr hastalığıdır. Yani ister çocuk olsun isterse büyük olsun troid bezleri görevini yeteri kadar yerine getiremiyorsa insanlar'da kaş, kirpik ve saç dökülmesine neden olur.

Bebeklerde Kirpik DökülmesiBebeklerdeki kirpik dökülmesinin tedavisi; Bebeklerin kaş kirpiklerinin dökülmesini önlemek için, öncelikle bu dökülmenin neden kaynaklandığını bulmamız gerekmektedir. Bu dökülmeler bir hastalık sonucu ise,  tedaviye de oradan başlamakta fayda vardır. Ayrıca kirpiklerimizin dökülmemesi için sık sık ovuşturmak'tan kaçınmalı dengeli ve düzenli beslenmeye gayret göstermeliyiz. Özellikle balık, et, yumurta, yoğurt ve baklagilleri de tüketmeye özen göstermeliyiz.
]]>
Kirpik Uzatan Rimel https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-uzatan-rimel.html Thu, 29 Nov 2018 13:56:11 +0000 Kirpik uzatan rimel, Kirpik gözlerimizi dışarıdan koruyan bir perde görevi görmektedir. Her ne kadar gözlerimizi koruması için göz kapaklarımızın alt ve üstünde bulunsa da biz bayanlar onları dolgun ve uzun görmeyi hep güzell Kirpik uzatan rimel, Kirpik gözlerimizi dışarıdan koruyan bir perde görevi görmektedir. Her ne kadar gözlerimizi koruması için göz kapaklarımızın alt ve üstünde bulunsa da biz bayanlar onları dolgun ve uzun görmeyi hep güzellik timsali olarak algılamışızdır. Doğal yollarla da kirpiklerimizi besleyip dolgunlaştırabiliriz. Hatta uzamasını sağlayabilirsiniz. Ama bunun için zaman ayırmak yerine daha kolay çözümler isteyen bayanlar için, kozmetik dünyası rimellerin içerisine uzun ve dolgun gözükmesi için seçenekler yaratmıştır. Bunlardan biriside uzun gösteren rimellerdir. Rimel, seçerken gözlerimizdeki kirpiklerin diziliş sıklığına, kısa yada uzunluğuna bakılmalıdır. Doğru tercih edilen bir rimel ile kirpiklerinizi hem daha uzun hemde daha dolgun gözükmesini sağlayabilirsiniz. 

Rimel çeşitleri;
 • Dolgu kirpik rimelleri,
 • Uzun kirpikler için rimeller,
 • İçi parçalı rimeller gibi, 
Rimel, her bayanda çeşitli kirpikler olduğundan daha uzun gözükmesini sağlayarak gözlerin güzelleşmesinde en önemli faktördür.
Kirpik uzatan rimel, özellikle iş hayatında çalışan bayanların çok tercih ettiği en kolay ve kullanışlı yöntemdir. Her ne kadar gözler kendi başına güzel olsa da kirpiklerin belirgin bir şekilde rimel sürülerek uzaması hem bayanların güzel hissetme duygularını pekiştirir, hemde dışarıdan gelen güzel tepkilerden hoşnutluk duyar. Özellikle kirpik yapısı kısa olanların tercih ettiği kirpik uzatan rimeller, uyhulayan kişide gözle görülür bir değişim meydana getirir ve sonuç alma işlemi bir dokunuş kadar yakın olduğu içinde tercih edilir. Kullanan bayanların çoğu memnuniyet duyar ve devamlı kullanımını gerçekleştirir. Zamanla sürülen rimellerinde döktüğü kirpikler yerine gelinceye kadarda zayıflayan kirpikleri kapatması içinde kullanılan uzun gösteren rimeller kullanılır.

Kirpik Uzatan RimelKirpik uzatan rimellerin, günümüzde bu kadar rağbet görmesinin en büyük nedeni kolay ve basit olarak kişinin görünümü değiştirmesidir. Ama aslında anlık çözümler yerine doğal yollarla kirpiklerinizi besleyebilir ve daimi bir görsellik kazandırabilirsiniz. Anlık çözüm olan kirpik uzatan rimelleri bu dönem içerisinde yine kullanmaya devam edebilirsiniz. 
]]>
Kirpik Güçlendirici https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-guclendirici.html Fri, 30 Nov 2018 02:31:59 +0000 Kirpik Güçlendirici, Kirpikler bayanlar için makyajın en belirgin unsurudur. Çünkü göz ve kirpikler görünüş olarak en önemli yüz bölgesidir. Gözlerin ve bakışların güzelliği kirpikler ile ortaya çıkar. Yoğun ve hac Kirpik Güçlendirici, Kirpikler bayanlar için makyajın en belirgin unsurudur. Çünkü göz ve kirpikler görünüş olarak en önemli yüz bölgesidir. Gözlerin ve bakışların güzelliği kirpikler ile ortaya çıkar. Yoğun ve hacimli kirpikler her zaman için ilk tercih sebebidir. Her kadın uzun ve gür kirpiklerin hayalini kurar. Ancak kullanılan sağlıksız beslenme alışkanlıkları, genetik nedenler, kötü makyaj ürünleri ve bazı ilaçlar ya da hastalıklar sonucunda kirpikler çoğu zaman istenilen formda olmaz. Bu gibi nedenlerin önüne geçmek için kirpiklerin uzamasına yardımcı bir çok solüsyon, vitamin ve daha bir çok kullanabilecek ürün ve yöntem vardır. 

Kirpik Güçlendirici Yöntemler ve Uygulamalar

Öncelikli olarak günlük beslenme alışkanlıkları kontrol altına alınmalıdır. Daha doğal ve daha sağlıklı besinler tercih edilmelidir. İnsan vücudu için gerekli tüm vitaminler aynı şekilde kirpikler için de gereklidir. Bu nedenle günlük beslenme programına A, B, D ve E vitaminleri eklenmelidir. Örneğin havuç, badem, muz, kuru kayısı, domates, fındık ve ıspanak gibi besinler bahsi geçen vitaminler açısından oldukça zengindir. Bu meyve ve sebzeler hem kirpikler hem de cilt için oldukça faydalıdır. Ayrıca bu vitaminler maskara ve kirpik kıvırıcılarının vereceği zarara karşı kirpikleri koruyarak daha güçlü olmasını sağlar. Tüm bu besinlerin dışında balık, yumurta ve yoğurt gibi besinler omega 3 yağ asitleri bakımından oldukça zengin olduğu için kirpiklerin gelişmesine ve güçlenmesini yardımcı olur. Kirpikleri güçlendirmek için birbirinden farklı yöntemler bulunur. 

Kirpik tarağı ya da fırçasına birkaç damla E vitamini yağı damlatarak kirpikler günde 2 defa taranmalıdır. E vitaminin de etkisiyle kirpiklerin dökülmesi önlenecek ve bir müddet sonra kirpikler güçlenecektir. bu sayede kirpikler daha sağlıklı ve daha kalın bir görünüme sahip olacaktır. Kirpik fırçası yerine tercihe göre temiz bir maskara fırçası da kullanılabilir. E vitamini haricinde kirpiklere zeytinyağı da sürülebilir. Zeytinyağı ve badem yağı bilindiği üzere daha çok saçları güçlendirmek ve saç uzamasını harekete geçirmek için tercih edilir. Bu yağların saçta bıraktığı etki kirpikler için de geçerlidir. Bir pamuğun üzerine bir kaç damla zeytinyağı yada badem yapı damlatılır ve hafifçe kirpiklere sürülür. Yaklaşık olarak 5 dakika kadar bu şekilde bekledikten sonra kirpikler duru su ile yıkanır. İstenilen sonuca ulaşmak için bu yöntem ortalama olarak 4 hafta boyunca uygulanmalıdır. Vazelin de kirpik uzamasını ve güçlenmesini harekete geçirir. Vazelinden leblebi büyüklüğünde bir parça alınarak yatmadan önce kirpiklere sürülür ve sabah uyanınca ılık su ile iyice durulayın. E vitamini bulamayanlar vazelin de tercih edebilir. Ayrıca bir parça pamuk demlenmiş yeşil çayın içine batırılarak kirpiklere sürülür. Yeşil çay kaşları güçlendirme özelliğinin yanı sıra kirpikleri de kirpikleri de güçlendirici özelliği vardır. 

Kirpik GüçlendiriciNelere Dikkat Etmek Gerekir

Tüm bu besleyici ve güçlendirici yöntemlerin dışında günlük hayatta kirpik bakımı bazı alışkanlıklar edinilmesi gerekir. Bunlardan ilki uyumadan önce göz makyajının silinmesi ihmal edilmemelidir. Silme işlemi kirpiklere zarar vermeden nazikçe yapılmalıdır. Yağlı makyaj temizleyicileri bunun için birebirdir. Ayrıca kullanılan makyaj malzemelerinin yurt dışından gelenlerde CE belgeleri ve Türkiye’den gelenlerin ise TSE belgelerine sahip sahip olup olmadığına dikkat edilmelidir. Belgesiz ürünler kullanmamaya özen gösterilmelidir. Gözlerin çok fazla ovalanmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü gözlerin çok fazla ovalanması kirpiklerin gevşemesine ve hızlı bir şekilde dökülmesine yol açacaktır. Bu esnada göz kapaklarına yapılacak mini bir masaj kan dolaşımını hızlandıracak ve bu sayede kirpiklerin daha sağlıklı olması gerçekleşecektir. Diğeri de kirpik kıvırma aletlerinin çok sık kullanmamasına dikkat etmektir. Kirpik kıvırma aletleri kirpik güçlendirici]]> Kirpik Uzatma Yöntemleri https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-uzatma-yontemleri.html Fri, 30 Nov 2018 11:16:11 +0000 Kirpik uzatma yöntemleri, Bu yöntemler her nedense sadece bayanların kullandığı yöntemler olarak bilinse de günümüzde birçok erkeğinde uyguladığı ve sonuç aldığı yöntemlerdir. Bir insanın aynası gözleridir. Gözleriniz Kirpik uzatma yöntemleri, Bu yöntemler her nedense sadece bayanların kullandığı yöntemler olarak bilinse de günümüzde birçok erkeğinde uyguladığı ve sonuç aldığı yöntemlerdir. Bir insanın aynası gözleridir. Gözleriniz en çok kirpikleriniz ile güzelleşir ve kendisini gösterir. Biz bayanların belkide bu konuda bir sürü anlık çözümleri vardır ama bu erkekler için pek uygun yöntemler değildir. O yüzden bugün sizlere doğal kürlerle kirpiklerin nasıl uzatılacağından bahsedeceğim. 


Kirpik Uzatma YöntemleriKirpik uzatma yöntemleri;
 • Sarımsak: Doğada sarımsağın mucizeleri hep konuşulur. Ölüme bile çarenin bu gıda üzerinden bulunduğu rivayet edilse de günümüzde uzun kirpikler içinde yaygın olarak kullanılır. Özellikle cansız ve kısa kirpikleri olan kişilerin çok rahat uygulayacağı yöntemlerden birsidir. Fakat sarımsağın o keskin kokusu özellikle çalışan insanların onu kullanmasını güçleştirmektedir. Her ne kadar kokan yapısı olsa da ede duran ve çalışmayan bayanların daha rahat uyguladığı bu yöntem akşam saatlerinde gözlerinizi kapatarak sarımsağı ezerek yada ikiye kesilerek sürülmesi ile olur. 
 • Vaselin: Vaselin, aslında derimizi yani cildimizi nemlendirici etkisi için kullandığımız bir krem çeşididir. Her ne kadar cildi besleyip özellikle kuru ciltlerde, cilt için gereken yağı sağlasa da aynı şekilde kirpiklerimiz içinde besleyici özelliği vardır. Vaselini uygularken bir kulak çöpü yardımı ile uygulamak sürme esnasında sizlere kolaylık sağlayacaktır. Vaselini ister yatmadan önce isterseniz de günün herhangi bir saatinde uygulayabilirsiniz. 
 • Doğal yağlar: Bunların başında badem yağı zeytin yağı ve hint yağı gelir. Bu yağların ortak özelliği besleyici yapısını olmasıdır. Özellikle içerilerinde E vitaminini çok barındıran bu yağlar her akşam yatmadan önce kulak çöpü yardımı ile alt ve üst kirpiklere uygulanabilir.
 • Rimeller: Kozmetik dünyasın belkide kirpikleri uzatmak için ürettiği en kısa çözüm sunan ürünüdür. Uzun vadede uğraşmak istemeyen kişilerin özellikle tercih edeceği bu yöntem sadece sürüldüğünde uzun gözüken kirpikler oluşturmasıdır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise rimelleri sürekli kullanmamaktır. Böylelikle kirpiklerin hava almasını sağlayabilirsiniz. Buda onların gürleşmesini ve uzamasını sağlayacaktır. 
 • Kirpik koruyucular: Yine kozmetik dünyasının bizlere sunduğu bir diğer hazır üründür. Teferruatlarla uğraşmak istemeyenlerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer alır. Her makyaj öncesinde yada gece yatmadan uygulanabilen kirpik koruyucuların göze bir zararı yoktur ama yinede temkinli olmakta da yarar vardır. Bazı hassas gözlerde tahriş yapabilir. Bu arada tıpkı rimel gibi bir fırçası olduğundan sürümü kolaydır.
 • Kirpik bakımı: Aslında nasıl saçlarımızı tararken kan dolaşımını tetikliyorsak bu kirpiklerimiz içinde geçerlidir. Kirpik fırçaları kullanarak kirpiklerimizin dibindeki kan dolaşımını hareket ettirerek beslenmesine yardımcı olabiliriz. Arkasından yapacağınız yumuşak göz masajlarıyla da kirpiklerinizin beslenmesine yardımı olabilirsiniz. 
 • Takma kirpik: Yetmişli yıllarda oldukça revaçta olan bu yöntem günümüzde tekrar yerini alma çabası içerisindedir. Kısa kirpiklerinize uygulanan anlık çözümlerden bir tanesidir. Ancak uygulaması biraz zaman alan bu yöntem gün sonunda mutlaka çıkarılmalı ve gözlerinizi yıkamalısınız. Bu kirpikleri, kirpik yapıştırıcılar kullanıp, gerçek kirpiklerinizin üzerinden yapıştırarak, hem üst, hemde alt kirpiklerinizi olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Fakat bu yöntem makyajsız çok belli olduğundan, bu yöntemi kullanırken mutlaka makyajda yapılmalıdır. 
Bu belirttiğimiz kirpik uzatma yöntemlerinin hepsi uzun vadede olsun kısa vadede olsun mutlaka işle yarar. Sağlıklı gözler ve bakışlar için doğal yolları tercih etmenizi önerir. 
]]> Kirpik Çoğaltma https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-cogaltma.html Sat, 01 Dec 2018 10:03:32 +0000 Kirpik çoğaltma, günümüzde hemen hemen her kadının isteyeceği bir durumdur. Fakat kirpikleri doğal olarak çoğaltmak oldukça zordur. Bu nedenle kirpik çoğaltma işleminin yapılabilmesi için uzun bir zamana ihtiyaç vardır. Kirp Kirpik çoğaltma, günümüzde hemen hemen her kadının isteyeceği bir durumdur. Fakat kirpikleri doğal olarak çoğaltmak oldukça zordur. Bu nedenle kirpik çoğaltma işleminin yapılabilmesi için uzun bir zamana ihtiyaç vardır. Kirpikler, direk olarak insanlarda bakışları ve gözlerin güzelliğini etkileyen noktalardan biridir. Bu durum erkeklerde ve kadınlarda aynı olsa bile günümüzde bu konu sadece kadınları ilgilendirir. İnsanlarda uzun ve gür bir şekilde gözüken kirpikler, direk olarak bakışların derinleşmesini sağlayacaktır. Kirpikler, istenilen uzunlukta ve kalınlıkta değilse, yapılabilecek bazı doğal yöntemlerle biraz daha hızlı bir şekilde kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. Bu yöntemler her ne kadar uzun bir süre istese bile aslında bu süre sonrasında tam olarak istediğinize ulaştığınız için herhangi bir sorun kalmayacaktır. Bu arada kirpik çoğaltma işlemleri için gerekli olan zaman kişilerde bünyeye göre değişim göstermektedir. Yani bu uygulamalar bazı insanlarda sadece bir ay sürerken, bazı insanlarda da yaklaşık üç aya kadar uzayabilmektedir. Kirpik çoğaltma, hemen hemen herkesin yapabileceği uygulamalardır. Bu uygulamaların evde yapılabilmesi nedeniyle herkes evinde rahat bir şekilde yapabilir. Fakat yapılacak olan işlemler, çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Çünkü kirpikler, göze son derece yakın noktalarda bulunmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan işlemlerin göze zarar vermesi engellenmelidir. 

İnsanlarda kirpiklerin uzamasına yardımcı olan ve aynı zamanda çoğalmasını sağlayan bazı vitaminler bulunmaktadır. Bu vitaminler, vücut içerisinde belli oranda bulundurulduğu zaman vücut bu vitaminleri gerektiği zaman kullanarak faydalar gösterir. Bunlardan biri de E vitaminidir. İnsan vücudunda birçok yerde kullanılan bu vitamin kirpiklerde de çok ciddi bir şekilde kullanılmaktadır. E vitamini, kirpiklerin gürleşmesini ve daha sert bir yap almasını sağlayarak kirpik dökülmelerini engeller. Bu sayede sadece birkaç ay içerisinde kirpikleriniz çoğalır. Tabi ki bu işlemle birlikte daha birçok önlem alarak kirpik çoğaltma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Kirpik ÇoğaltmaKirpik çoğaltma işlemi için yapılabilecekler:
 • Tarama: Birçok kişi aslında kirpiklerin tarandığını bilmemektedir. Fakat kirpikleri taramak, birçok zaman kişilerde kirpik sağlığının artmasına neden olmaktadır. Bu nedenle sizlerde kirpik çoğaltma için günlük olarak kirpiklerinizi kısa bir süre tarayın. Bu şekilde diğer işlemlerle birlikte kirpikleriniz biraz daha gür çıkacaktır.
 • Zeytinyağı uygulaması: Bilindiği gibi zeytinyağı, birçok derde devadır. Bu devalar aslında saçlarda olduğu gibi kirpiklerde de aynı şekilde etkiler yapmaktadır. Zeytinyağı içerisinde hem kirpiklerin hem de kirpik çevresinin ihtiyacı olan tüm vitaminler bulunmaktadır. Düzenli olarak bu bölgelere sürülen zeytinyağı sayesinde kirpik çoğaltma işlemi gerçekleştirilebilir. 
 • Göz kapağı masajları: Kirpikler, zaman zaman güçsüz bir hal alarak dökülebilmektedir. Bu nedenle gün içerisinde yorgun düşen göz kapaklarına masaj yapmak, kirpiklerin daha iyi bir şekilde beslenmesine neden olacaktır. Sizlerde günde 10 dakika kadar göz kapaklarınıza masaj yaparak kirpik gürleştirme işlemlerine katkıda bulunabilirsiniz. Yapılan masajlarda son derece hassas davranmalısınız. 
 • Vazelin: Birçok kişi bilmese bile kirpiklere düzenli bir şekilde vazelin sürmek, kirpiklerin güçlenmesine neden olacaktır. Bu şekilde kırılmaların önüne geçerek sizlerde kirpiklerinizi gürleştirebilirsiniz. 
 • Kaş ve kirpik losyonları: Kozmetik ürünlerinden bazıları kaşların ve kirpiklerin daha güçlü bir hal almasını sağlayacaktır. Özellikle doğal içerikli olan losyonlar, insanlarda çok olumlu etkilere neden olarak kirpik gürleştirme işlemlerine katkıda bulunmaktadır. 
]]>
Hint Yağı Kirpik https://www.kirpik.gen.tr/hint-yagi-kirpik.html Sat, 01 Dec 2018 11:24:31 +0000 Hint yağı kirpik, hint yağı pek çok faydası olan bitkisel yağlardan biridir. Güzelliğin önemli bir parçası olan kirpiklerin sağlıklı bir şekilde uzaması içinde hint yağı doğal bir tercihtir. Kirpikler uzun ve gür olduklar Hint yağı kirpik, hint yağı pek çok faydası olan bitkisel yağlardan biridir. Güzelliğin önemli bir parçası olan kirpiklerin sağlıklı bir şekilde uzaması içinde hint yağı doğal bir tercihtir. Kirpikler uzun ve gür oldukları zaman gözlerdeki bakışların daha anlamlı olmasını sağlar. Bu nedenle özellikle hanımlar bu konuda daha hassastır. Uzmanların bu konudaki tercihleri arasında hint yağı önemli bir yere sahiptir. Ancak hint yağı kirpik uzatmak için kullanılacaksa, hint yağının seçimi ve nasıl uygulanacağı oldukça özenli bir şekilde yapılmalıdır. Hint yağı öncelikle soğuk sıkım üretilmiş olmalıdır. Bu hint yağının ambalajında yazar. Üretimi eski tarihli olmayan soğuk sıkım hint yağı kirpik bakımında size istediğiniz yararı sağlayacaktır.

Hint yağı kirpik bakımında nasıl kullanılır

Hint yağı bitkisel doğal bir ürün olduğundan, içeriğinde toksik madde bulunmaz. Bu yüzden güvenilir şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle ince telli, kısa ve kırılgan yapısı olan kirpiklerinizde hint yağı kullanımı oldukça başarılı etkiler yapacaktır. Kirpiklerinize hint yağını geceleri uyguladığınız takdirde, bütün gece boyunca faydalı etkilerinden yararlanma şansınız olur. Bu uygulama için size kulak temizleme çubuğu ve temiz bir maskara gerekecek. Uygulama için;
 • Öncelikle ilk olarak yüzünüzü, özellikle göz çevresini yıkayarak kurulayın.
 • Maskarayı hint yağının içine sokun ve fazla yağı şişeye bırakın. Maskarayı hiç zorlanmadan kirpiklerinize rahatça uygulayacaksınız.
 • Daha sonra maskarayı gözün iç kısmından itibaren sürmeye başlayın. Kirpiklerinizin her yeri hint yağına bulansın.
 • Diğer kirpiğinize de aynı şekilde hint yağını sürün. Bu arada yağın damlaması, sızması halinde kulak temizleme çubuğunu hazır tutarak, temizliği yapabilirsiniz.
 • Bunları tamamladıktan sonra yatabilirsiniz. Sabah kalkınca kirpiklerinizi suyla iyice temizleyin. Temizliği yapmadan kesinlikle makyaj yapmamalısınız. Bu uygulamayı her gün yapmanızı tavsiye ederiz. Yaklaşık 15 gün içinde kirpiklerinizdeki farkı gözle görebileceksiniz. Üstelik hint yağı cildinizi de etkileyecek, kirpiklerin kökleri daha sağlıklı olacaktır. Dökülme sorunu yaşamadan uzun kirpiklere sahip olacaksınız.
Hint Yağı KirpikKirpik uzatma için hint yağı kürü

Kirpiklerinizi uzatmak istediğinizde hint yağı ve zeytinyağını kombin yaparak ta kullanabilirsiniz. Bununla zeytinyağının kirpikleri gürleştirici etkisinden de faydalanmış olursunuz. Bu kürü hazırlamak için 1 tatlı kaşığı hint yağı ile 1 tatlı kaşığı zeytinyağını kasede karıştırın. Yine temiz bir maskara yardımıyla bunu kirpiklerinize akşamdan tatbik edin. Her gün ya da gün aşırı şekilde bu kürü kirpiklerinize uygularsanız, 15 gün kadar sonra kirpiklerinizde belirgin bir farklılık olacaktır.

Hint yağı kirpik uzatmada sağlıklı bir üründür. Bu uygulamayı geceleri yaparsanız hem daha faydalı olur, hem de hint yağının gözlere akması gibi sorunlarından korunmuş olursunuz. Hint yağı gözünüze kaçsa da, yakmaz. Bu nedenle hiç çekinmeyin. Zaten kulak temizleme çubuğu size yardımcı olacak, akan yağı hemen temizleyeceksiniz. Uygulama sonucunda uzun ve gür kirpikleriniz bakışlarınıza bir anlam kazandıracaktır.
]]>
Kirpik https://www.kirpik.gen.tr/kirpik.html Sun, 02 Dec 2018 08:19:24 +0000 Kirpik, göz kapaklarının serbest kenarlarında bulunur. Genellikle tek sıra üzerinde düzenli bir şekilde dizilmiş olarak bulunan özel kıllar. Kalınlıkları ise kadınlarda 90 mikron erkeklerde ise 67 mikron olarak bilinir. Üst gö Kirpik, göz kapaklarının serbest kenarlarında bulunur. Genellikle tek sıra üzerinde düzenli bir şekilde dizilmiş olarak bulunan özel kıllar. Kalınlıkları ise kadınlarda 90 mikron erkeklerde ise 67 mikron olarak bilinir. Üst göz de bulunan kirpik sayısı 150-200 arasıdır. Alt göz kapağında ki kirpik sayısı ile 70-100 arasındadır. Vücudumuzda bulunan diğer kıllara oranla daha koyu renkli yapıdadırlar. Nadir olarak görülse de ileri yaşlarda beyazlar. Yine nadiren görülen bir durum olarak ise çok sarı kirpikler ve bir kısmı beyazlaşmış yada kızıl kirpikler de görülür. Kirpiklerin ortalama ömürleri 5-6 ay arasındadır. Kirpiklerin şekilleri genellikle düz olup bazen altta veya üste doğru kavis yapabilirler. Kıvırcık ve dalgalı oldukları görülmez. Kirpik köklerinin iltihaplanması hastalığına blepharitis olarak bilinir. Bu hastalığın kuru ve sulu şekilleri de vardır. Kirpikler estetik görünümün bir parçasıdır. Bayanlar tarafından kullanılan takma kirpikler yapılmıştır. Kirpikleri canlı gösteren kalınlaştıran ve dolgun görünmesini sağlayan makyaj uygulamaları da bulunur. Kirpiklerin dökülmesi ve kepeklenmesi bu durumda karakteristik olmaktadır. Kirpiklerin az olması kişi rahatsız da edebilir. 


KirpikKirpik Uzatmanın Yolları,
kadınlarda yüz güzelliği önemlidir. Yüzde ise göz güzelliği çok daha önemlidir. Güzel bir gözün dolgun ve uzun bir kirpikle birleştiği zaman kadının gözleri ile yaptıramayacağı bir şey yoktur. Uzun, dolgun ve güçlü kirpiklere sahip omayı her kadın ister. Kimi kadınlar bu konuda çok şanslıdır. Kimi kadınların kirpikleri ise güçsüz, kısa ve seyrek olarak görülür. Bu yüzden de kadınlar rimelle doğal olmayan ama güçlü bir görünüm elde etmeye çalışırlar. Kirpik uzatmanın farklı yolları vardır. Temiz parmaklarımızla yada pamuklu bir çubuk kullanarak üst kirpik hatlarının üzerine ince bir katman olarak vazelini uygulamalıyız. Bunun yanı sıra badem yağı ve hint yağı da kullanılabilir. Bu kirpiklerimizin nemli kalmasını sağlayacaktır. Uzun olmasını ve gürleşmesine yardımcı olacaktır. Yumurta akı da işe yarayabilir. Doğru ve dengeli beslenmek de kirpiklerimizin büyümesi dahil vücudumuzun fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Maskaralar kirpiklerinizi daha uzun ve daha güzel görünmesine yardımcı olabilir ancak kirpik koruyucu maskaralar da kullanmalısınız. Kirpiklerimizi saçlarımız gibi günlük olarak kirpik fırçalarıyla fırçalamalıyız. Nasıl saçlarımızı fırçalamak saç derisinde bulunan kan dolaşımını artırıp saçın çıkmasını hızlandırıyorsa kirpiklerimizi de fırçalamak kan dolaşımını artırıp uzamasını sağlayacaktır. Kirpik diplerine masaj yapmak da kirpik diplerini uyarır. Kan akışını düzenler ve kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olur. Pek çok şey deneyip de istediğiniz sonucu hala alamadıysanız doktorunuza da başvurmalısınız. 

Kirpiklere Ne Zarar Verir, kirpiklerimizi ve gözlerimizi kaşımak kirpiklere zarar verir ve köklerini zayıflatır, hassaslaştırır, zayıf köklü kirpiklerin ise dökülmelerine neden olur. Bu yüzden kirpiklerimizi kaşımak zarar verir. Kirpiklerimizi güçlendirmek amaçlı kullandığımız rimel fırçalarına dikkat etmeliyiz. Kirpik kıvırıcı o tuhaf aletlerin kirpiklerimize verdiği o zararı bilsek bir daha asla kullanmayız. Rimel kirpiklerin tamamen kaplanmasına neden olur bu yüzden havasız kalan kirpikler temizlenmelidir. Kirpiklerin birbirine yapışmasına rimel neden olur ve temizlenmeyen rimel birbirine yapışmış kirpiklerin kopmasına sebep olur. Makyaj malzemelerinin ömrü genellikle 6 aydır. Bu süreyi geçen makyaj malzemeleri ve rimeller kullanılmalıdır. Yapılan ipek kirpiklerinde kendi kirpiklerimize büyük zararları vardır. 
]]>
Erkek Kirpik Uzatma https://www.kirpik.gen.tr/erkek-kirpik-uzatma.html Mon, 03 Dec 2018 07:24:37 +0000 Erkek Kirpik Uzatma, Her kadının gür ve uzun bir kirpiğin hayalini kurdukları gibi aynı şekilde erkeklerde kurar. Ancak bazı hastalıklar, sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve genetik sebepler veya hastalıklar sonucunda kir Erkek Kirpik Uzatma, Her kadının gür ve uzun bir kirpiğin hayalini kurdukları gibi aynı şekilde erkeklerde kurar. Ancak bazı hastalıklar, sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve genetik sebepler veya hastalıklar sonucunda kirpikleriniz çoğu zaman istediğiniz gürlükte ve kalınlıkta olmayabilir. Kirpiklerinizin daha sık ve sağlıklı bir şekilde uzaması için çözümler yok değil. Kirpikleri uzatmaya yardımcı olan badem yağı, vitaminler ve solüsyonlar gibi kullanacağız yöntem ile ürünler vardır. Öncelikle bilmeniz gereken şey nasıl saçlarınızın sağlıklı ve doğal görünmesi için gerekli olan vitaminler kirpikleriniz içinde son derece önemli ve gereklidir. Yeterli miktarda E vitamini, B vitamini ve A vitamini günlük beslenmenin içine mutlaka eklenmelidir. Bu aldığınız vitaminler kirpik ve saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Muz ve havuç gibi E ve B vitaminin açısından oldukça zengin olan taze sebze ve meyveler hem kirpikleriniz hemde cildiniz için oldukça faydalıdır. Badem yağı şifalı bitki uzmanlarının en çok tavsiye ettiği bir üründür. 

Erkek Kirpik UzatmaErkeklerde Kirpik Uzatma Ve Gürleştirme Yöntemleri

 • Kirpikleriniz için doğal zeytinyağı kullanın. Pamuğun üstüne birkaç damla zeytinyağı damlatarak hafif bir şekilde kirpiklerinize sürün. Yaklaşık beş dakika kadar bekletin daha sonra ılık suyla yıkayın. Bu yöntemi tam dört hafta boyunca veya istediğiniz sonucu elde edene kadar uygulayın. 
 • Günde iki kez kirpiklerinizi kirpik fırçası veya tarağı ile tarayın. Eğer kirpik fırçası yok ise temiz bir maskara fırçası da kullanabilirsiniz. Fırça üstüne bir kaç damla E vitamini yağı dökün veya yağı direkt olarak kirpiklerinize sürün. E vitamini kirpiklerinizin dökülmesini engelleyecektir. Kirpiklerinizi gün aşırı fırçalamak kirpiklerin uzamasını sağlayacaktır. Kirpikleriniz daha sağlıklı ve daha gür görünecektir.
 • Almış olduğunuz günlük besinler kirpik güçlenmesini ve uzamasını destekleyecek E, B ve D vitamini içerdiğinden mutlaka emin olun. 
 • Vazelin kullanmaya başlayın kirpik ve saç uzamasını harekete geçirir Yatmadan önce bir miktar vazelin sürün kirpiklerinize sabah uyandığınızda da ılık su ile yıkayın. Elinizde eğer E vitamini yok ise gece yatarken fırça ile kirpiklerinize vazelin sürüp yatabilirsiniz. 
 • Bir miktar pamuğu yeşil çay içine batırarak kirpiklerinize sürün. Bu işlem sayesinde kirpiklerinizin uzamasını harekete geçirmiş olursunuz.
 • Gözlerinizi çok fazla ovalamayın. Gözleri aşırı ovalamak kirpiklerin gevşeyerek daha hızlı dökülmesine yol açmaktadır. 
 • Göz kapaklarınıza yapacağınız nazik masaj ile kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz. Bu işlemde kirpiklerin uzamasını harekete geçirmektedir. Ellerinizi temizce yıkadıktan sonra parmaklarınız ile hafif, hafif masaj yapın.

Kirpik Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir

 • Kirpiklere uygulamış olduğunuz yağların kimyasal madde içermemesine özen göstermelisiniz. Paket üzerinde TSE damgası olup olmadığına, kaliteli olmasına ve güvenilir belirli bir marka olmasına mutlaka bakmalısınız.
 • Tıpkı saç bakımına olduğu gibi kirpik bakımınıza da son derece özen göstermelisiniz.
 • Haftada en az üç kere kakao yağı, badem yağı ve zeytinyağı ile kirpiklerinize bakım yapmalısınız. Bu sayede kirpikler hem beslenecek hemde nemlenecektir.  
 • Ayrıca kirpik bakımında kozmetik ürünlerde tercih edebilirsiniz. Ancak kullanacağınız ürünler mutlaka belirli kalite belgeleri olmalı, bilinen marka olmaları ve yurt dışında geliyor ise CE belgeleri ve Türkiye'de ise TSE belgesi mutlaka olmalıdır.

]]>
Bitkisel Kirpik Uzatma https://www.kirpik.gen.tr/bitkisel-kirpik-uzatma.html Mon, 03 Dec 2018 16:22:30 +0000 Bitkisel Kirpik Uzatmak, Kirpikler her şeyden önce göz kapaklarının kenarında bulunur ve gözleri dış etkenlerden koruma görevini yaparlar. Bunun yanı sıra göz güzelliği üzerinde de büyük önem taşır. Çünkü y Bitkisel Kirpik Uzatmak, Kirpikler her şeyden önce göz kapaklarının kenarında bulunur ve gözleri dış etkenlerden koruma görevini yaparlar. Bunun yanı sıra göz güzelliği üzerinde de büyük önem taşır. Çünkü yüz güzelliğini ön plana çıkartan kaş ve kirpiklerdir. Kirpikler koptukları yada kesildikleri zaman gözlerin eşsiz parçası olan kirpik bakımıyla daha da güzel görünürler. Çünkü gözleri ortaya çıkaran önemli bir detaydır kirpikler. Zaman içerisinde, bazı nedenlerden dolayı kirpiklerde saçlarda olduğu gibi uzar, kırılır, dökülür ve seyrekleşir. Kirpikler zarar gördüğünde saç gibi hemen yenisinin çıkmasına olanak vermiyor. Bu yüzden gür ve uzun kirpikler için uzun bir zaman beklemek gerekmektedir. Oysa bu sorunun da ötesinde, kirpikler istenilen uzunlukta ve kalınlıkta olabilmesi için uygulanan bitkisel kirpik uzatmak yöntemleri ile daha kısa sürede sonuçlar alınabilir. Yani kirpikleri besleyerek uzatan bitkisel yöntemler olduğu bir gerçektir. Doğal yöntemleri kullanan Orta doğu ve Hindistan da 1000 yıllık bir mazisi olduğu biliniyor. Genellikle zeytin yağının kirpik ve kaşlar üzerinde gürleştiren ve uzatan etkisi bulunduğu için Hint yağı ile karıştırılarak kullanılması açısından kirpik uzatma işleminde hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Bu işlem günlük veya günaşırı olabilecek şekilde uygulanır. Sonuçlara göre devam edilir.

Bitkisel Kirpik UzatmaBitkisel Kirpik Uzatmak;

 • 1 Yemek kaşığı kakao yağı
 • 1 Çay kaşığı hint yağı
 • 2 Adet kap ve sıcak su

Kakao yağı ve hint yağı bir kap içerisinde karıştırılır. Daha sonra bu karışım içi sıcak su olan başka bir kabın içerisinde krem kıvamına gelene kadar karıştırılır. Sıcak suyun miktarı önceden hazırlanan kakao yağı ve hint yağı karışımının miktarı ile aynı olması yeterlidir. Kullanımı; Hazırlanan bu karışım 2 hafta boyunca gece yatmadan önce kirpik fırçası ile göze temas etmeyecek bir şekilde uygulanır.

Bitkisel Kirpik Kalınlaştırmak;

 • 10 gr badem yağı
 • 10 gr hint yağı
 • Vazelin
 • 1 Adet kap

Badem yağı ve hint yağı belirtilen ölçülerde bir kap içerisinde homojen bir şekilde karıştırılır. Gece yatmadan önce 2 hafta boyunca kirpiklere kökten uca kadar uygulanır. İçerisine ilave olarak çok az miktarda vazelin ile kirpiklerin gürleşmesine de yardımcı olur.

Bitkisel Kirpik Bakımı;

 • 1 Çorba kaşığı badem yağı
 • 1 Çorba kaşığı buğday özü yağı
 • 1 Tatlı kaşığı soya yağı
 • 3 Adet iç ceviz 
 • 3 Adet fındık içi

Ceviz ve fındık içleri un haline getirilene kadar ezilir. Daha sonra tüm malzemeler kısık bir ateşte pişirildikten sonra süzülür. Şayet lanolini varsa bu karşıma ilave edilir. Sonrasında bir kavanoz içerisinde muhafaza edilir. Her gece yatmadan önce kirpiklere sürülür.

]]>
İpek Kirpik Zararları https://www.kirpik.gen.tr/ipek-kirpik-zararlari.html Tue, 04 Dec 2018 11:20:48 +0000 İpek Kirpik Zararları, Kadınlar güzellik uğruna pek çok şey yaparlar. Bunlardan biri de güzel kirpiklere sahip olmak. Kirpikler zaman içinde azalma gösterebilirler. Bunun içinde kadınlar azalan kirpiklerin yerine yenilerini İpek Kirpik Zararları, Kadınlar güzellik uğruna pek çok şey yaparlar. Bunlardan biri de güzel kirpiklere sahip olmak. Kirpikler zaman içinde azalma gösterebilirler. Bunun içinde kadınlar azalan kirpiklerin yerine yenilerinin çıkması için ya da kirpiklerini çoğaltmak için çeşitli yağlar sürmektedirler. Kadınlar bu sürme işlemini düzenli yapmadığı için veya acilen uzun ve doğal kirpiklere sahip olmak için takma kirpikler kullanırlar. Takma kirpiklerden biride ipek olandır. İpek kirpik takılma işlemi çok önemlidir. Çünkü gözler en hassas organımızdır. Yanlış yapılmış bir işlem bütün hayatımızı etkileyebilmektedir. İpek kirpik takma işlemini mutlaka bu işte uzman insanların yapması gerekmektedir. Zira gözlere uygulanan işlemlerin yanlış yapılması kör olmanıza neden olabilir. Yapılan işlemde kullanılan malzemelerin işlem için uygun olması gerekmektedir. Yapılan işlemlerin doğru yapılmaması çeşitli sorunlar yaratır. Örneğin; gözleriniz mikrop kapabilir. İpek kirpiğin zararlarından önce kısa bilgi vererek neden takıldığı hakkında ve bu işlemin nasıl olduğu bilgisinin verilmesi ilerde yapmayı düşündüğünüz ipek kirpik taktırma işlemi hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. İpek kirpik uygulaması göz çevresindeki kirpiklerin aralarına tek tek yapılmaktadır. Yapılırken çok dikkatli olunması gerekir. Kullanılan yapıştırıcıların gözle teması halinde çok ciddi sorunlar yaşanabilir. Bunun için kullandığınız yapıştırıcıyı gözlere zararı var mı yok mu onu bilmek önemlidir. Takılan bu kirpikleri kendinizin çıkarmaması gerekir. Uzmanlar aracılığıyla çıkartılması gerekir. Yoksa kendi kirpiklerinize de zarar verebilirsiniz.

İpek Kirpik Zararları

İpek kirpik zararları şunlardır:

 • İpek kirpik takılırken her göze ayrı takıldığı için ve bu yapılan takma işlemi hemen hemen 1 saat veya daha fazla sürdüğü için gözlerde bir hassasiyet oluşmaktadır. Yapılan işlemde kirpiği yapıştıran yapıştırıcı gözün kenar kısmına doğru akarsa, gözde çok az bir yanma meydana gelir. Yapıldığı gün içinde gözlerde kirpiklerin diplerinde yanmalar oluşabilir.
 • İpek kirpiğini taktıktan sonra eskisi gibi rahat hayat sürdürmeniz sıkıntılı olacaktır. Bazı kısıtlamalar ile karşı karşıya kalacaksınız. Yatma şekliniz eğer yan pozisyon ise artık yan yatamazsınız. İpek kirpikleriniz yan yattığınız için yastık ile temas edecektir. Bu temas sırasında istenmeyen sesler çıkartarak rahat uyumanıza engel olacaktır.
 • Yatarken yastığa değen kirpikleriniz zarar görebiliyor.
 • Makyaj yaptığınızda, teninizi çeşitli temizleyici malzemelerle yıkayamaz ve silemezsiniz. Örneğin; alkol, yağ içeren makyaj temizleyicileri vs.
 • İpek kirpik taktıktan sonra Gözlerinize bir şey kaçtığında elimizle ovuşturamazsınız. Yüzünüzün kirlendiğini hissettiğinizde sabun ile yıkayamazsınız. Çünkü kirpiklerinizin zarar görmesine ve yapıştırıcıların erken çıkmasına neden olabilmektedir.
 • İpek kirpiği taktıktan sonra gözlerinize makyaj yapamazsınız. Çünkü temizleme esnasında gözlerinize ve kendi doğal kirpiklerinize zarar verebilirsiniz.
 • Sizin kendi kirpikleriniz kopabilir veya dökülebilir. İpek kirpikler takıldığı sırada kaliteli yapıştırıcılar kullanılmaz ise ipek kirpikleri çıkartma vakti geldiğinde karşınıza çıkacak manzaralar pek hoş olmayabilir. Doğal kirpiklerinizi kaybedebilirsiniz ya da koparabilirsiniz. Kendiniz çıkartmayın.
 • Taktığınız ipek kirpikler gözlerinizde batma meydana getirebilir. Bu durum ile sürekli karşılaşılır. Ay içerisinde ipek kirpiğinizin bakımını yaptırmanız gereklidir. İpek kirpik bakımını yaptırmazsanız birkaç hafta içinde ağrılar meydana gelir. Gözlerinizin enfeksiyon kapmasını engellemek için yaptırılmalıdır. Yoksa gözleriniz enfeksiyon kapar.
 • İpek kirpikler düzgün takılmadığı takdirde biçimlerinde bozulmalar meydana gelebilir. Bu durum ise kadınların görüntülerinden rahatsız olmalarına neden olmaktadır. Ruhsal]]> Kirpik Protezi https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-protezi.html Wed, 05 Dec 2018 08:02:58 +0000 Kirpik Protezi, Protez kirpik işlemi  sayesinde yaklaşık 1 saat içerisinde uzun ve gür kirpikleri elde etmek mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken uygun kirpik uzmanlarına başvuruda bulunmak yeterlidir. Protez kirpik işle Kirpik Protezi, Protez kirpik işlemi  sayesinde yaklaşık 1 saat içerisinde uzun ve gür kirpikleri elde etmek mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken uygun kirpik uzmanlarına başvuruda bulunmak yeterlidir. Protez kirpik işlemi ipek parçalar ile yapılmaktadır. Bu ipek parçaları doğal kirpiğin yarısı ağırlığındadır. Bu nedenle protez kirpik uygulaması gerçekleştiren kişiler de hafif protezler sayesinde göz kapakları üzerinde ağırlık hissiyle karşı karşıya kalmazlar. Protez kirpikler yapıldıktan sonra 2-2,5 aylık süre zarfında dayanmaktadır. Bundan sonra normal olarak insan kirpikleri kendisini 2 ayda bir yenilemesinden dolayı düşmektedir. Düşen bu kirpiğin yerine doğal kirpikler gelmektedir. Bu nedenler ile protez kirpik doğal kirpiklere asla ama asla zarar vermez. Protez kirpik kullanımı en çok rimel kullanan bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu uygulama sayesinde günlük rimel kullanma ve yüzdeki boyaları temizleme işleminden kurtulmuş olunur. Çünkü uzun ve dolgun gözüken protez kirpikler uzun süre boyunca rimel kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır. Böylelikle kişinin gözleri daha fazla ön plana çıkması sağlanmış olur. Özellikle günlük olarak makyaj yapmayı sevmeyen bayanlar bu uygulama sayesinde 12 ay boyunca makyaj yapma derdinden kurtulmuş olur. 

  Kirpik ProteziKirpik Protezi Uygulama Yöntemleri

  Bu uygulamayı yapmak isteyen bayan öncelikle makyajsız bir yüz ile uzman kişinin karşısına gelmelidir. Doğal kirpiklere hiçbir şekilde rimel sürülmemeli ve  hiçbir şekilde nemlendirici sürülmemelidir. Kuru, temiz ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde uzman kişinin karşısına gelinmesi halinde bu işlem yapılabilir. Kirpik uzmanlarının karşısına bu şekilde gelinmesi halinde, yaklaşık olarak 1 saat çalışması sonucunda kirpik protezi işlemini gerçekleştirebilir. Kirpik protezi cilt yüzeyinde kirpik bölgesinden başka bir yere yapışmadığından dolayı hiçbir şekilde antialerjik durumlarla karşılaşılmamaktadır. Protez kirpik uygulaması bayanlar için uygun fiyatlarda yapılmaktadır. Bu nedenle ekonomik olarak çok fazla uygun olmasından dolayı birçok bayan tarafından severek uygulanan bir işlemdir. 

  Kirpik Protezi Nasıl Yapılır

  Öncelikle yüz bölgesi temizlenir. Akabinde işlemin yapılacağı bölgenin etrafına cilt bandı ile çaprazlama şekilde kapatılır. Bunun temel nedeni yapıştırıcının göz çevresine yapışmasını engellemektedir. Bu işlem ipek kirpik yapılmadan önce kesinlikle bant bölgesi ile kapatılarak her bir kirpik tek tek taranarak düzeltilir. Böylelikle takılacak kirpikler aynı uzunlukta ve eşit şekilde takılmış olur. Kişinin yüz hatlarına uygun protez kirpikler uzunluk ve kıvrıklığa doğru doğal göze uygun olarak seçilir. İpek kirpik esnasında kesinlikle göz açılmamalıdır bunun nedeni ise yapıştırıcının yakıcı özelliğidir. Bu nedenle kişi bu işlem gerçekleştirilirken kesinlikle gözünü açmaması konusunda uyarılır. İki cımbız ile çalışan kaş uzmanı uç kısmına doğru kirpiğin yapıştırmasını sağlanır. Kirpik yapıştırıcısı kurumadan yapıştırılan protez kirpik düzeltme işlemi yapılmış olunur. Kirpik yapıştırıcısı kurumadan yeni kirpik takılmamalıdır. Bunun için yan yana veya dip dibe kirpik uzmanı çalışma yapmaz. Bir baştan bir sondan kirpik protezi uygulanması halinde biri kuruyarak diğeri yeniden yapıştırılır. 

  Akabinde yapıştırılan protez kirpik cımbızın ters kısmı ile yukarı doğru kaldırılır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra tarama işlemi yapılır. Şayet düşen kirpik bulunmakta ise yerine tekrardan protez kirpik işlemi uygulanır. Ayrıca sürülen yapıştırıcı kuruduktan sonra nokta nokta kalmaması amacıyla fazla yapıştırıcı bölgeden arındırılır. Böylelikle protez kirpik işlemi gerçekleştirir. Ancak takılan bu protez kirpiklerin sağ ve sol göz üzerinde eşit miktarda olmasına dikkat edilmelidir. Bunun için kaş uzmanı tarafından göz kararı uygulama gerçekleşir. Bu işlem]]> Zeytinyağı Kirpik Uzatırmı https://www.kirpik.gen.tr/zeytinyagi-kirpik-uzatirmi.html Wed, 05 Dec 2018 17:59:10 +0000 Zeytinyağı kirpik uzatırmı, doğal yağlar her zaman için oldukça iyi ve çabuk sonuçlar veren yağlardır. Zeytinyağı, doğal olarak hiçbir işlem ve katkı maddesi görmeden üretildiği taktirde hem sağlık açısından hemde bak Zeytinyağı kirpik uzatırmı, doğal yağlar her zaman için oldukça iyi ve çabuk sonuçlar veren yağlardır. Zeytinyağı, doğal olarak hiçbir işlem ve katkı maddesi görmeden üretildiği taktirde hem sağlık açısından hemde bakım açısından oldukça önemli rol oynamaktadır. Bu yağ içerisinde bulunan vitamin değeri yüksek besin içerikleri kirpik uzatmak içinde oldukça fayda ve önem sağlıyor. Çoğu bayanlar kısa veya dolgun olmaya kirpiklerden oldukça şikayetçi olmaları ve birçok kimyasal ürünlere para vererek hiçbir sonuca varılmaması sonucunda artık çareyi doğal ürünlerde aramaya başlamışlardır. Kirpik, göz etrafında gözümüzü koruyan ve göze birçok faydası olan bir diğer yaradılış mucizesi olarak bilinirken aynı zamanda özellikle kadınların güzelliklerine güzellik katan bir yelpaze olduğu kesindir. Gün içerisinde veya önemli davet gibi toplantılarda sürekli yapılan makyaj yani kullanılan rimel kirpiklere olduğundan fazla zarar vermektedir. Kirpik git gide kısalarak kurumaya başlar ve hatta çoğu kez dökülme ile sonuçlanır. Peki makyajdan vazgeçilmesine etki ediyor mu hayır. Kirpik bu kadar yıpranmasına kısa olmasına tek mucizevi çözüm zeytinyağı ile yapılan bakımdan geçiyor. Özellikle zeytinyağı bakımı yapmadan önce kirpik üzerinde tamamen makyaj olmaması gerekiyor. Zeytinyağı, içerisinde bulundurduğu besleyici özelliğiyle kirpiklerin hem daha kolay uzamasına hemde daha iyi beslenerek dökülmeye ve kırılmaya karşı oldukça fayda sağladığı bilinmektedir. Bu yağ mucizevi bir doğal yağ olduğundan dolayı herkes tarafından oldukça çok kullanılmaktadır ve yapılan bakımlar sonucunda oldukça iyi sonuçlar verdiği bilinmektedir. Şimdi isterseniz gelin birlikte kirpik uzatmak için kirpik maskesi nasıl hazırlanır ve nasıl uygulanır görelim.

  Zeytinyağı Kirpik UzatırmıKirpik uzatmak için zeytinyağı maskesi

  Öncelikle alınan zeytinyağına oldukça dikkat edilmesi gerekir. En bilindik marka veya doğal el yapımı olan kimyasal karışım içermeyen zeytinyağı oldukça fayda sağladığı bilinmektedir. İlk olarak bir bardak kaynatılmış olan suyu temiz bir kaba alarak içerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 şeker kaşığı kakao yağı ilave ederek bir güzel karıştıralım ve daha sonra bu suyu diğer kaynamış olan suyun üzerine katarak akşama kadar bekletelim ve koyu bir kremsi kıvam aldıktan sonra her gece yatmadan temizlenmiş kirpik diplerine ve kirpik üzerine sürerek tamamen emildikten sonra göz içerisine kaçmasını engelleyerek gece yatmadan günde bir kez uygulandığı taktirde oldukça olumlu sonuçlar verdiğini ve kirpiklerde hissedilir boyutta uzama olduğunu fark ederek bu mucizevi maskeden vazgeçmeyeceksiniz.

  Zeytinyağı kirpik uzatmaya en yardımcı doğal bakımlar arasında yer aldığı için gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Yoğun günün temposundan sonra eve gelindiğinde bu maskeye vakit ayıramayan bayanlar ise, kirpiklerindeki bulunan rimeli temizleyerek bir kulak çöpü gibi ucu pamuklu olan çubuk yardımıyla kirpiklere masaj yaparak iyice emilimini sağladıktan sonra her gece uygulandığı taktirde oldukça iyi sonuçlar almak mümkün olur. Böylelikle hem kirpik üzerinde kalmış olan rimel veya kirpik için zararlı olabilecek tozlar varsa bunlardan kurutulmuş olursunuz hemde bakım yaparak kirpiklerin uzamasına yardımcı olanak sağlayarak daha güçlü ve uzun kirpiklere sahip olursunuz. 

  Kirpik uzatmak için uygulanan zeytinyağının faydasını alabilmek ve daha güzel bakımlı kirpiklere sahip olabilmek oldukça kolay yöntemlere bakıyor. Fakat en önemli bakım temizlik olduğundan dolayı olabildiğince kirpikleri temiz tutmak ve günlük olarak zeytinyağı maskesi veya zeytinyağı ile besleyerek istenilen boyutta kirpiklere sahip olmaktır. Çünkü kirpikler özellikle kadınların saçları gibi görüntüsüne daha farklı güzellik katan en önemli etkenler arasında yer alır ve uzun kirpikli bayanlar her zaman için oldukça daha çok büyüleyici gözlere sahip olarak]]> Badem Yağı Kirpik https://www.kirpik.gen.tr/badem-yagi-kirpik.html Wed, 05 Dec 2018 19:04:29 +0000 Badem Yağı Kirpik, badem yağının faydaları sebebiyle kullanım alanları saymakla bitmez. Badem yağı saça, yüze ve kaşlara uygulandığı gibi kirpiklere de uygulanır. Kirpikler bayanlar için makyajın en belirgin unsuru olduğu Badem Yağı Kirpik, badem yağının faydaları sebebiyle kullanım alanları saymakla bitmez. Badem yağı saça, yüze ve kaşlara uygulandığı gibi kirpiklere de uygulanır. Kirpikler bayanlar için makyajın en belirgin unsuru olduğu için badem yağı bayanlar arasında sıklıkla tercih edilir. Badem yağının en büyük özelliği kıl köklerini etkili bir biçimde güçlendirmesidir. Badem yağı hiçbir katkı maddesi barındırmayan tamamen doğal bir bitkisel yağdır. Tercih edilmesinin en büyük özelliği ise kimyasal maddeler içeren kozmetik ürünlerine karşı daha sağlıklı ve daha az maliyetli olmasıdır. Tüm bu faydalar badem yağının içinde yer alan A, K, D, E vitaminleri ve kalsiyum, magnezyum gibi mineraller sayesinde olmaktadır. Bu vitamin ve mineraller badem yağının kullanım alanlarına göre saç, kaş ve özellikle kirpiklerin hem köklerinin daha çok beslenmesine hem de var olanların ise daha sağlıklı görünmesine katkı sağlar. Ayrıca yapılan uzun araştırmalar sonucu badem yağının kirpiklere parlaklık kattığı da ispatlanmıştır.  Badem yağının sağladığı faydalar arasında, kirpiklere uygulandığında kirpik köklerinin çıktığı deriyi yumuşatarak köklerin daha fazla nefes almasını ve güçlenmesini sağlaması sıralanabilir. Kirpik yağının özellikle kirpiklerin daha çok kısa sürede uzattığı klinik olarak kanıtlanmıştır. Badem yağının içerisindeki uçucu yağlar sebebiyle bir süre sonra kendiliğinden kirpikten uçar gider. Bu nedenle de uzun süreli etki göstererek herhangi bir rahatsızlığa sebep olmaz.
   
  Badem Yağı KirpikBadem Yağı Kirpiklere Nasıl Uygulanır

  Badem yağı uygulamasında birkaç püf noktasına da dikkat etmek gerekir. Badem yağını kullanmadan önce bir alerjinin olup olmadığının öğrenilmesi gerekir. Bu nedenle önce vücudun herhangi bir bölgesine uygulanır Cilt üzerinde oluşan herhangi bir reaksiyon yoksa rahatlıkla kullanımına başlanabilir. Badem yağının kirpiklere uygulanması ise oldukça hızlı ve kolaydır. Kirpik yağının sıklıkla tercih edilmesinin sebepleri arasında bu özelliğe sahip olması ilk sırada gelir. Göz, yüz üzerindeki bulunan en hassas ve en önemli organlardan bir tanesidir. Kirpikler de göz kapaklarının orada yer aldığı için gözlerin yanmamasına ve mikrop kapmamasına özen gösterilmelidir. O nedenle uygulamadan önce ellerin yıkanıp iyice temizlenmesi gerekir. Tercihen anti bakteriyel sabun kullanılması önerilir. Daha sonra badem yağı parmak uçlarına dökülür. Parmak uçlarıyla her bir kirpik tanesine masaj yapar gibi badem yağı yedirilir. Bu esnada göze badem yağı kaçarsa endişeye kapılmadan bol su ile kirpikler bir kaç yıkanmalıdır. Daha sonra kirpikler pamuklu havlu yerine kağıt havlu peçete ile silinmelidir. Bu işlem özellikle gece yatmadan önce yapılırsa bütün bir gece boyunca badem yağı kirpikleri besleyerek köklere daha iyi bir şekilde nüfuz edecektir. Kirpiklere sürülen badem yağının oranı fazla olduğunda gözün görme yetisi azalır. Bu gibi durumlarda pamuk çubuğu ile kirpikler biraz silinerek kirpikteki fazla yağlar alınabilir. Badem yağının kirpiklerde daha fazla etki göstermesi için bu işlemin her gün gece yatmadan önce yapılması tavsiye edilir. Etkinin gözle görülür şekilde fark edilebilmesi için en az 6 hafta gibi bir sürenin geçmesi gerekir. 

  Ayrıca ışık ve nem badem yağı üzerinde olumsuz etkiler yaratacağı için muhafaza ederken daha çok kuru ve karanlık yerler tercih edilmelidir. Badem yağı bu şekilde tazeliğini koruyarak  uzun süre kullanılabilir. Badem yağının ağzı açıldıktan sonra istenilen muhafaza koşulları sağlandığında 1 yıla kadar dayanabilir. Bu süre içerisinde badem yağında ağır ve kökü bir koku hissedilirse kesinlikle kullanılmaması ve yenisinin alınması tavsiye edilir. 
  ]]>
  İpek Kirpik https://www.kirpik.gen.tr/ipek-kirpik.html Thu, 06 Dec 2018 12:05:30 +0000 İpek kirpik, kirpikler bakışların anlam kazanmasında önemli bir yere sahiptir. Gözler, kaşlar ve kirpikler ayrılmaz bir bütündür. Kirpiklerin yoğun ve hacimli olması her zaman istenen, arzu edilen bir durumdur. Bu etkileyici, bu İpek kirpik, kirpikler bakışların anlam kazanmasında önemli bir yere sahiptir. Gözler, kaşlar ve kirpikler ayrılmaz bir bütündür. Kirpiklerin yoğun ve hacimli olması her zaman istenen, arzu edilen bir durumdur. Bu etkileyici, buğulu bakışlara sahip olmanıza neden olur. Kirpikler zaman içinde yaşın etkisiyle ya da diğer etkenlerle dökülebilir, bu özelliklerini kaybedebilir. Kirpiklerinizin yeniden işlevini yerine getirmesi için, sizlere ipek kirpik uygulamasını tavsiye edebiliriz. İpek kirpik takma kirpikle kıyaslandığında kalıcılığı daha uzun süren, uyku, gözyaşı, havuz, deniz, su gibi etkenlere karşı daha dayanıklı olan bir uygulamadır. İpek kirpik takıldıktan sonra asgari 90 gün süreyle işlevini rahatça yerine getirebilir.

  Bayanlar kirpik bakımına önem verirler. Kirpiklerini daha güzel göstermek için kullandıkları rimel, besleyici yağlar gibi ürünlerle kıyaslandığında ipek kirpik daha zahmetsiz ve sonucu güvenilir bir uygulamadır. Seyrek, kısa, açık renkli kirpikler hiç kimsenin arzu etmediği bir durumdur. Bunlara en kolay ve hızlı çözüm ipek kirpikle sunulmaktadır. İpek kirpik dayanıklılığı nedeniyle son zamanlarda oldukça rağbet görmektedir. Kirpikler bu uygulamada tek tek yapıştırılarak takılıyor.

  İpek Kirpikİpek kirpik nasıl uygulanır

  İpek kirpik mink, tekli ve 3D ipek kirpik olarak uygulanmaktadır. İpek kirpik takılmadan önce başarılı bir uygulama için bazı konulara dikkat edilmesi gerekir. Uygulamadan önce makyajın tamamen temizlenmesi ve gözlerde herhangi bir makyaj kalıntısının kalmaması gerekir. 48 saat önceden gözlerin ovuşturulmaması, kirpik kıvıran aparatların kullanımının bırakılması da gerekir. İpek kirpik takılırken gözler kapalı olmalı, lensler çıkarılmalıdır.

  Uygulama sırasında her kirpiğin üzerine 1 adet kirpik takılmaktadır. Bu çalışma sırasında kullanılan kirpikler farklı boyda olur. Bu doğallığı sağlayan önemli bir unsurdur. Ayrıca kullanılan yapıştırıcının miktarı az olmalıdır. Fazla yapıştırıcı kullanılırsa kirpiklerde daha hızlı dökülme olabilir, topaklanmaya neden olabilir. Kirpiklerin çok bitişik şekilde takılması da, birbirlerine yapışmasına neden olabilir. Kirpiklerin yapıştırılmasından hemen sonra kurutucu yardımıyla kurutulması gerekir. Uygulama yapılan kişinin de gözlerini hemen açmaması önerilir. Bu yapıştırıcının gözlerine kaçmasına ve gözlerin yanmasına neden olabilir.

  İpek kirpik uygulamasında gözlerin uç kısımlarına daha yoğun kirpik takılırsa, bakışların daha etkili olması sağlanır. Bu uygulama ortalama 1,5-2 saat içinde tamamlanır. İlk 24 saat içinde kirpiklerin suyla temasına engel olunmalıdır. 48 saat kadar kirpiklere rimel sürülmemeli, makyaj yapılsa bile dikkatlice temizlenmelidir. İpek kirpik taktırdıktan sonra kişinin yatış pozisyonu bile kirpiklerin dayanıklılığına etki eder. Bu nedenle yüz üstü yerine, yan ya da sırt üstü şekilde yatılmalıdır.

  İpek kirpik ne kadar dayanır

  En geç 2 saatin içinde tamamlanan ipek kirpik uygulamasının dayanıklılığı bunu yapan uzmana, işlem sırasında kullanılan yapıştırıcı türüne göre yaklaşık 80-90 gün olur. Bu kirpiklerin yeni görünümü açısından oldukça avantajlı bir süredir. Kirpiklerin yoğun ve hacimli olması için yapılan diğer bakım uygulamalarına göre oldukça kolay ve zahmetsiz bir çalışmadır.

  İpek kirpik nasıl çıkarılır

  Takılan ipek kirpiklerin çıkarılması istenirse, hangi ipek kirpik uygulamasının yapıldığı bilinmelidir. Buna uygun bir çıkarıcı losyon kullanılacağı için, uygulama oldukça önemlidir. Kirpikler bu çıkarıcı losyonla takıldığı gibi tek tek çıkarılır. Bu işlem oldukça önemlidir. Doğru yerde, uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

  İpek kirpik zararlı olur mu

  İpek kirpik özel bir yapıştırıcı kullanılarak yapılır. Yapıştırıcıdan kay]]> Kirpik Hastalıkları https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-hastaliklari.html Fri, 07 Dec 2018 07:38:22 +0000 Kirpik hastalıkları, her yaşta ve her cinsiyette görünmektedir. Kirpik hastalıkları genellikle göz kapağının çevresini ve duş kenarlarını etkilemektedir.Kirpik hastalıkları göz kapağında bulunan bakterilerin çoğalma Kirpik hastalıkları, her yaşta ve her cinsiyette görünmektedir. Kirpik hastalıkları genellikle göz kapağının çevresini ve duş kenarlarını etkilemektedir.Kirpik hastalıkları göz kapağında bulunan bakterilerin çoğalmasıyla ortaya çıkmaktadır. Kirpik hastalıklarına çeşitli virüsler, alerjik etkenler, kişinin kullandığı ilaçların yan etkileri, kullanılan kimyasal maddeler yol açmaktadır.

   Başlıca kirpik hastalıkları;
  • Kirpik Dibi İltihabı
  • Kirpik Kepeklenmesi
  • Kirpik Dökülmesi
  Kirpik dibi iltihabı, kirpik hastalıklarında en çok rastlananlar arasında  gelmektedir. Kirpik dibi iltihabı antidepresan ve kortizon ilaç kullanan hastalar da daha çok sağlığı tehdit etmektedir. Kirpik dibi iltihabında göz kapağının nemli ve yağlı olmasından kaynaklanmaktadır. Buna karşı kortizon ve antidepresan kullanan hastalarda göz kuruluğuna neden olduğundan kirpik dibi iltihabı oluşmaktadır. Tedavi edilmediği takdirde enfeksiyon tüm göze dağılarak gözde ciddi rahatsızlıklarına ve kirpikte dökülmelere neden olmaktadır. Kirpik dibi iltihabı tedavisinde kirpik diplerinin bebek şampuanı ile temizlenmeli ve durulanmalıdır. Göz doktorunun tavsiye ettiği antibiyotikli göz damlası ve suni göz yaşı damlaları kullanılmalıdır. Kirpik dibi iltihabı özellikle yağlı cilde sahip kişilerde göz yaşı üretilen damarların tıkanması sonucu oluşmaktadır. Bu tür hastalarda kirpik dibi iltihabının en belirgin özelliği kirpik dibinde oluşan kabuklaşma, göz kapağında oluşan kızarıklık ve  şişliklerdir. Kirpik dibi iltihabın da bağışıklık zayıflaması, kirpik dibinde yağ hücrelerinin aşırı salgılanması, viral etkenler, kullanılan bazı ilaçlar ve sigara dumanına maruz kalma en önemli etkenlerdir. Kirpik dibi iltihabı tedavi edilmediği takdirde kirpiklerin kaybedilmedi söz konusu olabilmektedir. Kirpik dibi iltihabında yatmadan önce temiz pamuk yardımıyla temizlemeliyiz. Böyle yaparak gün boyunca kirpik dibine yapışan toz ve makyaj kalıntılarını temizlemeliyiz.

  Kirpik HastalıklarıKirpik kepeklenmesi,  daha çok cildi kuru ve beyaz tenli ve alerjiye yatkın kişilerde görülmektedir. Kirpik kepeklenmesinin kesin bir nedeni olmamakla beraber cildin kuruluğuna bağlı olmaktadır. Öncelikle kirpik kepeklenmesi varsa kişide uzman göz doktoruna başvurmalıdır. Göz doktorunun önerdiği  solüsyonlarla mutlaka temizlemeliyiz. Solüsyonu temiz pamuk yada kağıt peçete yardımıyla kirpik diplerini temizleyebilirsiniz. 

  Kirpik dökülmesi de  kirpik hastalıkları arasında yer almaktadır. Kirpiklerde ara ara dökülme ve yerine yeni kirpiklerin yer alması olağan bir durum olarak karşılanmalıdır. Ancak belirgin bir şekilde yeniye gelenlerin hızından çok sürekli dökülme başlamışsa bu durum tedavi edilmesi ve çeşitli nedenlerle döküldüğü söz konusudur. Kirpik dökülmesinin nedenleri arasında kalitesiz ürünlerle makyaj yapımı, saçkıran, arpacık, tiroid hastalıkları  başlıca nedenleri arasında yer almaktadır. Sürekli kullanılan kalitesiz makyaj ürünleri ve temizleme ürünleri kirpikte ciddi dökülmelere neden olmaktadır. Bazı kişilerde kozmetik alerjisi sonucu da kirpik dökülmesinin başlıca nedeni arasındadır. Son kullanma tarihinden şüphelendiğiniz ve makyaj ürünlerini sadece kendiniz kullanmalısınız. Göz de çıkan arpacık da kirpik dökülmesine neden olmaktadır. Arpacığın geçmesiyle beraber  kirpik dökülmesi de son bulacaktır. Kişi de saç kıranın olması da tüm vücutta olduğu gibi kirpiklerde de dökülmeye neden olmaktadır. Tiroid bezinin salgıladığı hormonlar vücudumuzun genel sağlığını etkilediği gibi kirpikleri de etkilemektedir. Kirpik dökülmesini önlemek için stresten uzak durmalı, kirpikleri nemlendirmeli, gözleri sık sık ovuşturmaktan, dengeli beslenmeli, sık ve ağır bir makyaj yapmaktan kaçınmalıyız.
  ]]>
  Kirpik Ekimi https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-ekimi.html Sat, 08 Dec 2018 01:53:48 +0000 Kirpik Ekimi, kozmetik bakımdan kişiye yapılan kirpik uygulamalarının ömürleri yaklaşık 1-2 gün gibi sınırlı olmaktadır. Özellikle kullanılan kirpik sayısına göre kişinin kirpiklerinde deformeler meydana gelirken, aynı zam Kirpik Ekimi, kozmetik bakımdan kişiye yapılan kirpik uygulamalarının ömürleri yaklaşık 1-2 gün gibi sınırlı olmaktadır. Özellikle kullanılan kirpik sayısına göre kişinin kirpiklerinde deformeler meydana gelirken, aynı zamanda kirpik köklerinin de deformasyona uğramasına sebep olabilmektedir. Zaman içerisinde yapılan bazı uygulamalar özellikle makyaj, kazaların yaşanması ve diğer sebeplere bağlı olarak kirpiklerde kayıpların yaşanmasına Hatta kirpik köklerinin ölmesine sebep olmaktadır. Kirpiklerde yaşanan kayıpların en kolay ve kalıcı olan yöntemi ise kirpik ekimidir. 

  Kirpik Ekimi Nasıl Uygulanır, kişiye uygulanan kirpik ekimi işlemi estetik bir uygulamadır. Hastaya neşter kullanılmasına ihtiyaç duyulmadan ve hiç bir kesi izine gerek kalmadan son teknolojinin "FUE" sunduğu imkanlar ile uygulanan bir yöntemdir. Hastaya kirpik ekimi işlemi gerçekleştirildikten sonra uygulanan bölgede kesinlikle hiç bir şekilde izlere rastlanmaz. Kirpik ekimi işlemi kişiye yapılırken özellikle tek tek kirpik ekimi yapıldığı için istenildiği gibi kirpik köklerine çıkış açısı verildiğinden dolayı FUE tekniği ile doğal bir kirpik görünümü elde edilebilmektedir. Ayrıca kirpik ekiminde kullanılan teknik sayesinde hiç bir kesi açılmadığı için enfeksiyon oluşma riski tam anlamı ile ortadan kaldırılmaktadır. Kirpik ekim işlemi yaklaşık olarak 1-2 saat arasında süren bir uygulamadır.

  Kirpik EkimiKirpik Ekim İşlemi Sonrasında Hastanın Avantajları Nelerdir, hastaya kirpik ekimi işlemi uygulandıktan sonra gündelik hayatına hemen kolaylıkla dönebilme imkanı da sunmaktadır. Kirpik ekimi işleminin tam sonucunu almak 4-12 ay sonrasında ortaya çıkmasından dolayı bazı hastalarda ek bir işlem olarak kirpik sıkılaştırma uygulamasına ihtiyaç duyulabilir. Kirpik ekim işlemi sonunda hasta hemen kolaylıkla evine ya da işine dönebilir. gündelik yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Kirpik ekimi işlemi sonrasında gözlerde meydana gelen ödem durumları dışarıdan bakıldığı zaman çok fazla göze çarpacak şekilde değildir. Ayrıca ekim işleminden sonra ödemler buz tedavisi ile kolaylıkla yok edilebilir ve bu ödem durumu hastanın kesinlikle günlük hayatında herhangi bir ters etki yaratmaz. Çünkü kirpik ekim işleminden sonra yeni ekilen kökler bir hafta içerisinde yerlerine adapte olarak uyum sağlar. Yeni kirpikler ekildiği bölgedeki kan damarları sayesinde kolaylıkla beslenebilir ve canlılığını koruyabilir. Bu nedenle hasta bir ömür boyu dökülmeyen, istediği gibi şekil verebildiği doğal bir kirpik görünümü elde etmektedir. 

  Kirpik Ekimi İçin Donör Olarak Hangi Kökler Kullanılır, kirpik ekimi için en uygun olan hastanın ense bölgesinde mevcut olan saç kökleri kullanılmaktadır. Çünkü ensedeki saç kökleri özelikle genetik açıdan dökülmemeye kodlandığı için bu saç kökleri hem daha ince hem de kaş kıllarına çok daha yakındır. Ense bölgesinden alınarak kullanılan saç kökleri daha doğal ve daha güzel bir sonuç almak için en uygun olan bölgedir. Kirpik ekimi aynı saç ekim işlemi ile aynı yapılmaktadır. Kişiye kirpik ekimi uygulandıktan sonra özellikle 48 saat suyla temasının olmamasına özen gösterilmelidir. İşlem sonrasında ilk 4-6 hafta arasında kirpiklerde dökülmeler yaşanabilir. Ancak bu durum geçicidir ve daha sonraki çıkan kirpikler kalıcı olmaktadır. 
  ]]>
  Kirpik Kaşıntısı https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-kasintisi.html Sat, 08 Dec 2018 02:13:59 +0000 Kirpik Kaşıntısı, Hayata açılan penceremiz olan gözlerimiz, görmek gibi çok büyük bir faaliyeti yerine getirirken, gerek yaptığı işin önemi, gerekse güzelliği ile bakımına önem vermemiz hayati bir organımızdır. G Kirpik Kaşıntısı, Hayata açılan penceremiz olan gözlerimiz, görmek gibi çok büyük bir faaliyeti yerine getirirken, gerek yaptığı işin önemi, gerekse güzelliği ile bakımına önem vermemiz hayati bir organımızdır. Gözlerimizin bakımı ve korunması için gerekli olan kirpiklerimizin bakımı da gözlerimiz kadar önemlidir. Kirpiklerin olmadığı bir durumda hafif kısık bakmak neredeyse imkansızdır. Ayrıca dışarıdan gelen toz zerrelerinin engellenmesi ve alnımızdan akan terin gözlerimize direkt temas ederek yanma ve tahriş olmasını önlemektedir. Özellikle yağlı ciltlere sahip kişilerin kirpik köklerinde göz yaşının oluşturulmasında kullanılan yağ bezlerinin katılaşması ile göz kapağında şişme meydana gelir. Bu durumda göz yaşı akışı azalır ve kirpik iltihabı oluşur. Göz kapağında meydana gelen şişlik halk arasında arpacık olarak bilinir. Ortaya çıkan arpacık tedavi edilmediğinde geri dönülemez kapak kistlerinin oluşumuna neden olur. 

  Kirpik KaşıntısıKirpik kaşıntısının nedenleri,
  • Daha çok çocukluk yaşlarında oyun oynayan çocukların kirli elleriyle gözlerini ovmaları nedeniyle göze bulaşan enfeksiyonlar nedeniyle gözlerde iltihap olur. İltihap ise sabah ilk uyanmayla birlikte kirpik diplerinde kaşıntı, kızarıklık, göz kapaklarında şişlik, koyu sarı renkli çapak veya aşırı çapak nedeni ile göz kapaklarının birbirine yapışması gibi sorunlara yol açar, ileri seviyelerinde ise şişme görülür. Arpacığın göz kapağı dışına doğru çıktığında tedavisi daha kolay iken, göz kapağının içine doğru oluşan şişmelerde hasta oldukça fazla rahatsızlık çekmektedir.
  • Kirpik diplerinde oldukça fazla göz yaşı bezi bulunur. Bu bezlerin tıkanması kaşıntının bir başka önemli nedenidir. Tıkanma ile birlikte kirpik dipleri savunmasız olur, enfeksiyonları dışarı atamaz, iltihap oluşumu tekrarlanır.
  • Temizlik kurallarının tam olarak sağlanması kirpik kaşıntısını önlemenin en önemli şartıdır. Yıkamadığımız ellerimizi gözlerimize götürmemiz veya gözlerimizi ovalamamız enfeksiyon kapmasına neden olabilir. 
  • Kirpiklere uygulanan makyaj ürünleri, göz çevresine uygulanan kalın ve yoğun göz kalemleri, iyi yapılmamış kalıcı makyajlar iltihaplanmaya dolayısı ile kaşıntıya neden olur. 
  • Yaz aylarının gelmesi ile birlikte deniz ve havuz sularına giren insanların çokluğu özellikle göz iltihaplanmasına neden olarak kaşıntı oluşumuna neden olur.
  Kirpik kaşıntısının oluşmaması için yapılması gerekenler,

  Kirpik kaşıntısını önlemenin en önemli yolu hijyen kurallarına önem vermektir. Yıkanmayan ellerin gözlere götürülerek gözlerin kaşınması ile göze mikrop bulaşacağından ellerimizi temiz tutmalıyız. Çocuklar bu tür enfeksiyonlara daha fazla maruz kaldığından çocukların gözleri sürekli kontrol edilmelidir. Kaşıntı olduğu hissedildiği gece uykuya geçmeden önce göz yakmayan bebe şampuanı ile göz kapağı içleri yıkanmalıdır. Bu uygulama çocuklar ve yetişkinler için de yapılabilir. Ayrıca parmak uçlarına dökülen az bir bebe şampuanı göz kapaklarının birleşme yerlerine ovularak sürüldüğünde ise kaşıntı başlamaması için koruyucu önlem görevi görecektir.

  Kozmetik ürünleri kullanırken kaşıntı başlamış ise makyaj yapılması durdurulmalı ve yapılan makyaj silinmelidir. Ayrıca kullanılan makyaj ürünlerinin kaliteli ve antialerjen özellikli olması gerekir. 

  İnsanların yoğun olarak girdiği deniz suları ve havuzlarda hijyen koşullarının yerine getirilip getirilmediğine dikkat edilmeli, özellikle hafta sonları halk plajlarının olduğu bölgeler göz sağlığı için oldukça zararlı enfeksiyonlar barındıracağından ücretsiz ve kalabalık kıyılarda denize girmemeliyiz.

  Kirpik kaşıntısının tedavi edilmesi için,

  Ortaya çıkan kaşıntının önlenmesi için gözler yatarken bebe şampuanı veya piyasa da ücretli satılan özel göz temizlem]]> Kirpik Besleyici https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-besleyici.html Sat, 08 Dec 2018 20:49:37 +0000 Kirpik Besleyici; Kirpikler yüz hatlarına kimlik kazandırdıkları kadar aynı zamanda sağında aynasıdır. Özellikle soğuk ve ayaz kış aylarında kirpikler hasar görmektedir. Olumsuz olan hava koşullarında makyajın da rolü ol Kirpik Besleyici; Kirpikler yüz hatlarına kimlik kazandırdıkları kadar aynı zamanda sağında aynasıdır. Özellikle soğuk ve ayaz kış aylarında kirpikler hasar görmektedir. Olumsuz olan hava koşullarında makyajın da rolü oldukça büyüktür. Her gün makyaj yapan insanların özel bir onarım programı yapmaları gerekmektedir. Çünkü hem makyaj malzemelerinin hem temizleyicilerinin kimyasal etkileri vakit geçtikçe ciddi olan yıpranmalar meydana getirir. Bu yıpranmalar neticesinde istenmeyen kötü neticelere sebep olmaktadır.

  Bütün bunların sonucunda yeterli ve doğru olan bir bakım uygulanmaz ise kaş ve kirpiklerin azalması da kaçınılmaz bir durum olacaktır. Çoğu insan hasar görmekte olan saç ve cilt için farklı bakım ürünleri ve yolları uygulanmaktadır. Ancak kirpikleri çoğu vakit ihmal edilir. Kirpiklerin de düzenli bir şekilde bakımının yapılması gerektirmektedir. Kirpiklerin bakımında bazı kozmetik ürünlerinden değişik olarak özellikle bitkisel olan yağlar kullanılmalıdır. Hasar görmüş olan kirpikler için kullanılacak olan bitkisel yağlar nemlendirici olan etkilere karşı oldukça iyi bir cevap vermektedirler.Kirpik Besleyici

  Göz ve göz çevresi kıllarına karşı yapılan doğal bakım kirpikleri daha sağlıklı bir duruma getirir ve biçim olarak göz alıcı yapar. Maskara ve kaş kalemi kullanılmasına bile gerek kalmayabilir. Kirpikleri güzelleştiren bitkisel yağlarla, Hint yağı ve tatlı badem yağı kirpikler için zararsız olan harika nemlendiriciler şeklinde tercih edilebilir. Sadece nemlendirmek ile kalmaz aynı anda kirpikleri beslemektedirler.

  Kirpiklerin doğal olan rengini ortaya çıkarmakta da oldukça marifetlidirler. Hint yağı Hint yağı ağacının tohumlarından oluşan zengin kayganlaştırıcı ve yumuşatıcı olan bir yağdır. Bu yağ dudak bakımında da kullanılmaktadır. Tatlı olan badem yağı badem ağacının tohumlarından sıkılmaktadır ve besleyici olan etkileri bulunmaktadır. Fakat acı badem yağı gözler için zararlıdır ve kullanılmamalıdır.
  ]]>
  Doğal Kirpik Uzatma https://www.kirpik.gen.tr/dogal-kirpik-uzatma.html Sun, 09 Dec 2018 04:04:25 +0000 Doğal kirpik uzatma, kirpikleri uzatmak için birçok kozmetik ürün ve makyaj tekniği bulunmaktadır. Ancak kirpikler doğal olarak da kalıcı şekilde uzatılabilir. Kirpik, yüz güzelliği için önemli bir etkendir. Ne ka Doğal kirpik uzatma, kirpikleri uzatmak için birçok kozmetik ürün ve makyaj tekniği bulunmaktadır. Ancak kirpikler doğal olarak da kalıcı şekilde uzatılabilir. Kirpik, yüz güzelliği için önemli bir etkendir. Ne kadar uzun ve gür görünürse yüz şekli daha hoş görünür. Doğal kirpik uzatma için aşağıda vereceğimiz tarifleri deneyerek kirpiklerinizi uzatabilirsiniz.

  Doğal kirpik uzatma için Hint yağı: 1 çay kaşığı Hint yağı, 1 çorba kaşığı kakao yağı ve 1 su bardağı su tarifi hazırlamak için gerekli olan malzemelerdir. 1 bardak su cezveye alınarak kaynatılır. Kaynayan yağa Hint yağı ve kakao yağı eklenir. Malzemeler krem kıvamı alana kadar karıştırılır. Krem kıvamına ulaştıktan sonra ocaktan alınarak ilk sıcaklığını attıktan sonra cam bir kavanoza alınır. Bitmiş bir rimel aparatıyla karışım 15 gün boyunca kirpiklere uygulanır.

  Doğal kirpik uzatan maske: 1 çorba kaşığı badem yağı ve 1 çorba kaşığı Hint yağı homojen bir şekilde karıştırılır. Her gün gece yatmadan önce karışım rimel aparatıyla kirpik kökleri ve uçlarına sürülür. 15 gün boyunca her gün düzenli uygulandığına gözle görülür fark yaratacaktır.

  Kirpik uzatan ve kalınlaştıran maske: 5 damla ceviz yağı, 5 damla fındık yağı, 1 çorba kaşığı kuyruk yağı ve 2 damla parfüm maske için gerekli olan malzemelerdir. Kuyruk yağı bir cezvenin içine alınarak benmari usulü eritilir. Eriyen yağın üzerine ceviz yağı ve fındık yağı eklenerek karıştırılır. Üzerine 2 damla parfüm eklenir. Hazırlanan karışım bitmiş bir rimel aparatıyla kirpik diplerine düzenli uygulanır. Maske hem kirpiklerin uzamasını hem de kalınlaşmasını sağlar.

  Doğal Kirpik UzatmaYumurta akıyla kirpik uzatma: Yumurta akı bilindiği gibi adeta protein deposudur. Çoğu kadında yumurta akını saç bakımı için kullanmaktadır. Yumurta akı özellikle zeytinyağı ile karıştırılarak kullanıldığında hem kirpikler hem de saçlar daha gürleşir ve sağlıklı olur. Kirpikler için yumurta akına Hint yağı eklenebilir. Hazırlanan karışım pamuklu bir çubukla kirpiklere uygulanabilir.

  Vazelinle kirpik uzatma: Doğal yollarla kirpik uzatmak istiyor, ancak fazla vaktiniz yoksa vazelini deneyebilirsiniz. Vazelin, kirpiklerin beslenmesini ve güçlenmesini sağlayan, kısa sürede olumlu etkilerini gösteren bir üründür. Kısa kirpikler genelde rimel yardımıyla uzatılır. Vazelin, parmak yardımıyla veya pamuklu çubuk yardımıyla kirpiklere uygulanabilir. Gün içinde ya da gece yatmadan önce kullanılabilir. Düzenli kullanıldığında kısa sürede kirpikler daha canlı, güçlü ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Vazelin aynı şekilde kaşlar içinde kullanılabilir. Yine kuru ve elektriklenen saçlar üzerinde de etkili bir üründür.

  Biotin: Biotin saç, tırnak ve cilt için besleyici vitaminler arasında yer alır. Çoğu besinlerin içerisinde doğal olarak bulunan biotin vitamin desteği olarak dışarıdan alındığında kirpikler içinde faydalı olur.

  Emu yağı: Kirpik uzatma için kullanılabilecek doğal ve etkili yağlardan biridir. 1 ay düzenli uygulandığında kirpikler daha uzun ve dolgun bir görünüm kazanır.

  E vitamini: Soğuk-saf Hint yağının içerisine 1 tane E vitamini eklenir. Üzerine tekrar tatlı badem yağı eklenerek homojen bir şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım kullanılmadan önce yüz güzel bir şekilde temizlenir. Temiz bir rimel çubuğu karışıma batırılarak kirpiklere birkaç kat sürülür. Her gün düzenli olarak özellikle gece yatmadan önce uygulanır.

  ]]>
  Protez Kirpik https://www.kirpik.gen.tr/protez-kirpik.html Sun, 09 Dec 2018 11:01:23 +0000 Protez kirpik, öbür ismiyle ipek kirpik olarak ta isimlendirilen ve kirpiklerinizin normalden fazla dolgun ve uzunca görünmesi imkanı sunan bir uygulama şeklidir. Profesyonel ellerden çıkan dikkatle yapılan iş ile özel olan y Protez kirpik, öbür ismiyle ipek kirpik olarak ta isimlendirilen ve kirpiklerinizin normalden fazla dolgun ve uzunca görünmesi imkanı sunan bir uygulama şeklidir. Profesyonel ellerden çıkan dikkatle yapılan iş ile özel olan yapıştırıcı yardımıyla var olan kirpiğinize yapıştırılarak normalden daha dolgun ve uzun olan kirpiklere sahip olmanıza olanak sağlar. Bu tekniğin uzmanlığı öğrenimini almış bir uzman aracılığıyla uygulanması gereklidir. Bu uygulama zararsızdır, imajı natürel ve güzeldir ve her vakit normalden farklı olmak için uygulanabilir. Takma kirpik ile bir saat içinde harika görünümlü dolgun kirpiklere ve cazip bakışlara kavuşabilirsiniz.

  Protez kirpiklerin takılma aşaması
  • Kirpiklerinizi başka bir deyişle yüzünüzü temizlemiş olmalısınız ve makyajsız olmalısınız
  • Bir yatağa uzanıyorsunuz siz hiçbir şey yapmıyorsunuz yalnızca gözlerinizi kapatıp uzanıyorsunuz
  • Siz gözlerinizi kapatıp beklerken bu konuda uzman olan birey özel kirpik setindeki aletlerinden faydalanarak var olan kirpiklerinize özel bir yapıştırıcıyla kirpikleri tek tek ekliyor bu işlem yaklaşık bir saat sürebilir. Kirpikleriniz çarpık ve iç içe geçmiş kişilerde 2 saati buluyor.
  • Siz uzanıp gözlerinizi kapattığınızda ipek kirpikler tek tek ilave edilmeye başlanır
  • Beklemek belli bir süre heyecanlı olabiliyor elbet 
  • Bir de rahat olmanız gerekli göz kapaklarınız kırpıştırmazsanız daha hızlı biter
  Protez KirpikProtez Kirpik Ekleme 
   
  Güzel kirpiklerin sırrı var olan kirpik ekimiyle ilişkilidir. Dikkat gösterilerek yapılan iş sistemiyle ve özel yapıştırıcıyla kirpiğinize yapıştırılarak tatbik edilir. Bu teknik, öğrenim görmüş güzellik uzmanı aracılığıyla uygulanmalıdır. Protez kirpiğin uzunluk, renk ve biçimi seçilebilir. Bu sayede gözünüze yakışacak en iyi görüntüyü bulma şansınız olacaktır. Profesyonel kirpiklerden oluşan takım sahip olduğunuz kirpiğinizin üzerine yerleştirilir. Bu işlem takma sayısına yönelik 1-1,5 saat sürer. Size ait kirpiğiniz benzeri hissedersiniz. Kalma ömrü asgari 8 haftadır. Vakit vakit dökülmeler meydana geldiğinden bakım yapılması gereklidir. Artı bakımların ömrü 15-20 dk içerisindedir. Kirpikleri sıkılaştırmak amaçlı benzer sistemle kirpik kirpiğe katılır. 

  Kirpik Bakım Uygulaması 
  Her vakit güzel gözükmesi ve uzunca müddetli kullanım amaçlı 3-4 hafta arası kirpiklerinizin dolgusu yapılmalıdır. Dolgu işlemi esnasında kirpik eklemesi yapılır. Kirpiklerinizi temizlerken yağlı jeller kullanmaktansa su bazlı temizleyicileri seçin. Kirpik kıvırıcısı kullanmayın. Kirpiklerinizi çok fazla katı biçimde ovuşturmayın ve çekmeyin. Bu kirpiklerin dayanıklılığı amaçlı kullanım alanına uyumlu biçimde davranış ettirmelisiniz. Bu sayede dolgularıyla birlikte uzunca müddetli kullanabilirsiniz. Kirpik diplerine gelmeden kirpiğinizin yarısı ağırlığındaki ipek kirpik ilaveleri keratin yapıştırıcıyla uygulanır. 1 saate yakın devam eden bu uygulamayı kendinizin kirpiği gibi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tanınmış kişilerin kapkara harika kirpiklerinin sırrıdır protez kirpikler. Kirpiğiniz rahatlığında 3 ay kullanılır. Üç hafta arayla bakım gereklidir. Bakışları sıcaklaştırır. İfadeyi gençleştirir. İtinalı bakımlarını yaptırarak aylarca kullanabileceğiniz takma kirpiklerinize makyaj yapabilir, kolaylıkla temizleyebilir ve bizzat natürel kirpikleriniz benzeri rahat kullanabilirsiniz. 

  Protez Kirpik Ne Türlü Kullanılmalıdır 
  Kirpiğinizin uzunca müddetli bakımlarını itinalı tek biçimde yaptırmanız gerekiyor. Sürekli güzel görünmesi amaçlı 3-4 hafta arası kirpiklerinizin dolgusunun gerçekleşmesi gerekiyor. Kirpiklerinizi temizlerken yağlı jeller kullanmaktansa su bazlı temizleyicileri seçin.
   
  Protez Kirpik Uygulaması 
  Kendi kirpikleriniz gibi hissetmek dışında kirpiğin uzunluğunu, rengini]]> Kirpik Boyama https://www.kirpik.gen.tr/kirpik-boyama.html Mon, 10 Dec 2018 00:55:54 +0000 Kirpik Boyama, bu işlem çoğunlukla kişinin kendi saç rengi ve kaş rengine göre çok daha açık renkte kirpik rengine sahip olan kişilerde kirpik boyama işlemi yapılmaktadır. Özellikle pek çok bayanın kirpik yapıları oldukça g Kirpik Boyama, bu işlem çoğunlukla kişinin kendi saç rengi ve kaş rengine göre çok daha açık renkte kirpik rengine sahip olan kişilerde kirpik boyama işlemi yapılmaktadır. Özellikle pek çok bayanın kirpik yapıları oldukça güzel ve uzundur. Ancak kirpiklerinin uçlarına doğru renk açıklığı olmasından dolayı yalnızca kirpiklere maskara uyguladıkları zaman kirpiklerinin hem güzelliği hem de uzunluğu tam anlamı ile ortaya çıkmaktadır. Özellikle ten rengi ve saç rengi çok açık renkte olan bayanların hem kaş hem de kirpik renkleri oldukça açıktır. Bu nedenle bu hanımlar güzellik merkezlerinde kirpik boyama işleminde kullanılan özel ayarlanarak hazırlanmış boyalar ile normal renklere döndürülebilir. Eğer çok açık renkte olan kirpiklerinizin daha doğal ve güzel görünmesini istiyorsanız güzellik merkezlerindeki bu uygulamalardan sizlerde yararlanabilirsiniz. Ayrıca kirpik boyama işlemi ile hem bakışlarınızda hem de kendinizde ortaya çıkan farklılığı sizde görebilirsiniz. 

  Kirpik BoyamaKirpik Boyama İşlemi Nasıl Uygulanır, öncelikle kişinin hem kirpik hem de ten uyumuna göre uygun renge karar verildikten sonra boyama işlemine geçilmektedir. Kirpik boyama işlemine başlamadan önce kişinin kirpikleri yağsız olan bir makyaj temizleme ürünü ile derinlemesine olacak şekilde temizlenir. Daha sonra kişinin göz kapaklarını korumak için yağ bazlı içeriği olan bir krem ya da vazelin  de kullanılabilir hatta doygun olan kremlerde yine kullanılabilir. Kişinin göz kapaklarına yağ bazlı kremin sürülme amacı ise, özellikle kirpik boyama esnasında cilt ile temas ettiği zaman herhangi bir kalıcı izin oluşmaması için sürülmektedir. Kirpik boyası sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış boya kullanılmaktadır. Bu boya bir kabın içerisine konulur ve ardından içine bir miktar oksidan eklenerek boyanın kıvamı inceltilir. Kirpikleri boyamak için uygun olan bir fırça yardımı ile kirpikleri boyama işlemine başlanır. Her kişinin kirpik yapısı farklıdır, bu nedenle boyama işlemi uygulandıktan 15 ile 20 dakika arasında süre değişmektedir. Ancak kirpik boyama işlemi bittikten yaklaşık bir 20 dakika bekledikten sonra ıslak bir pamuk yardımı ile kirpikte kalan sıvı kolaylıkla temizlenir. Bu işlemlerin ardından kirpik boyaması tamamlanmış olur. 

  Kirpik Boyama İşlemi İçin Nelere Dikkat Edilmelidir, kirpik boyama işlemi yaptıracağınız yerde mutlaka kaliteli boyalar kullanılmalıdır. Çünkü kaliteli boyanın kullanılması göz sağlığımız açısından oldukça fazla önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra kirpik boyama işlemini yapacak kişinin özellikle alanında deneyime sahip bir kişi olmasına dikkat edilmelidir. Kirpik boyaması için kullanılacak olan boyanın sağlık bakanlığından onaylı olması çok önemlidir. Kirpik boyamada kalıcılık süresi ise, yaklaşık 1,5 ay civarında olmaktadır. Boyama işlemi aynı kaş boyama tekniğinde olduğu gibi 20 dakika civarında sürmektedir. 
  ]]>
  Evde Kirpik Perması https://www.kirpik.gen.tr/evde-kirpik-permasi.html Mon, 10 Dec 2018 13:44:02 +0000 Evde kirpik perması, son zamanlarda oldukça rağbet gören bir uygulamadır. Bayanlar her zaman uzun ve kıvrımlı kirpiklerinin olmasını arzu ederler. Çünkü bakışların ifadesi, gözlerin çekiciliği kirpiklerin görünümüyle tam Evde kirpik perması, son zamanlarda oldukça rağbet gören bir uygulamadır. Bayanlar her zaman uzun ve kıvrımlı kirpiklerinin olmasını arzu ederler. Çünkü bakışların ifadesi, gözlerin çekiciliği kirpiklerin görünümüyle tamamlanır. Ancak herkesin kirpikleri bu özellikleri taşımaz. Bu durumda kirpiklerin dışarıdan desteğe ihtiyacı olur. Kirpik perması kirpiklerin kıvrımlı hacimli görünmesine yardımcı olur. Kirpikler kıvrımlı olduklarında düz halinden daha fazla dikkat çekici hale gelirler. Üstelik daha gür görünürler. Evde kirpik perması yaparak, sizlerde böyle hacimli kirpiklere kavuşabilirsiniz. Ancak bunu yaparken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Kirpiklerinize zarar verme endişesi taşıyorsanız, bunu bir güzellik merkezinde yaptırmayı düşünmelisiniz. Bir uzmanın yaptığı kirpik perması daha başarılı netice verir. Zamanla kendinizde bunu yapmaya alışabilirsiniz.

  Evde Kirpik PermasıEvde kirpik perması nasıl yapılır

  Evde kirpik perması yapmayı isterseniz, kendinize 1 saat kadar zaman ayırmalısınız. Yapılacakları adım adım uyguladığınız takdirde, başarılı bir sonuç alabilirsiniz. Kirpik permasını nasıl yapacağınızı birlikte görelim;
  • Öncelikle kirpik permasına başlamadan kirpiklerinizin makyajsız ve temiz olduğundan emin olmalısınız. Kirpiklerinizi temizleme losyonu kullanarak temizleyin, makyaj ve toz artıklarından iyice arındırın.
  • Kirpiklerinizin uzunluğuna uygun kalınlığı olan bigudileri hazırlayın. İnce olanlar kirpikleri fazla kıvırır, bu da kirpiklerde kırılmaya neden olabilir. Bu yüzden kirpikleriniz çok kısa değilse, bigudi de çok ince olmamalıdır.
  • Bigudileri gözlerinizin ikisine eyeliner hizasında koyun. Kullanılan bigudilerin kendiliğinden yapışma özelliği olduğundan, ek olarak yapıştırıcı kullanmanıza gerek kalmaz. Daha sonra bigudileri kirpiklere yerleştirirken önce kirpiklerinizi elle gözünüzün şekline göre hafifçe kıvırın.
  • Kirpiklerin bigudiye yapışması yapıştırıcıyla olur. Kirpiklere ilk ilaç sürülerek, bigudiye sabit hale getirilir.
  • Kirpikler streçle kapatılarak hava alması engellenir. Bu şekilde 15 dakika kadar beklenir.
  • Bekleme süresinden sonra konulan streç çıkarılır. Islak pamuk parçasıyla ilk sürdüğünüz ilacı temizleyin. Evde kirpik perması için ikinci ilacı da sürün. Bu kirpiklerin kazandığı kıvrımı sabitleyecektir. Yine 15 dakika daha bekleyin. Kirpiklerinize zarar vermeden bigudileri çıkararak, ıslatılmış pamukla kirpiklerinizi temizleyin.
  Evde kirpik perması zararlı olur mu

  Kirpik permasının uzmanlarca yapılması halinde herhangi bir zararı olmaz. Ancak evde kirpik perması yapmak isteyenler kirpiklerine zarar vermemek için çok özen göstermelidir. Uzun kirpikleriniz varsa bunları ince bigudiyle sarmaya kalkışmanız kirpiklerinizi kırabilir. Bunun yanında çok kıvrılan kirpikler hiç te güzel durmaz. Kirpikleriniz orta uzunlukta ise bigudilerde orta kalınlıkta olmalı, kısa kirpikler içinde ince bigudiler kullanmalısınız. Ayrıca bigudilere kirpikleri düzgün şekilde sarmalısınız. Biçimsiz bir kavis ortaya çıkmamalıdır. Bigudileri kirpiklerden çıkarırken nazik olmalısınız. Kirpiklere zarar vermeden, yavaş hareketlerle bigudiler çıkarılmalıdır. Evde kirpik perması uygulamasını ilk defa yapıyorsanız, bunun etkisi 1-2 ay devam eder. Daha sonraki uygulamalarda kirpikleriniz buna alışacağından, kirpik permasının dayanıklılığı daha uzun olur. Bu da size sürekli rimel, kirpik kıvırıcı kullanma zahmetinden kurtarır.
  ]]>